Data modyfikacji:

Najlepsze kapsułki do prania. Ranking

Co powiesz na zmianę detergentu do prana i zastąpienie proszku, płynu i wielu innych środków piorących – jednym? Pozwoli Ci to nie tylko zaoszczędzić pieniądze ale i czas podczas zakupów przeznaczony na wybór zapachu. Jeśli chcesz wypróbować środki piorące tego typu, zobacz ranking najlepszych kapsułek do prania oraz przekonaj się, dlaczego warto na nie postawić..

kapsułki do prania

Najlepsze kapsułki do prania jako alternatywa dla proszku

Nie przekonuje cię nawet najlepszy proszek do prania? Może pora spróbować kapsułek?

Kapsułki do prania nie są nowością na rynku środków piorących, ale wiele osób wciąż podchodzi do nich sceptycznie. Co to tak naprawdę jest? Składają się z żelowej folii wypełnionej preparatami do prania, a często także do płukania. To znaczne ułatwienie pranie. Co jeszcze warto wiedzieć o kapsułkach do prania?

Zalety najlepszych kaspułek do prania

  • Łatwość aplikacjikapsułki do prania są bardzo wygodne w użytkowaniu. Te niewielkie żelowe woreczki wypełnione środkami czyszczącymi wystarczy wrzucić do bębna pralki wypełnionego ubraniami i gotowe. Odpada kłopotliwe odmierzanie proszku, a co za tym idzie, jego rozsypywanie w łazience czy w pralni.
  • Nie trzeba myć szuflady pralki – tradycyjny proszek wsypywany do szuflady nie zawsze dokładnie się wypłukuje. Z czasem w szufladzie i jej odpływie tworzy się nalot starego proszku, który staje się miejscem występowania pleśni. W wilgotnych warunkach grzyby szybko się rozwijają, co może sprawiać, że z pralki unosić się będzie nieprzyjemna woń. Zastosowanie kapsułek do prania eliminuje ten problem.
  • Środek czyszczący dobrze się wypłukuje – żelowa torebka rozpuszcza się w wodzie w trakcie prania, a zawarte w niej płyny są usuwane podczas płukania.
  • Bardziej złożona formuła – w jednej kapsułce do prania mogą być zwarte różne środki: płyn do prania, płyn do zmiękczania, odplamiacz oraz preparat nadający praniu świeży zapach. To dodatkowo usprawnia całość. Ważnym aspektem może być również ograniczenie dzięki temu zasobów środków czyszczących – butelki z detergentami do prania, płukania i odplamiania zajmują sporo miejsca w pralni czy łazience. Pudełko z kapsułkami jest niewielkie, więc zaoszczędzisz cenne miejsce w łazience.

Wady kapsułek do prania

  • Na niekorzyść rozwiązania można zaliczyć cenę. Najlepsze kapsułki do prania są dość kosztowne, ale trzeba jednocześnie pamiętać, że często w jednej kapsułce zamkniętych jest kilka detergentów do prania, płukania czy odplamiania.
  • Ponadto piorąc odzież przy użyciu akcesoriów tego typu, nie można przepełniać bębna pralki, aby spieniona woda mogła swobodnie przepływać, a kapsułka dokładnie się rozpuścić.

Kapsułki do prania ranking

Ranking kapsułek do prania bazuje na popularności produktów wyszukiwanych w Ceneo.pl.

ARIEL Kapsułki do prania Color 3 w 1

Kapsułki do prania marki ARIEL to środek czyszczący 3w1, który zawierają płyn do prania, płukania i odświeżacz koloru. Kapsułki ulegają rozpuszczeniu w kontakcie z wodą. Skutecznie usuwają plamy i zabrudzenia.

Persil Discs 4In1 Color

Kapsułki do prania z 4 komorami. Ranking polecanych środków nie mógł więc pominąć tej pozycji. Kapsułki marki Persil usuwają plamy, ale również pielęgnują tkaniny i rozjaśniają kolory, nadając praniu świeży zapach.

Vizir kapsułki do prania Freshness

Tym razem pora na uniwersalne kapsułki do prania w naszym rankingu, które można stosować i do kolorowego, i białego prania. Są bardzo wydajne: jedna kapsułka starcza na około 5 kilogramów prania.

Surf White Kapsułki Do Prania 2In1

Kolejne kapsułki do prania z rankingu przeznaczone są do prania białego. Do ich zalet należy między innymi piękny kwiatowy zapach, który długo pozostanie na ubraniach.

Lenor Goldene Orchidee 3 W 1

Ostatnie już w zestawieniu najlepsze kapsułki do prania o działaniu piorącym, odplamiającym, wybielającym i zmiękczającym. Idealne do prania kolorowego.