Data publikacji:

Kino domowe - top 10 najlepiej sprzedających się modeli

Nowoczesne, płaskie i duże telewizory, jakie stoją już niemal w każdym domu, pozwalają cieszyć się niesamowitą jakością obrazu o rozdzielczości co najmniej full HD. Oglądanie na nich filmów daje wrażenia podobne jak w kinie, jednak do pełni szczęścia brakuje jeszcze dźwięku przestrzennego.
Aby w warunkach domowych uzyskać taki efekt, jak w kinie, trzeba zaopatrzyć się w zestaw kina domowego, który najczęściej składa się z odtwarzacza DVD lub Blu-ray, głośników (zwykle pięciu kolumn oraz ewentualnie subwoofera do basów) oraz amplitunera lub wzmacniacza. Najwygodniej jest kupić gotowy zestaw, w przypadku zaś większych wymagań można kupić poszczególne elementy osobno. 

Jakie jest najlepsze kino domowe? Trudno powiedzieć, ponieważ każdy ma inne preferencje. Można jednak sporządzić listę modeli, które są najlepiej oceniane przez kupujących. 

Najlepiej oceniane kino domowe — ranking 2016


1. Onkyo HT-S9405THX

Cena: około 4000 zł
Jest to kompletny zestaw Onkyo certyfikowany THX I/S (standard spotykany w największych salach kinowych), który składa się z systemu dwudrożnych kolumn. Są one wyposażone w plecione membrany ze specjalnego włókna A-OMF, dzięki którym są bardziej wytrzymałe i przy okazji oferują wspaniałej jakości dźwięk. W tym zestawie kina domowego znajduje się także amplituner, który ma procesor wizyjny Marvell Qdeo pozwalający na skalowanie obrazu z full HD do rozdzielczości 4K. Oprócz tego zestaw kryje w sobie technologię WRAT, która jest odpowiedzialna za dynamiczny dźwięk, szerokie pasmo przenoszenia i dużą wydajność prądową. Według opinii wielu użytkowników, jest to najlepsze kino domowe, które sprawdza się nie tylko podczas oglądaniu filmów, lecz także zapewnia największą przyjemność słuchania muzyki. Dlatego zestaw ten otwiera nasz ranking kin domowych.

2. Panasonic SC-BTT465EG

Cena: około 1200 zł
Jest to kino domowe, które jest kompatybilne z technologią full HD 3D i składa się z systemu głośników 5.1 oraz odtwarzacza Blu-ray. Płynący z głośników dźwięk surround jest uzupełniany mocą basów wydobywających się z subwoofera wyposażonego w obudowę Bass-Reflex. Dzięki technologii Bluetooth istnieje możliwość bezprzewodowego przesyłania plików audio do urządzenia przy użyciu  tylko jednego przycisku. Urządzenie pozwala też na korzystanie z wielu treści i usług internetowych. Ten zestaw kina domowego oferuje krystalicznie czysty i realistyczny dźwięk, piękny obraz oraz zapewnia prostą i intuicyjną obsługę. W swojej klasie sprzęt należy do najlepszych kin domowych.

3. Bose SoundTouch 220

Cena: około 5000 zł
Jest to wysokiej klasy kino domowe. Ranking bez niego byłby z pewnością niepełny, tym bardziej że sprzęt doczekał się wysokiej oceny użytkowników. Ten niewielki zestaw kryje w sobie potężną moc. W jego skład wchodzi m.in. zgrabna jednostka sterująca z czterema wejściami HDMI, bezprzewodowy moduł Acoustimass® — odpowiedzialny za głębokie basy, dwa małe głośniki Gemstone® działające w systemie array oraz moduł komunikacji bezprzewodowej SoundTouch®, dzięki któremu można odtwarzać muzykę np. ze Spotify lub inne multimedia z urządzeń podłączonych do domowej sieci Wi-Fi lub za pomocą Bluetootha. Oprócz tego sprzęt wyposażono w zestaw do kalibracji dźwięku, który pozwala na dostosowanie dźwięku do akustyki pomieszczenia.

4. Harman Kardon BDS 877

Cena: około 5000 zł
Jest do zestaw kina domowego, który składa się z amplitunera zawierającego Bluetooth, Apple AirPlay oraz DLNA, odtwarzacza Blu-ray, DVD i CD, kompletu kolumn z podwójnymi głośnikami oraz bezprzewodowego subwoofera o mocy 200 W. Sprzęt pozwala na odtwarzanie zarówno ze źródeł internetowych, jak i wszelkich nośników przenośnych. Jego zaletą są kompaktowe rozmiary, wielofunkcyjność oraz jakość dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zestaw ten często znajduje się na wysokiej pozycji rankingów kina domowego.

