Data publikacji:

Wybieramy najlepszą maseczkę na wągry

Wągry są twoją prawdziwą zmorą? Na nic zdają się mechaniczne usuwanie i regularne peelingi? Być może nie wypróbowałeś jeszcze dobrej maseczki na wągry, która nie tylko pomoże się ich pozbyć, ale zapobiegnie ich powstawaniu w przyszłości. Sprawdziliśmy, które maseczki na wągry cieszą się najlepszymi opiniami na Ceneo.pl, a także przygotowaliśmy przepisy na domowe, skuteczne kosmetyki.

Czym właściwie są wągry?

Wągry to nic innego, jak otwarte zaskórniki powstające w miejscach narażonych na zwiększoną produkcję sebum – a więc przede wszystkim na czole, nosie, brodzie. U posiadaczy skóry problematycznej mogą pojawiać się również na policzkach, a nawet na dekolcie i plecach.
Wągry powstają wskutek zaczopowania porów nagromadzoną treścią łojową, kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Ich czarny kolor wynika z właściwości sebum, które w kontakcie z tlenem ciemnieje.

Co wpływa na powstawanie wągrów?

Problem wągrów dotyczy przede wszystkim posiadaczy cer tłustych i mieszanych. Naturalne predyspozycje to jednak nie jedyny powód ich powstawania.
  • Wągry mogą pojawiać się na skutek stosowania „zapychających” kosmetyków – przede wszystkim ciężkich kremów, podkładów, pudrów.
  • Mogą być objawem niektórych problemów hormonalnych.
  • Bywają oznaką niezdrowej diety lub nadmiernego stosowania używek. Fast foody, słodycze, alkohol i papierosy wzmagają produkcję sebum, a tym samym zwiększają ryzyko zapychania porów skóry.

Wągry: wyciskać czy nie?

Wyciskanie wągrów wydaje się najprostszą metodą na ich szybkie usuniecie. Niestety nie zawsze jest to właściwe rozwiązanie. Usuwając wągry samodzielnie, bardzo łatwo o uszkodzenie skóry, jak również zanieczyszczenie powstałej rany. Rezultat wyciskania zmian może być więc odwrotny od zamierzonego.

Jak bezpiecznie pozbyć się wągrów?

Co zatem zrobić, aby pozbyć się uporczywego problemu wągrów? Aby móc cieszyć się czystą skórą, należy zadziałać na kilku płaszczyznach.
  • Stosuj zdrową dietę bogatą w warzywa, owoce, chude mięso, dobrej jakości tłuszcze. Unikaj przetworzonej żywności i używek.
  • Pij minimum 1,5 litra wody dziennie, aby zapobiec przesuszeniu skóry. Niedostatecznie nawodniona cera produkuje więcej sebum!
  • Unikaj komedogennych (zapychających) kosmetyków. Na powstawanie wągrów wpływają składniki takie, jak np. gliceryna, SLS, parabeny i oleje mineralne.
  • Dokładnie myj cerę 2 razy dziennie – rano i wieczorem.
  • 1-2 razy w tygodniu stosuj peeling dopasowany do potrzeb twojej cery. W przypadku skóry problematycznej, może być to peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny.
  • Po wykonaniu peelingu używaj dobrej maseczki na wągry.

Maseczka na wągry – jak działa?

Głównym celem maski na wągry jest zmniejszenie wielkości i ilości wągrów. Może to pomóc zmniejszyć stan zapalny i zwalczyć bakterie.  Za pomocą substancji aktywnych i specjalnej konsystencji maska „wyciąga” nadmiar sebum z naskórka i sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą i bardziej zadbaną.

Maseczka na wągry – jak często stosować i jak nakładać?

Nie ma jednego sposobu na nakładanie maseczki na wągry. Każda z nich, czy to np. czarna maska czy maska z zielonej herbaty na wągry, różni się między sobą czasem przetrzymania na skórze, zazwyczaj nie dłuższym niż kilkanaście minut. Zawsze należy przestrzegać instrukcji podanej na opakowaniu, ponieważ niestosowanie się do niej może spowodować podrażnienie skóry i zaostrzenie się stanów zapalnych.

