Data modyfikacji:

Lodówka do zabudowy No Frost. Ranking polecanych

Szukasz lodówki, która będzie pojemna, funkcjonalna i pozwoli na jeszcze dłuższe przechowywanie żywności? Zależy ci na tym, aby można było dopasować ją w estetyczny i prosty sposób do szafek w kuchni? W takim razie znakomitym wyborem będzie lodówka do zabudowy No Frost. Mamy dla ciebie ranking polecanych urządzeń oraz praktyczne wskazówki, które przydadzą się w trakcie zakupu

lodówka do zabudowy

Jak działa system No Frost?

O co tak właściwie chodzi z systemem No Frost? To nowoczesna technologia, którą można znaleźć w większości nowych lodówek dostępnych na rynku. Dzięki niej urządzenie nieustannie kontroluje temperaturę w środku, chroniąc wnętrze przed powstawaniem szronu i osadzaniem się lodu.

Jak to możliwe? Dzięki nieustannej kontroli temperatury i poziomu wilgoci wewnątrz lodówki, system No Frost może w odpowiednim momencie zareagować i uruchomić dodatkową wentylację i osuszanie. W efekcie woda się skrapla i trafia do specjalnego elementu nazywanego skraplaczem.

Co istotne, ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie problemów ze szronem i lodem to nie tylko gwarancja codziennego komfortu użytkowania i łatwości regularnego czyszczenia wnętrza urządzenia. Lodówki do zabudowy No Frost sprawiają, że nie musisz się martwić o wilgoć w środku, a tym samym przechowywane potrawy zachowują świeżość na dłużej.

Lodówka do zabudowy No Frost – zalety i wady modeli z nowoczesnym systemem

Lista zalet, którymi może pochwalić się każda lodówka do zabudowy z systemem No Frost z naszego rankingu, jest dość długa. Największą z nich jest całkowite wyeliminowanie konieczności rozmrażania urządzenia. Do tej pory stare sprzęty kuchenne wymagały regularnego czyszczenia i odłączania ich od prądu. Dzięki technologii No Frost nie ma takiej potrzeby, ponieważ szron i lód nie osadzają się wewnątrz lodówki.

Kolejną zaletą, o której wspominaliśmy powyżej, jest możliwość dłuższego przechowywania żywności, i to zarówno gotowych dań, jak i produktów spożywczych. Wybierając lodówkę do zabudowy z systemem No Frost, oszczędzasz również energię.

Jeśli chodzi o wady technologii No Frost, to możemy do nich zaliczyć odrobinę mniejszą pojemność ze względu na dodatkowe wentylatory. Innym minusem jest możliwość wysuszania produktów spożywczych.

Jak wybrać najlepszą lodówkę do zabudowy No Frost z rankingu? Pomocne wskazówki

Tak naprawdę wybór lodówki do zabudowy No Frost przebiega podobnie, co w przypadku zakupu standardowego, wolnostojącego modelu. Jednymi z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, są wymiary urządzenia. Jego wysokość, szerokość i głębokość muszą pasować do mebli kuchennych i umożliwiać bezproblemowy montaż.

W trakcie zakupu należy wybrać również odpowiedni rodzaj lodówki do zabudowy. Na rynku znajdziesz urządzenie dwudrzwiowe, jednodrzwiowe, z zamrażalnikiem dolnym lub górnym. To, który z nich dołączy do twojego wyposażenia kuchennego, zależy wyłącznie od twoich indywidualnych potrzeb.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie zakupu lodówki do zabudowy No Frost spośród polecanych modeli w rankingu? Zdecydowanie na pojemność użytkową zamrażarki i całkowitą. Im jest ona większa, tym większe urządzenie i tym więcej miejsca do przechowywania żywności. Najczęściej sprzęty mają pojemność całkowitą wynoszącą około 254-267 l.

Sprawdź też, co znajdziesz w środku lodówki – liczbę półek i szuflad w zamrażarce. Pomocne może okazać się też dodatkowe wyposażenie, takie jak oświetlenie LED czy alarm otwartych drzwi.

Najlepsza lodówka do zabudowy No Frost – ranking

Czas sprawdzić, jaka będzie najlepsza lodówka do zabudowy No Frost. W rankingu czekają urządzenia, które są aktualnie najchętniej wybierane przez użytkowników Ceneo. Mamy nadzieję, że znajdziesz wśród nich odpowiedni sprzęt do swojej kuchni.

Beko BCNA306E3SN

Najpopularniejsza lodówka do zabudowy No Frost w rankingu. Jednodrzwiowe urządzenie o klasie energetycznej A ma wymiary 54 × 193 × 54,5 cm. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnej technologii 3 kolorów, które imitują prawdziwy cykl słońca i sprawiają, że warzywa i owoce pozostają świeże na dłużej. Lodówka jest wyposażona również w technologię Metal Wall, oświetlenie LED i alarm otwartych drzwi.

Samsung BRB260034WW

Tańsza lodówka do zabudowy z systemem No Frost, która ma klasę energetyczną G, funkcję Power Freeze i silnik Digital Inverter. Polecany model został wyposażony w większe pojemniki, praktyczne półki ze szkła hartowanego oraz oświetlenie LED. Wymiary lodówki wynoszą: 54 cm szerokości, 178 cm wysokości i 55 cm głębokości.

Samsung BRB260010WW

Kolejna polecana lodówka do zabudowy No Frost w naszym rankingu, która jest propozycją marki Samsung. Model ma klasę energetyczną G oraz silnik Digital Inverter, który jest cichy i oszczędny. W środku umieszczono wytrzymałe półki ze szkła hartowanego i zamontowano oświetlenie LED. Nie zabrakło również trybu wakacyjnego, który pozwala ustawić ekonomiczne zużycie energii. Lodówka ma wymiary 54 × 177,8 × 55 cm.

Whirlpool Arg18081A++

Model o klasie energetycznej A++, który jest wyposażony między innymi w technologię FreshControl i filtr antybakteryjny. Nie zabrakło również niskiego poziomu hałasu oraz aż siedmiu półek, kosza na butelki i dedykowanego im separatora. Lodówka do zabudowy z systemem No Frost ma też oświetlenie LED i pojemność użytkową wynoszącą 314 l. Polecane urządzenie ma 54 cm szerokości, 177 cm wysokości i 54,5 cm głębokości.

Electrolux LNT8TE18S

Ostatnia polecana lodówka do zabudowy z systemem No Frost w rankingu. Lodówka Electrolux o klasie energetycznej E ma wymiary wynoszące 54,8 × 177,2 × 54,9 cm. Urządzenie ma zamrażalnik na dole, jest sterowane dotykowo oraz zostało wzbogacone o system DynamicAir i funkcję Action Cool. W środku umieszczono oświetlenie LED oraz praktyczny alarm dźwiękowy, który informuje o wzroście temperatury w lodówce.

 Autorka: Katarzyna Wendzonka