Data modyfikacji:

Materac dla niemowlaka – ranking najlepszych modeli

Odpowiednio dobrany materac dla niemowlaka to podstawa regenerującego snu maluszka. Szukasz właściwego modelu? Sprawdź nasz ranking i wybierz materac, dzięki któremu twoja pociecha wypocznie lepiej i zdrowiej!

materac dla niemowlaka

Najlepszy materac dla niemowlaka. Ranking

Materca stanowi podstawę dobrego snu nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Jaki materac dla niemowlaka do łóżeczka wybrać? Sprawdź nasz ranking materacy.

Piankowy materac do łóżeczka

Twój maluch lubi bawić się w łóżeczku, a nawet skakać po materacu? Wybierz model z pianki poliuretanowej, która cechuje się doskonałą sprężystością i elastycznością. Szybko wraca do swojego naturalnego kształtu i zachowuje doskonały wygląd przez długi czas. W tym zestawie otrzymasz również zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można wyprać w pralce.

Babymam, piankowy materac dla niemowlaka

Dwustronny materac piankowy do łóżeczka o twardości H2 to idealny wybór dla każdego dziecka. Dzięki zastosowaniu hipoalergicznych materiałów może być stosowany nawet przez niemowlęta borykające się z alergiami. Jak pozostałe piankowe modele, nie odkształca się i stanowi bardzo dobre podparcie dla sylwetki śpiącego bobasa.

Jardrew, piankowo-kokosowy materac do łóżeczka

Ten materac dla niemowlaka zamykający podium rankingu został stworzony z dwóch warstw – pianki poliuretanowej oraz włókna kokosowego. Jest hipoalergiczny, odpowiednio twardy i odporny na odkształcenia. Obie warstwy stanowią przestrzeń użytkową – sprawdź, na której z nich twoje dziecko czuje się bardziej komfortowo.

Koo-di, materac do łóżeczka turystycznego

Jeśli poszukujesz materaca do przenośnego łóżeczka, najlepszym rozwiązaniem okaże się nadmuchiwany materacyk wykonany z wysokiej jakości bawełny. Ten model możesz zabrać ze sobą w każdą podróż – po spuszczeniu powietrza nie zajmuje wiele miejsca. Podwyższone boki materacyka uniemożliwiają dziecku wyturlanie się z łóżeczka.

Danpol, materac piankowy dla niemowlaka

Kolejny piankowy materac dla niemowlaka w rankingu to model dwustronnie użytkowy, w pełni hipoalergiczny i wygodny. Wraz z nim otrzymasz kolorowy pokrowiec, który w razie potrzeby można prać w pralce.

Nikola, piankowy materac do łóżeczka

Hipoalergiczny i antygrzybiczny materac piankowy dla niemowlaka to najlepszy wybór dla dzieci skłonnych do uczuleń. Zastosowane materiały zapewniają nie tylko zdrowy, ale również bardzo wygodny sen – pianka poliuretanowa dopasowuje się do ciała dziecka i jego wagi.

Nikola, materac do łóżeczka z warstwą gryczaną

Zdaniem wielu rodziców jest to najlepszy materac do łóżeczka. Gryczane materacyki posiadają właściwości przeciwodleżynowe, a także wspomagają leczenie wad postawy, nawet płaskostopia. Ziarna gryki zapewnią maluszkowi również bardzo przyjemny masaż.

Sensilo, materacyk do łóżeczka

Ten model materaca niemowlęcego wyposażono w matę lateksową, która jest bardzo ceniona ze względu na punktową elastyczność. Lateks dopasowuje się do krzywizny ciała malucha, a także zapewnia jego kręgosłupowi właściwe podparcie. Ponadto, dzięki zastosowaniu lateksu, materac zyskuje wspaniałą przewiewność.

Fiki Miki, materac dla niemowlaka

To najlepszy materac dla bardzo małych niemowląt, który sprawdzi się doskonale w wózku, leżaczku czy bujaczku. Wykonano go z dzianiny materacowej, włókniny poliestrowej i polipropylenowej. Może być zdejmowany w całości i prany w 60 stopniach Celsjusza.

Baby’s Zone, materac do łóżeczka z pamięcią

Innowacyjny materacyk Baby’s Zone posiada 7-strefową konstrukcję, która pozwala mu „uczyć” się ciała maluszka. Wypełnia go tzw. pianka z pamięcią, która reaguje na ciepłotę ciała i dopasowuje się do jego kształtu. Poziome i pionowe kanały wentylacyjne pozwalają materacowi na swobodny przepływ powietrza.

Autorka: Joanna Stanuch