Jeśli zaś chodzi o częstotliwość stosowania, u większości kobiet wystarczy użyć jej raz w tygodniu, np. w weekend. Dwa razy w tygodniu zalecamy użyć maseczki w przypadku, jeśli jesteś posiadaczką tłustej skóry.

Jaka maseczka na wągry będzie najlepsza?

Maseczki oczyszczające na zaskórniki powinny zawierać substancje, które usuwają zanieczyszczenia i zwężają pory skóry. W maskach najlepiej poszukiwać substancji takich, jak glinka zielona, kwasy kosmetyczne, witamina C, wyciąg z zielonej herbaty, węgiel aktywny lub bambusowy.

Maseczka na wągry – jaką wybrać?

Na półkach sklepowych możesz znaleźć szeroki wybór masek na wągry o różnych konsystencjach i dodatkowych właściwościach. Jak zatem nie pogubić się przy wyborze najlepszego kosmetyku dla siebie i mieć pewność, że okaże się on skuteczny?

Najpopularniejszym rodzajem maseczek na wągry jest tzw. maska typu peel-off. Zazwyczaj jest ona dostępna w kilkudziesięciomililitrowej tubce, z której wygodnie i higienicznie nabierzesz potrzebną ci ilość produktu. Tego typu kosmetyk nakłada się na twarz na kilkanaście minut i usuwa się go, kiedy wyschnie. Przy wysychaniu zmienia on swoją konsystencję z żelową na bardziej stałą. Maska typu peel-off jest bardzo skutecznym rozwiązaniem na zaskórniki, ponieważ od razu po jej zastosowaniu skóra jest wygładzona i mniej zanieczyszczona. Pamiętaj jednak, że nie nadaje się dla wszystkich rodzajów cer. Uważać na nią powinny przede wszystkim osoby ze skórą wrażliwą, delikatną i ze skłonnością do podrażnień.

Innym rodzajem maseczki na wągry są specjalne plastry, których używa się zazwyczaj na nos, brodę oraz czoło. Nakłada się je na zwilżoną skórę, czeka się kilkanaście minut aż wyschną, a następnie zrywa. Bardzo skuteczny, ale nieco inwazyjny zabieg, który łatwo może podrażnić delikatną skórę.

Maska na wągry, która nada się dla skóry delikatnej, to maseczka z zielonej glinki. Te bogaty w substancje odżywcze produkt to prawdziwe wybawienie dla skóry pokrytej zaskórnikami oraz niedoskonałościami. Żeby jednak była skuteczna i nie podrażniła skóry, należy pamiętać, aby stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta, zazwyczaj nie dłużej niż 15 minut. Podczas zabiegu buzia powinna być cały czas wilgotna – nie można dopuścić do utworzenia się na twarzy skorupy!

Maseczka na wągry - alternatywy

Coraz bardziej popularną alternatywą dla kosmetyków na czarne kropki na twarzy są tzw. maszynki do usuwania wągrów, nazywane czasami „odkurzaczami”. Taka maszynka do wągrów faktycznie przypomina swoim działaniem odkurzacz. Wystarczy włączyć urządzenie i przyłożyć je do skóry, a następnie delikatnie po niej przesuwać, by wyciągnąć ze skóry zanieczyszczenia.

Najlepsze maseczki na wągry

Najlepsze maseczki na zaskórniki to te bogate w składniki o właściwościach oczyszczających, rozjaśniających i ściągających. Przedstawiamy listę masek na wągry doskonale ocenionych przez użytkowników Ceneo.pl. Koniecznie je sprawdź!
Zielona glinka ghassoul posiada właściwości silnie oczyszczające, złuszczające i matujące. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z porów skóry, zwęża je i reguluje produkcję sebum. Dodatkowo działa antybakteryjnie, dzięki czemu produkt marki Clochee to również doskonała maseczka na białe zaskórniki.

L’Biotica, czarna maseczka na zaskórniki

Maseczka na wągry L’Biotica ma postać tkaniny nasączonej oczyszczającymi składnikami, w tym także węglem aktywnym. Ten składnik ma zdolność do otwierania porów i oczyszczania ich, a dodatkowo – działa rozjaśniająco. Efekt zauważysz już po pierwszym zastosowaniu!

