Data modyfikacji:

Kino domowe bezprzewodowe. Jak przygotować kino domowe bez kabli?

Kino domowe bezprzewodowe jest w stanie dostarczyć dźwięk na bardzo wysokim poziomie, a także urządzić pokój telewizyjny bez udziału dużej ilości kabli. W artykule podpowiemy, jak ustawić i podłączyć kino bezprzewodowe.

kino domowe bezprzewodowe

Dlaczego warto kupić kino domowe bezprzewodowe?

Bezprzewodowe kino domowe wygląda na pierwszy rzut oka jak standardowe. W zestawie znajduje się amplituner i komplet głośników. Największą różnicą jest możliwość podłączenia kolumn bez udziału żadnych kabli.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia błyskawiczne nawiązanie połączenia. W ten sposób, urządzając pokój telewizyjny, nie trzeba obawiać się, że dany przewód będzie widoczny. Dla wielu osób to bardzo ważne do zachowania idealnej estetyki.

Pod względem możliwości kina domowe bezprzewodowe nie ustępują standardowym modelom. Wiele z nich oferuje wsparcie dla popularnych formatów muzycznych, a także pozwala na odtwarzanie rozmaitych multimediów prosto ze smartfona czy tabletu.

Jakie będzie dobre kino domowe bezprzewodowe?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, ile głośników będzie potrzebnych do kina domowego bezprzewodowego. Bardzo dużą popularnością cieszą się zestawy 2.1, składające się z dwóch głośników i jednego subwoofera. Ich rozmieszczenie w domu nie stanowi większego problemu.

Dla osób poszukujących jeszcze lepszych wrażeń polecamy zestawy 5.1. Do dużych pomieszczeń świetnie pasują głośniki 7.1. Ich cena nie jest niska, jednak są one w stanie zapewnić doskonały efekt dźwięku przestrzennego.

Bardzo istotne przy wyborze jest zwrócenie uwagi na amplituner. To tak naprawdę serce całego zestawu, w dużym stopniu odpowiadające za jakość oferowanego dźwięku. Moc wyjściowa na jeden kanał powinna wynosić od 100 W do około 170 W.

Wsparcie dla takich formatów jak HDR 10, Dolby Vision czy 4K pozwoli wyciągnąć z materiałów filmowych to, co najlepsze. Za dobrej klasy bezprzewodowe kino domowe trzeba zapłacić do 2-3 tys. złotych. Cena nie jest niska, jednak komfort użytkowania sprawia, że jest to bardzo dobra inwestycja.

Jak podłączyć i ustawić kino domowe bezprzewodowe?

Bezprzewodowe podłączenie głośników do kina domowego nie jest trudne. Zazwyczaj producenci sugerują, w jakich miejscach warto ustawić dany głośnik, aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia. W przypadku kina domowego bez kabli wystarczy rozłożyć wszystkie elementy w danych miejscach i gotowe.

Tak naprawdę to, jak należy ustawić bezprzewodowe kino domowe, jest ściśle uzależnione od systemu, na jaki się zdecydujemy. W przypadku kina domowego 5.1 do dyspozycji będzie pięć głośników. Jak ustawić takie kino domowe bezprzewodowe?

Przednie głośniki umieszczamy obok telewizora. Warto zadbać o to, aby głośniki były ustawione pod takim kątem, by kierowały się w stronę użytkownika. Głośnik centralny, jak sama nazwa wskazuje, musi być postawiony na wprost użytkownika. Dwa tylne głośniki umieszczamy z tyłu, w okolicach kanapy. W ten sposób można zapewnić sobie dźwięk przestrzenny, który największe wrażenie robi podczas oglądania filmów, a także grania.

Kino domowe bezprzewodowe: polecane modele

Jeżeli zastanawiasz się, jakie bezprzewodowe kino domowe kupić, zobacz kilka z naszych propozycji dobrego kina domowego, które znajdziesz na Ceneo.pl.

Pioneer SXS30DABB + KEF C5

Wysokiej jakości kino domowe zbiera bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Amplituner kina domowego dysponuje mocą 170 W. Zastosowanie systemu Advanced Sound Retriever pozwoliło na uzyskanie jeszcze lepszego dźwięku. Pioneer dysponuje czterema złączami HDMI, a dodatkowo wspiera format 4K i HDR. W połączeniu z dobrym telewizorem będzie tworzył zestaw idealny.

Złącze DualBand WiFi gwarantuje stabilne i szybkie połączenie z kompatybilnymi urządzeniami. W zestawie znajdują się dwie bezprzewodowe kolumny o mocy 150 W. Głośnik wysokotonowy ma 19 mm, natomiast dwa niskotonowe mają 130 mm. Pasmo przenoszenia 41-40000 Hz i impedancja 8 Ohm są gwarancją doskonałych wrażeń.

Yamaha RXV485T + NS-F51

Bogaty zestaw firmy Yamaha składa się z amplitunera MusicCast, który został zaprojektowany do współpracy z urządzeniami mobilnymi, a także najnowszymi telewizorami. Obsługa 4K, HDR10, Dolby Vision i HLG sprawia, że obraz i dźwięk nie różnią się znacząco od tego, co oferują kina.

Wszystkie pięć głośników kina domowego łączy się z amplitunerem bezprzewodowo, co gwarantuje duży komfort. Muzykę dodatkowo można odtwarzać z serwisu Spotify, Tidal czy Deezer.

Maksymalna moc wyjściowa tego zestawu kina domowego bezprzewodowego wynosi aż 575 W. Ten model cieszy się na rynku bardzo dobrymi opiniami, dlatego warto się nad nim zastanowić. Stosunek jakości do ceny został zachowany perfekcyjnie.

Yamaha RX-V685 + Debut F5.2 + C5.2 + 2XMusic Cast 20

Zestaw dla prawdziwych melomanów, którzy nie akceptują żadnych kompromisów. Amplituner Music Cast RX-V685 wspiera technologię Dolby Atmos oraz DTS:X. Funkcja MusicCast umożliwia podłączenie wszystkich 7 głośników bez konieczności użycia kabli, a także subwoofera.

Zestaw oferuje funkcję Virtual Presence Speaker, która zapewnia wrażenia jak z kina domowego 9.1. Plusem tego modelu jest intuicyjny interfejs oraz bardzo prosta konfiguracja. W kilka chwil głośniki będą gotowe do użycia.