Data modyfikacji:

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł. Nasze propozycje 

Słuchawki bezprzewodowe, za sprawą swoich niezaprzeczalnych zalet, zdominowały rynek w każdym segmencie cenowym. Jakie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł wybrać? Przedstawimy ranking najciekawszych modeli, a także garść porad pozwalających wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt.
słuchawki bezprzewodowe do 200 zł
Słuchawki bezprzewodowe już dawno stały się jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów w naszym życiu. W cenie 200 złotych kupimy bardzo szeroki asortyment modeli. Wśród nich znajdują się urządzenia, które przypadną do gustu zarówno osobom prowadzącym aktywny tryb życia, jak i miłośnikom dobrej muzyki lub audiobooków.
Za wspomnianą kwotę kupimy więc solidne modele douszne i dokanałowe (w tym niezwykle popularne słuchawki TWS - true wireless) oraz większe i mocniejsze urządzenia nauszne. Czego zatem powinniśmy oczekiwać od modeli w tym przedziale cenowym?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł

Jakie będą najlepsze słuchawki bezprzewodowe? Nauszne czy douszne? Modele nauszne to klasyczne słuchawki wyposażone w regulowaną opaskę, a także nauszniki zakrywające całe ucho. Zaletą urządzeń tego typu jest skuteczniejsza izolacja od dźwięków otoczenia, a także mocniejsze brzmienie i niż w przypadku bardziej kompaktowych modeli dousznych i dokanałowych, co zawdzięczają większym przetwornikom odpowiadającym za generowanie dźwięku. W cenie do 200 zł są najlepszym rozwiązaniem dla miłośników głębokich basów. Z kolei jako słuchawki na siłownię czy słuchawki na rower lepiej sprawdzą się modele dokanałowe.
Na tym jednak nie koniec zalet modeli nausznych. Są niepokonane jeżeli chodzi o przeciętny czas pracy na pełnej baterii. W zależności od wielkości muszli, będzie od wahał się w granicach od kilkunastu do ok. 30 godzin. Możemy dzięki temu zapomnieć o częstym sięganiu po ładowarkę. Po połączeniu z telefonem na ekranie urządzenia będziemy widzieli także aktualny wskaźnik naładowania baterii.
W cenie do 200 złotych znajdziemy całkiem spory wybór solidnych słuchawek. W tym zakresie cen pod względem jakości i niezawodności dominują produkty znanych firmy takich jak JBL, Philips oraz Sony. Jak widać więc, w poszukiwaniu oszczędności nie musimy stawiać na modele mniej znanych marek. Nie powinniśmy jednak oczekiwać od sprzętu zaawansowanych opcji, takich jak system aktywnej redukcji szumów, możliwości jego jednoczesnego sparowania z kilkoma urządzeniami lub audiofilskiej jakości dźwięku. 
Nieraz użytkownicy słuchawek nausznych z tej półki cenowej narzekają na niski komfort użytkowania. Wynika on zazwyczaj z ograniczonej możliwości regulacji opaski oraz zbyt małych lub niewłaściwie skonstruowanych muszli. Warto więc przed zakupem przymierzyć wybrany model i sprawdzić, czy nie będzie zanadto uciskał skroni lub uszu. Pomocny w wyborze będzie też zapewne ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Słuchawki bezprzewodowe douszne i dokanałowe do 200 zł

Słuchawki dokanałowe i douszne do 200 złotych są świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących urządzenia do codziennego użytku np. podczas jazdy środkami transportu miejskiego lub relaksu w domu. Są też idealne do treningu na siłowni lub ruchu na świeżym powietrzu. Zawdzięczają to swoim kompaktowym rozmiarom wpływającym na łatwość przechowywania i transportu.  
W omawianym przedziale cenowym bez problemu znajdziemy dość solidne zbudowane modele przeznaczone do codziennego użytku. Poza urządzeniami stricte uniwersalnymi natrafimy też na sprzęt przeznaczony dla osób preferujących aktywny tryb życia i sportowców, jest on dodatkowo odporny na wstrząsy, zachlapania i pył. 
Co jest lepsze, słuchawki dokanałowe czy douszne? Oba typy mają swoich zażartych zwolenników. Obecnie zdecydowanie popularniejsze są te pierwsze. Znacznie stabilniej leżą one w uchu, dzięki temu skuteczniej izolują użytkownika od niechcianych dźwięków otoczenia, oferując przy tym mocniejsze basy i bardziej klarowny dźwięk. 
Słuchawki douszne są z reguły tańsze i częściej wypadają podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Nie odcinają nas całkowicie od dźwięków otoczenie, co jest jednak plusem, gdy musimy zachować odpowiedni poziom czujności np. podczas jazdy rowerem. Pozwalają też swobodniej prowadzić rozmowy. 
Oba typy urządzeń są połączone kablem z baterią i zapewniają nawet kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu, co pozwala na spokojne użytkowanie sprzętu nawet podczas dłuższych podróży. Dodajmy, że praktycznie wszystkie urządzenia mają też wbudowane mikrofony, pozwalające na przeprowadzanie rozmów.