Pilaten, czarna maseczka z węgla na zaskórniki peel-off

Ta maska to już legenda. Rezultat jej działania widoczny jest od razu – wszystko dzięki formule peel-off. Maseczkę należy rozprowadzić w miejscach, w których znajdują się zaskórniki, odczekać do zaschnięcia, a następnie zerwać. Zawartość węgla bambusowego sprawia, że kosmetyk działa antybakteryjnie i ściągająco.

Babcia Agafia, maseczka wyciągająca zaskórniki na wodzie bławatkowej

Sekretem działania maski Babci Agafii jest niebieska glinka oraz woda bławatkowa. Kosmetyk bogaty jest w mikroelementy, które oczyszczają skórę, a jednocześnie koją podrażnienia. Dodatkowo maska reguluje wydzielanie sebum i doskonale matuje.

Nacomi, Glinka zielona, maska do cery trądzikowej

Wielozadaniowa maseczka, która nie tylko dobrze radzi sobie z zaskórnikami, ale również z wygładzeniem skóry i jej odpowiednim odżywieniem. Dzięki a silne działanie oczyszczające. Jej regularne stosowanie zapobiega powstawaniu nowych zaskórników.

Skin79, Peelingująca Maska Oczyszczająca, Green Tea

Maska na wągry, która oczyszcza skórę ze zbędnych zanieczyszczeń, pozostawiając ją gładką i odżywioną. Dzięki obecności zielonej herbaty, maseczka ma działanie regenerujące i tonizujące.

The Ordinary, Salicylic Acid 2% In Masque, Maska Do Twarzy Z Kwasem Salicylowym

Maseczka, która doskonale poradzi sobie z oczyszczeniem z wągrów nawet najbardziej wymagającej cery. Kwas salicylowy skutecznie usuwa martwy naskórek, a glinki oraz węgiel „wyciągają” zanieczyszczenia nawet z najbardziej problematycznych miejsc. Prawdziwy must-have!

Maseczka na zaskórniki na nosie w formie plastrów – wypróbuj koniecznie!

Wągry powstają najczęściej na „wystających” partiach twarzy, takich jak nos i podbródek. Jeśli problem zaskórników pojawił się u ciebie tylko miejscowo, możesz wypróbować wygodne w użyciu plastry na wągry.
Wystarczy przykleić plasterek na zwilżoną skórę nosa, docisnąć i oderwać po 20 minutach. Uzyskasz efekt podobny do tego po zastosowaniu czarnej maski na zaskórniki.

5 przepisów na domowe maseczki na wągry i zaskórniki

Jeśli lubisz eksperymentować, możesz przygotować domową maseczkę na wągry. Wystarczą proste produkty, które z pewnością masz w swojej kuchni!

Domowa maseczka na wągry z żelatyny

3 łyżki żelatyny w proszku wymieszaj z 50 ml ciepłej wody. Dodaj 3 łyżki soku z cytryny oraz 2 łyżeczki miodu. Połącz wszystko do uzyskania gładkiej masy, a następnie nałóż na umytą skórę twarzy. Zmyj maseczkę letnią wodą po upływie 30 minut.

Owocowa maseczka usuwająca wągry

50 g ananasa zmiksuj z 4 łyżkami soku z cytryny. Nałóż maskę na oczyszczoną skórę twarzy, koncentrując się na miejscach, w których wągrów jest najwięcej. Spłucz wodą po 15 minutach.

Maseczka ściągająca wągry z sodą oczyszczoną

2 łyżki sody oczyszczonej zmieszaj z 2 łyżkami ciepłej wody, a następnie nałóż papkę na skórę twarzy. Zmyj maseczkę nie później, niż po 10 minutach – soda może podrażniać!

Oczyszczająca maska na wągry z białkiem jajka

Ubij białko na pianę i dodaj do niego 1 łyżkę soku z cytryny. Nałóż mieszankę na twarz i zaczekaj, aż zaschnie. Zmyj dokładnie ciepłą wodą.
Jeśli potrzebujesz dobrej maseczki na zaskórniki, możesz zdecydować się na gotowe rozwiązania lub przygotowanie własnej, domowej maski. Jedno jest pewne – walkę z wągrami da się wygrać! Wystarczy odrobina cierpliwości.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus