Głównym celem maski na wągry jest zmniejszenie wielkości i ilości wągrów. Może to pomóc zmniejszyć stan zapalny i zwalczyć bakterie. Za pomocą substancji aktywnych i specjalnej konsystencji maska „wyciąga” nadmiar sebum z naskórka i sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą i bardziej zadbaną.
Maseczka na wągry – jak często stosować i jak nakładać?
Nie ma jednego sposobu na nakładanie maseczki na wągry. Każda z nich, czy to np. czarna maska czy maska z zielonej herbaty na wągry, różni się między sobą czasem przetrzymania na skórze, zazwyczaj nie dłuższym niż kilkanaście minut. Zawsze należy przestrzegać instrukcji podanej na opakowaniu, ponieważ niestosowanie się do niej może spowodować podrażnienie skóry i zaostrzenie się stanów zapalnych.
Jeśli zaś chodzi o częstotliwość stosowania, u większości kobiet wystarczy użyć jej raz w tygodniu, np. w weekend. Dwa razy w tygodniu zalecamy użyć maseczki w przypadku, jeśli jesteś posiadaczką tłustej skóry.
Na półkach sklepowych możesz znaleźć szeroki wybór masek na wągry o różnych konsystencjach i dodatkowych właściwościach. Jak zatem nie pogubić się przy wyborze najlepszego kosmetyku dla siebie i mieć pewność, że okaże się on skuteczny?
Najpopularniejszym rodzajem maseczek na wągry jest tzw. maska typu peel-off. Zazwyczaj jest ona dostępna w kilkudziesięciomililitrowej tubce, z której wygodnie i higienicznie nabierzesz potrzebną ci ilość produktu. Tego typu kosmetyk nakłada się na twarz na kilkanaście minut i usuwa się go, kiedy wyschnie. Przy wysychaniu zmienia on swoją konsystencję z żelową na bardziej stałą. Maska typu peel-off jest bardzo skutecznym rozwiązaniem na zaskórniki, ponieważ od razu po jej zastosowaniu skóra jest wygładzona i mniej zanieczyszczona. Pamiętaj jednak, że nie nadaje się dla wszystkich rodzajów cer. Uważać na nią powinny przede wszystkim osoby ze skórą wrażliwą, delikatną i ze skłonnością do podrażnień.
Innym rodzajem maseczki na wągry są specjalne plastry, których używa się zazwyczaj na nos, brodę oraz czoło. Nakłada się je na zwilżoną skórę, czeka się kilkanaście minut aż wyschną, a następnie zrywa. Bardzo skuteczny, ale nieco inwazyjny zabieg, który łatwo może podrażnić delikatną skórę.
Maska na wągry, która nada się dla skóry delikatnej, to maseczka z zielonej glinki. Te bogaty w substancje odżywcze produkt to prawdziwe wybawienie dla skóry pokrytej zaskórnikami oraz niedoskonałościami. Żeby jednak była skuteczna i nie podrażniła skóry, należy pamiętać, aby stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta, zazwyczaj nie dłużej niż 15 minut. Podczas zabiegu buzia powinna być cały czas wilgotna – nie można dopuścić do utworzenia się na twarzy skorupy!
Coraz bardziej popularną alternatywą dla kosmetyków na czarne kropki na twarzy są tzw. maszynki do usuwania wągrów, nazywane czasami „odkurzaczami”. Taka maszynka do wągrów faktycznie przypomina swoim działaniem odkurzacz. Wystarczy włączyć urządzenie i przyłożyć je do skóry, a następnie delikatnie po niej przesuwać, by wyciągnąć ze skóry zanieczyszczenia.
Wielozadaniowa maseczka, która nie tylko dobrze radzi sobie z zaskórnikami, ale również z wygładzeniem skóry i jej odpowiednim odżywieniem. Dzięki a silne działanie oczyszczające. Jej regularne stosowanie zapobiega powstawaniu nowych zaskórników.
Maska na wągry, która oczyszcza skórę ze zbędnych zanieczyszczeń, pozostawiając ją gładką i odżywioną. Dzięki obecności zielonej herbaty, maseczka ma działanie regenerujące i tonizujące.
Maseczka, która doskonale poradzi sobie z oczyszczeniem z wągrów nawet najbardziej wymagającej cery. Kwas salicylowy skutecznie usuwa martwy naskórek, a glinki oraz węgiel „wyciągają” zanieczyszczenia nawet z najbardziej problematycznych miejsc. Prawdziwy must-have!