Data publikacji:

Męskie gadżety kosmetyczne: propozycje idealne na prezent

Nowoczesny mężczyzna przykłada coraz większą wagę do dbania o wygląd. Dziś panowie sięgają nie tylko po golarki do twarzy – ich kolekcje gadżetów kosmetycznych stają się coraz bogatsze. Podpowiadamy, jakie akcesoria urodowe warto wręczyć fanowi dbania o wygląd albo sobie samemu – jeśli uwielbiasz troszczyć się o to, czym obdarowała cię natura!
Męskie gadżety kosmetyczne

Nowoczesne gadżety kosmetyczne dla mężczyzn

Czasy, w których gadżety do dbania o urodę były zarezerwowane niemal wyłącznie dla pań, dawno już minęły. Dziś z dobrodziejstw technologii korzystają również panowie, którzy są świadomi roli zdrowej skóry, zarostu czy włosów. Akcesoria urodowe będą więc doskonałymi upominkami dla wszystkich, którzy codziennie przykładają dużą wagę do wyglądu.
Poszukując więc idealnego podarunku dla nowoczesnego mężczyzny, weź pod uwagę trymer do zarostu, szczoteczkę do zębów elektryczną lub golarkę. To jednak nie wszystkie opcje! Sprawdź, jaki gadżet warto wręczyć zadbanemu mężczyźnie, i zrób mu zaskakujący prezent.

Gadżety do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn

Jakie gadżety urodowe dla mężczyzny będą najlepszymi pomysłami na upominek? Jeśli szukasz prezentu dla mężczyzny, który lubi dbać o urodę, weź pod uwagę te propozycje!

Szczoteczka soniczna do mycia twarzy

Szczoteczki soniczne do mycia twarzy zwojowały rynek kosmetyczny. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko panie mogą z nich korzystać. Również panowie mogą używać jej do codziennej pielęgnacji skóry. Szczoteczka do twarzy sprawdzi się szczególnie w przypadku skóry tłustej i zanieczyszczonej.

Maska LED

Maski emitujące światło LED to kosmetyczny hit, który pozwala skutecznie zwalczać wiele problemów, takich jak trądzik, pierwsze zmarszczki czy przebarwienia. Szukasz gadżetu dla mężczyzny, który uwielbia o siebie dbać? To może być strzał w dziesiątkę!

Urządzenia do masażu twarzy

Innym akcesorium dla zadbanego mężczyzny może okazać się masażer do twarzy – elektryczny lub ultradźwiękowy, który działa jak nieinwazyjny lifting. Codzienne wmasowywanie serum lub kremu za pomocą takiego urządzenia pozwoli zachować skórę w dobrej kondycji na dłuższy czas.

Porównanie elektrycznych szczoteczek do zębów

Innym gadżetem urodowym, który przypadnie do gustu mężczyźnie dbającemu o wygląd, jest szczoteczka elektryczna. Na rynku znajdziesz 4 rodzaje szczoteczek elektrycznych do zębów:
 • szczoteczki rotacyjne,
 • szczoteczki obrotowo-pulsacyjne,
 • szczoteczki soniczne,
 • szczoteczki magnetyczne.
 • Szczoteczki rotacyjne to najstarszy typ, którego działanie polega wyłącznie na obracaniu się głowicy szczoteczki.

  Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne to nowszy typ wyposażony dodatkowo w funkcję pulsu, co pozwala czyścić zęby efektywniej niż w przypadku zwykłych szczoteczek rotacyjnych.

  Zdaniem wielu osób model soniczny to najlepsza szczoteczka do zębów. W tym wypadku głowica szczoteczki nie obraca się, ale drga, emitując ultradźwięki, które w połączeniu z wodą i pastą tworzą małe pęcherzyki. Dzięki nim zęby mogą być czyszczone efektywniej nawet w trudno dostępnych miejscach. Stylowa szczoteczka soniczna męska może mieć ciemną szatę graficzną obejmującą czerń, granat czy butelkową zieleń.

  Najnowocześniejszym typem są szczoteczki magnetyczne. Korzystają one z silnika magnetycznego emitującego mikrowibracje i ruchy oscylacyjno-rotacyjne. Jeśli interesuje cię najlepsza szczoteczka do zębów, ten typ może sprawdzić się świetnie!