5. Denon AVR-X2200 + DALI ZENSOR 7

Cena: około 7000 zł
Można powiedzieć, że jest to najlepsze kino domowe w swojej klasie. W zestawie można znaleźć:
  • 7-kanałowy amplituner Denon AVR-X2200 o mocy 150 W na jeden kanał, z wbudowaną technologią Dolby Atmos, DTS:X oraz procesorem czterordzeniowym DSP (32 bity), a także ośmioma wejściami i dwoma wyjściami HDMI;
  • komplet głośników DALI ZENSOR 7 w systemie 2.1.
Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, a także Bluetooth i wejście USB. Potrafi też przekonwertować obraz ze standardowej oraz wysokiej rozdzielczości na jakość 4K ultra HD.

6. Sony BDV N9200WL

Cena: około 4500 zł
Następny sprzęt, który uzupełnia nasz „Kino domowe ranking 2016”, to niezwykle elegancki zestaw 5.1 z odtwarzaczem Blu-ray 3D. Pięć głośników uzupełnia Subwoofer — dzięki łącznej mocy 1200W otrzymujemy efekt superprzestrzennego dźwięku. Z kolei system High-Resolution Audio odpowiada za wyjątkową rozdzielczość dźwięku, która jest zoptymalizowana przez wzmacniacz cyfrowy S-Master HX). Dodatkowo urządzenie ma funkcję automatycznej korekcji dźwięku w telewizorze oraz funkcje konwersji obrazu na format 4K. Sprzęt wyposażony jest w technologie NFC, Miracast, Bluetooth i Wi-Fi, dzięki czemu można bez przeszkód przesyłać strumieniowo i bezprzewodowo filmy i muzykę.

7. PHILIPS HTB5580G

Cena: około 1600 zł
Za tak korzystną cenę można otrzymać dskonały zestaw kina domowego, który potrafi dorównać najlepszym kinom domowym z wyższej półki. Jest to zestaw z systemem głośników 5.1 i nowoczesnym odtwarzaczem Blu-ray 3D. Najważniejsze atuty urządzenia to: skalowanie obrazu z DVD do rozdzielczości full HD, moduły Wi-Fi i Bluetooth, dźwięk przestrzenny o mocy 1000 W, technologia NFC (parowanie urządzeń w Bluetooth za jednym dotknięciem), bezprzewodowe tylne głośniki, technologia Crystal Clear Sound, odpowiadająca za niezwykłą czystość i realizm dźwięków.

8. Denon AVR-X520BT + Kruger & Matz PASSION 5.0

Cena: około 3000 zł
W tym zestawie kina domowego można znaleźć 5.2-kanałowy amplituner z Bluetooth Denon AVR-X520BT oraz system głośników Kruger & Matz PASSION 5.0 (głośnik centralny, dwa głośniki przednie, dwa głośniki surround). Amplituner ma pięć wejść HDMI i zapewnia ich kompatybilność z 3D, ma także wejście USB. Sprzęt obsługuje 4K ultra HD. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna aplikacja oparta na Bluetooth, która umożliwia sterowanie aplitunerem z każdego innego urządzenia mającego Bluetooth.

9. LG BH9540TW

Cena: około 2800 zł
Wielu użytkowników ceneo.pl poleca ten sprzęt, dlatego znalazł się on w rankingu obejmującym najlepsze kino domowe. W zestawie znajduje się system głośników 5.1, w których zastosowano membrany z włókna aramidowego, dzięki czemu dźwięk jest czysty i precyzyjny oraz pozbawiony zniekształceń. Dodatkowo w zestawie jest odtwarzacz Blu-ray 3D, ciekawymi zaś funkcjami sprzętu są m.in.: skalowanie do rozdzielczości ultra HD, przesyłanie do telewizora obrazu wyświetlanego przez urządzenie przenośne (technologia Miracast), Wi-Fi, bezprzewodowe głośniki tylne, konwersja z 2D na 3D.

10. ONKYO HT-S4505

Cena: około 1700 zł
Nasz „Kino domowe ranking 2016” zamykamy propozycją renomowanej firmy Onkyo, która odznacza się korzystną ceną i wysoką jakością. W zestawie można znaleźć amplituner HT-R558, który daje się w prosty sposób połączyć z telewizorem, konsolą gier, czy odtwarzaczem Blu-ray. Wyposażono go w pięć wysokoprądowych wzmacniaczy zbudowanych zgodnie z technologią reprodukcji szerokopasmowej WRAT. Dzięki temu można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem pozbawionym szumów. Oprócz tego w zestawie jest subwoofer oraz komplet niewielkich głośników, które można ustawić na półkach, umieścić na stojakach lub powiesić na ścianie, dzięki czemu sprzęt doskonale nadaje się także do mniejszych pomieszczeń.

Przeczytaj również