Data publikacji:

Kiedy warto kupić mocny blender kielichowy i jaki model wybrać?

Mocny blender kielichowy poradzi sobie z praktycznie każdym, nawet najtwardszym składnikiem. Podpowiadamy, na jakie parametry musisz zwracać uwagę podczas wyboru, a także jakie blendery kielichowe są godne polecenia!
mocny blender kielichowy

Dla kogo blender kielichowy będzie dobrym wyborem?

Blender kielichowy to urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się do przygotowywania koktajli, smoothie, drinków czy sosów. To jednak nie wszystko, ponieważ tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się do kruszenia lodu, rozdrabniania orzechów, ziół, przypraw oraz innych składników.  To sprawia, że blender jest niezwykle przydatny w kuchni.

Dlaczego moc blendera jest tak istotna?

Moc blendera kielichowego ma ogromne znaczenie, ponieważ sugeruje, z jakimi składnikami będzie sobie w stanie poradzić urządzenie. Urządzenia o niskiej mocy np. 300 W nie będą w stanie rozkruszyć lodu czy orzechów. Dlatego warto wybierać blendery o mocy co najmniej 1200 W. Najlepsze modele mają moc aż 2200 W, co praktycznie daje nieograniczone możliwości (sprawdzą się chociażby jako blender do lodu). Im wyższa moc, tym łatwiej blenderowi będzie łatwiej poradzić sobie z rozdrabnianiem wrzuconych produktów.

Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru blendera kielichowego?

Jaki blender kielichowy wybrać? Znajmy już moc idealnego blendera, przyszedł czas przyjrzeć się pozostałym parametrom, które mają wpływ na komfort pracy. Przede wszystkim spójrz na to, jaka jest pojemność kielicha. Mniejsze modele mają około od 0,5 l do 1,2 l, natomiast te większe dysponują pojemnością nawet 2,5 litra!
Kolejnym elementem jest jakość wykonania. Tańsze modele mają kielichy wykonane z tworzywa, które na ogół sprawdzają się dobrze, ale na pewno są trochę mniej trwałe. Lepiej prezentują się blendery ze szklanym kielichem. Warto sprawdzić, czy dany blender ma regulację mocy. Im więcej stopni, tym łatwiej dopasować moc urządzenia do konkretnych produktów. Zmiana prędkości najczęściej odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła. 
Na co jeszcze zwrócić uwagę? W droższych blenderach kielichowych znajdziemy dedykowane funkcje do przygotowywania koktajli czy kruszenia lodu. To sprawia, że dużo łatwiej jest przygotować napój, ponieważ urządzenie automatycznie dopasowuje parametry.

Jaki model blendera będzie najlepszym wyborem?

Wybór blendera powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. To oznacza, że powinien on zwrócić szczególną uwagę na wielkość. Mniejsze blendery kielichowe są idealne dla osób, które potrzebują szybko przygotować smoothie, czy koktajl. Jeżeli blender jest przez Ciebie wykorzystywany w codziennym gotowaniu, to wtedy większy model zdecydowanie lepiej spisze się w tej roli.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.