Data modyfikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe JBL? 

Przedstawiamy listę najpopularniejszych i polecanych modeli bezprzewodowych słuchawek firmy JBL. Istniejąca od blisko stu lat amerykańska firma specjalizuje się do samych początków w produkcji sprzętu audio i jest ceniona przez wielbicieli wysokiej jakości dźwięku na całym świecie.

Sprawdź także: Ranking nausznych słuchawek bezprzewodowych

jbl słuchawki bezprzewodowe

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe marki JBL

Firma JBL swoją nazwę wzięła od imienia i nazwiska jej założyciela – Jamesa Bullougha Lansinga. Był on amerykańskim inżynierem-pionierem specjalizującym się w budowie pierwszych systemów nagłośnienia. Od czasu założenia w 1927 roku firma Lansinga sprzedawała głośniki oraz słuchawki własnej produkcji, zyskując renomę i uznanie wśród audiofilii.

Z czasem zaczęła również wysyłać swoje produkty poza granice USA. Dziś spółka kontynuuje te tradycje, będąc częścią koncernu Samsung, z którym dzieli się swoimi technologiami oraz wytwarzanymi podzespołami. Poniżej przedstawiamy listę polecanych i najpopularniejszych bezprzewodowych słuchawek JBL.

JBL Tune 500BT

Wielokrotnie nagradzane i świetnie oceniane przez użytkowników nauszne słuchawki bezprzewodowe, które są liderem wśród podobnych urządzeń w cenie do około 150 złotych. Dostępne są w wielu rożnych kolorach, posiada regulowaną opaskę oraz składane nauszniki.

Konstruktorzy postawili na dostarczenie użytkownikom jak najlepszych basów, co z pewnością docenią fani głębokich dźwięków. Zaletą modelu jest też wbudowany mikrofon.

JBL Tune 220 TWS

Wysokiej jakości douszne słuchawki bezprzewodowe typu true wireless, które kupimy za około 300 złotych. Dostępne w czterech kolorach urządzenie odznacza się niewielkimi rozmiarami oraz wagą. Dysonuje ono 12,5 mm przetwornikami i dźwiękiem w technologii JBL Pure Bass, który według producenta zapewnia czyste i mocne brzmienie każdego utworu.

Sterowanie głośnością oraz wbudowanym mikrofonem odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na obu słuchawkach. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 3 godziny, wykorzystując etui wydłużymy go jednak do około 17 godzin.

JBL T110BT

Mamy tu do czynienia z wersją Bluetooth popularnego przewodowego modelu JBL T110. Dokanałowe słuchawki charakteryzują się lekką i komfortową budową, a także dobrą jakością dźwięku. Ich dodatkową zaletą jest wbudowany mikrofon. Na jednym ładowaniu pracują bez przerwy przez około 6 godzin. Na plus należy zaliczyć ich cenę wynoszącą około 90 złotych.

JBL T205 BT 

Bezprzewodowe słuchawki douszne o ergonomicznej budowie. Ważące około 16 gramów urządzenie posiada trójprzyciskowy pilot z mikrofonem i regulatorem głośności. Ich zaletą jest również nieplączący się płaski przewód oraz całkiem pojemna bateria, dzięki której czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu wynosi 6 godzin. Cena to około 170 złotych. 

JBL Free

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe JBL typu true wirelss, które kupimy za około 270 złotych. Model przeznaczony jest do codziennego użytku i słuchania muzyki. Producent zapewnia, że mają uatrakcyjniać ją wysokiej jakości podzespoły, zapewniające czysty i klarowny dźwięk z mocnymi basami, z których znane są inne produkty JBL.

Urządzenie jest odporne na zachlapania i nieprzyjazne warunki atmosferyczne (klasa IPX5). Czas pracy na pełnym ładowaniu to 4 godziny, wydłuża się on jednak do 20 godzin, w przypadku gdy skorzystamy z etui.

JBL Tune 700BT

Bezprzewodowe słuchawki wokółuszne o ergonomicznej budowie, które odznaczają się wysoką jakością dźwięku oraz silnymi basami. Lekka konstrukcja zapewnia komfort użytkowania. Minimalistyczny projekt urządzenia podkreślają cztery dostępne kolory (biały, czerwony, czarny oraz granatowy).

Funkcja szybkiego ładowania pozwala w 5 minut uzyskać aż dwie dodatkowe godziny pracy. Przy pełnej wewnętrznej baterii muzykę bez przerwy odtwarzać będziemy  przez około 27 godzin.

JBL Under Armour Flash

Douszne słuchawki Bluetooth typu true wireless. Model ten dostępny jest w cenie około 500 złotych. Został on zaprojektowany przede wszystkim z myślą o osobach spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu lub uprawiających sport.

Słuchawki są odporne na wodę i pot (certyfikat IPX7), a zastosowana przez projektantów specyficzna budowa zapobiega ich wypadaniu np. podczas biegania lub uprawnia ćwiczeń. Maksymalny czas pracy przy w pełni naładowanym akumulatorze wynosi 5 godzin.

JBL Endurance RUN BT

Dokanałowe sportowe słuchawki Bluetooth JBL, które w sklepach znajdziemy w cenie około 170 złotych. Dzięki specjalnemu patentowi w konstrukcji możliwe jest korzystanie z nich, albo jako zwykłych słuchawek dokanałowych, albo słuchawek dokanałowych zakładanych za ucho.

Sprzęt odporny jest na pot oraz zachlapania (certyfikat IPX5), a także drgania oraz uszkodzenia mechaniczne. Poza tym posiada też wbudowany w kabel pilot z mikrofonem. Na pełnej baterii słuchawki zawiodą nas dopiero po około 6 godzinach pracy.

JBL Live 650BT ANC

Jedna z droższych propozycji w katalogu JBL. Kupno tych bezprzewodowych słuchawek nausznych będzie wiązało się z wydatkiem około 500 złotych. W zamian otrzymujemy urządzenie z przetwornikami 40 mm i wzmocnionym basami, a także systemem aktywnej redukcji szumów, minimalizującym zewnętrzne odgłosy i poprawiającym komfort słuchania.

JBL Live 650BT odznaczają się smukłą i wygodną konstrukcją. Ergonomie poprawia również odłączany standardowy kabel audio, zawierający pilot z mikrofonem. Maksymalny czas pracy modelu wynosi 30 godzin. Skraca się on jednak do 20 godzin, gdy korzystamy z systemu redukcji szumów.