Słuchawki bezprzewodowe TWS do 200 zł

Bezprzewodowe słuchawki TWS są obecnie najczęściej wybierane przez konsumentów w Polsce i na świecie. Urządzenia tego typu pozbawione są jakichkolwiek kabli połączeniowych i obie słuchawki działają niezależnie od siebie i wyposażone są we własny akumulator. Sprzęt ładujemy w specjalnym dołączonym etui. 
Jeszcze do niedawna modele tego typu były niezwykle drogim sprzętem, dziś słuchawki TWS do 200 złotych nie są już niczym wyjątkowym. W tym przedziale cenowym znajdziemy całkiem spory wybór solidnych modeli znanych marek, które powinny zadowolić osoby wykorzystujące je w najróżniejszych sytuacjach. 
Słuchawki TWS ustępują klasycznym modelem dousznym i dokanałowym pod względem czasu działania na pełnej baterii. Zazwyczaj wynosić będzie on od 4 do 5 godzin, po czym trzeba je podładować przez przynajmniej kilkanaście minut w etui. Sprzęt będzie też posiadał najczęściej słabszy mikrofon.
Od modeli do 200 złotych nie powinnyśmy oczekiwać też zaawansowanych funkcji, jak wspomniana już aktywna redukcja szumów oraz wysokiej klasy przetworniki odpowiadające za mocny dźwięk. W opisywanym przedziale budżetowym warto unikać najtańszego, który wypada słabo w porównaniu do swoich odpowiedników droższych o zaledwie kilkadziesiąt złotych.
Przeczytaj także nasze porównanie Bluetooth 4.0 vs 5.0

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł - ranking

Jakie słuchawki do 200 zł wybrać? Oto ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych do 200 złotych.

JBL Tune 500BT

Wielokrotnie nagradzane i świetnie oceniane przez użytkowników jedne z najlepszych nausznych słuchawek bezprzewodowych do 200 złotych. Urządzenie dostępne jest w wielu różnych kolorach, posiada regulowaną opaskę oraz składane nauszniki.
Konstruktorzy postawili na dostarczenie użytkownikom jak najlepszych basów, co z pewnością docenią fani głębokich dźwięków. Zaletą modelu jest też wbudowany mikrofon.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic S 

Solidne bezprzewodowe słuchawki TWS w cenie do 200 złotych. Producent zainstalował w nich przetworniki 7,2 milimetrów z prostym systemem redukcji szumów, co gwarantuje mocny i wyrazisty dźwięk. W pełni naładowane słuchawki działają do 4 godzin, czas ten wydłużymy do 12 godzin korzystając z etui. Waga pojedynczej słuchawki to zaledwie 4 gramy.

Edifier TWS1 

Dokanałowe słuchawki bezprzewodowe typu true wireless, których właścicielami staniemy się po wydaniu około 189 złotych. Sprzęt korzysta ze standardu Bluetooth 5.0 i jest wyposażony w mikrofon do rozmów telefonicznych. Jego zaletą jest także długi maksymalny czas działania, który wynosi 8 godzin na jednym ładowaniu. Przy wykorzystaniu etui przedłuża się on nawet do 32 godzin. 

Sony WI-C200

Dokanałowe słuchawki bezprzewodowe od Sony, które odznaczają się wygodna i ergonomiczną budową przeznaczoną do noszenia na szyi. Magnetyczne wkładki zapobiegają plątaniu się przewodów. We wnętrzu producent zastosował mocne przetworniki 9 milimetrów. Maksymalny czas pracy na pełnym ładowaniu wynosi 15 godzin.

Philips TAH4205

Nauszne słuchawki bezprzewodowe Philipsa w cenie do 200 złotych. Model dostępny jest w czterech kolorach model może pochwalić się solidną konstrukcją z lekką i amortyzowaną opaską oraz miękkimi nausznikami.
Producent chwali się głębokimi oraz mocnymi basami, które gwarantowane są przez duże neodymowe przetworniki o wielkości 32 milimetrów. Dodatkowo urządzenie posiada także dedykowany przycisk wzmocnienia basu. Maksymalny czas pracy to 29 godzin. Ładowanie baterii od zera do stu procent zajmuje około dwóch godzin.

Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł – FAQ

Jakie są najlepsze marki słuchawek bezprzewodowych do 200 zł?
Wśród słuchawek do 200 złotych polecamy szczególnie propozycje marek JBL, Philips, Edifier oraz Xiaomi. Firmy te zapewniają stosunkowo wysoką jakość wykonania, niezawodność, a także duży wybór modeli.

Czy słuchawki bezprzewodowe do 200 zł są trwałe?
Jeżeli postawimy na urządzenia znanej marki i będziemy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, nie wystawiając ich na trudne warunki (wysoka wilgotność, niska i bardzo wysoka temperatura), słuchawki powinny nam służyć przez długi czas.

Jak długo trzyma bateria w słuchawkach bezprzewodowych do 200 zł?
W modelach nausznych bateria pozwala na nieprzerwaną pracę od kilkunastu do ponad trzydziestu godzin. W klasycznych produktach dousznych i dokanałowych z zewnętrznym akumulatorem, czas ten wynosi od kilku do kilkunastu godzin. W modelach TWS skraca się do ok. 4-5 godzin, po których słuchawki podładowujemy w etui.

Czy słuchawki do 200 zł oferują dobre tłumienie hałasu?
Słuchawki do 200 złotych pozbawione są systemów aktywnej redukcji hałasu, najlepiej od otoczenia izolować będą na więc modele dokanałowe i nauszne z muszlami szczelnie zakrywającymi całe ucho.
Zdjęcie: Envato Elements