  Najlepsze golarki dla mężczyzn na rynku

  Najlepsza golarka do golenia męska powinna nie tylko skutecznie ścinać zarost, ale także dopasowywać się do kształtu twarzy oraz ograniczać ryzyko powstawania podrażnień. Jeśli planujesz kupić golarkę, zwróć uwagę na parametry takie jak:
 • liczba folii lub modułów tnących,
 • tryb pracy (szybkość obrotów),
 • zasilanie (akumulatorowe, sieciowe lub bateryjne),
 • wodoszczelność,
 • dodatkowe funkcje (np. możliwość przycinania wąsów lub brody).
 • Rodzaje golarek męskich można podzielić na modele foliowe i głowicowe.

  Golarki foliowe

  Maszynka do golenia brody z folią tnącą charakteryzuje się szeroką prostokątną główką. Jej działanie opiera się na cienkiej folii metalowej opinającej moduły tnące w kształcie walca. Golarka przesuwa się po skórze, a włosy są ścinane dzięki ostrzu ukrytemu pod folią. Taka maszynka do golenia zarostu jest odpowiednia dla mężczyzn z wrażliwą skórą, ponieważ nie powoduje podrażnień. To zatem najlepsza golarka męska, jeśli szukasz podarunku dla faceta, który notorycznie zacina się podczas golenia!

  Golarki głowicowe

  Maszynka do golenia dla mężczyzn wyposażona w głowicę rozpoznasz po 2–3 rotacyjnych pierścieniach. Podczas działania urządzenia obracają się one niezależnie względem siebie, a nawet unoszą i opadają. To najlepsza golarka męska, jeśli chodzi o zdolność do dopasowywania się do kształtu twarzy. Golarka głowicowa precyzyjnie goli wszelkie zakamarki i dobrze radzi sobie nawet z grubym zarostem.
  Jeśli jednak szukasz podarunku dla mężczyzny, który lubi nosić dłuższy zarost, lepszym wyborem od maszynki okaże się trymer do brody. Dzięki niemu obdarowywany będzie mógł z łatwością stylizować brodę i wąsy, nadając im pożądaną długość oraz kształt. Dobry trymer do twarzy powinien być wyposażony w co najmniej kilkustopniową regulację długości przycinania. Może być używany także do strzyżenia włosów w domu.

  Męskie gadżety do pielęgnacji – najczęściej zadawane pytania

  Jakie są korzyści z używania elektrycznych szczoteczek do zębów?
  Elektryczna szczoteczka do zębów działa znacznie skuteczniej niż manualna – dzięki szybkim i licznym obrotom czyści zęby dokładnie z każdej strony. Soniczne modele oczyszczają także przestrzenie międzyzębowe.

  Czy elektryczne szczoteczki do zębów są bezpieczne dla wrażliwych dziąseł?
  Na rynku znajdziesz szczoteczki elektryczne oferujące różne tryby działania, również takie dopasowane do bardzo wrażliwych dziąseł. Najlepszym wyborem w tym wypadku okaże się model soniczny, wykonujący ruchy wymiatające. Warto zadbać także o dobór końcówek szczoteczki – powinny być miękkie i elastyczne.

  Jakie gadżety kosmetyczne są niezbędne dla męskiej pielęgnacji twarzy?
  Nowoczesny mężczyzna dbający o urodę z pewnością będzie zadowolony ze szczoteczki sonicznej do mycia twarzy, maski emitującej światło LED, a także elektrycznego masażera. Takie sprzęty rewelacyjnie sprawdzą się zarówno na skórze wymagającej, jak i wówczas, gdy chodzi wyłącznie o profilaktykę zmarszczek.

  Czy golarki elektryczne są odpowiednie dla każdego typu skóry?
  Maszynka do golenia elektryczna to wybór dla każdej skóry – wystarczy zdecydować się na właściwy typ. W przypadku cery normalnej, odpornej na podrażnienia, świetnie sprawdzi się maszynka do golenia męska głowicowa, która dopasowuje się do krzywizny twarzy. Foliowa maszynka do golenia brody to rozwiązanie dla wrażliwych cer. Panowie, którzy nie chcą golić się „na zero”, najbardziej polubią profesjonalny trymer do brody.

  Jakie są różnice między golarkami elektrycznymi a tradycyjnymi?
  Elektryczna maszynka do golenia męska zawsze okaże się dokładniejsza niż manualna. Dzięki szybkim obrotom i precyzyjnemu chwytaniu oraz ścinaniu włosków zapewnia pożądany efekt w krótszym czasie. Ponadto w przypadku elektrycznej maszynki ryzyko zacięcia się jest naprawdę znikome.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Joanna Plech