Data publikacji:

Jaki blender kielichowy kupić? Najważniejsze parametry i polecane produkty 

Blender kielichowy pozwoli na błyskawiczne przygotowanie smacznych koktajli. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia, a także jakie blendery kielichowe warto kupić do domu. 
jaki blender kielichowy

Dlaczego warto kupić blender kielichowy? Jakie ma zastosowanie? 

Lepszym rozwiązaniem będzie blender ręczny czy kielichowy? Dzisiaj przyjrzę się drugiemu rodzajowi. Blender kielichowy to urządzenie, które pozwala szybko zmiksować warzywa, owoce czy lód. Tego typu urządzenia w porównaniu do blenderów ręcznych mają wyższą moc, a duży kielich jest w stanie zmieścić więcej produktów.
Blender kielichowy pozwala na przygotowywanie smoothie, koktajli, zup typu krem, lodów czy zwykłego lodu do schłodzenia napojów. Blendery kielichowe wykorzystuje się również przy przygotowaniu zupek dla małych dzieci. Ceny blenderów nie są zawrotne i podstawowe modele można kupić już za około 150 złotych. Modele z wyższej półki kosztują około 700–1000 złotych. Jeśli szukasz funkcjonalnego urządzenia do domowego użytku, to blender kielichowy będzie doskonałym wyborem. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze blendera kielichowego? 

Pojemność kielicha

Blendery kielichowe przeznaczone do robienia smoothie mają pojemność 0,5–0,6 litra. Obudowa może pełnić również rolę butelki, dlatego po zrobieniu koktajlu będzie można go ze sobą zabrać bez konieczności przelewania. Do codziennych zastosowań lepiej wybierać kielich o pojemności przynajmniej 1 litra. Za optymalną wartość uznaje się kielich o pojemności 2 litrów. To w zupełności wystarczy, aby wrzucić tam wszystkie niezbędne produkty. 

Moc dobrego blendera kielichowego

To niezwykle ważny parametr, który określa, jakie produkty będzie można miksować. Warto wybierać urządzenia, które będą dysponowały mocą przynajmniej 800 W. Wówczas nie będziesz mieć problemu z twardymi warzywami lub kruszeniem lodu. Modele z wyższej półki mają moc powyżej 1000 W. Lepsza wydajność wpływa na skuteczność rozdrabniania i komfort użytkowania. 

Liczba obrotów

Wysoka liczba obrotów świadczy o tym, że blender jest w stanie rozdrobnić produkty na gładką masę pozbawioną grudek. Wartość ta jest wyrażona w liczbie obrotów na minutę. Dobry blender jest w stanie generować od 20 nawet do 30 tysięcy obrotów na minutę. 

Liczba noży

Efektywność blendowania zależy także od tego, ile noży posiada dany model. W kielichowych wersjach znajdziemy od dwóch do nawet sześciu noży. Optymalną wartością i pewnym kompromisem są cztery noże, które poradzą sobie z rozdrobnieniem większości produktów. 

Regulacje

W każdym blenderze kielichowym powinno znaleźć się pokrętło do regulacji obrotów. Dzięki temu będzie można dopasować działanie urządzenia do swoich potrzeb. 

Funkcje

Blendery kielichowe mają funkcje automatyczne takie jak rozdrabnianie, miksowanie czy kruszenie. Wtedy blender automatycznie dobiera parametry tak, aby uzyskać optymalne rezultaty. 

Rodzaj blendera

Na rynku, oprócz standardowych urządzeń, znajdziesz również blendery próżniowe. Przed rozpoczęciem miksowania powietrze jest odsysane z kielicha. Ma to na celu zachowanie jednolitej konsystencji i utrzymanie naturalnego koloru. Koktajle przygotowane za pomocą blendera próżniowego zawierają więcej substancji odżywczych w tym błonnika i witamin. 

Polecane blendery kielichowe 

Bosch VitaPower Serie 4 

To jeden z najnowszych blenderów kielichowych od marki Bosch. Urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 1200 W, który jest w stanie osiągnąć do 30 000 obrotów na minutę. Ostrza wykonane ze stali nierdzewnej są trwałe i można je wyjąć jednym ruchem ręki. Szklany kielich o pojemności 2 litrów ma grube ścianki, co gwarantuje jego trwałość.
Producent zadbał również o automatyczne programy do kruszenia lodu, przygotowywania smoothie, a nawet czyszczenia. W zestawie znajduje się butelka ToGo, która służy do przygotowywania smoothie. To jeden z ciekawszych blenderów, jakie ostatnio pojawiły się na rynku. 
Specyfikacja: 
 • Moc: 1200 W 
 • Pojemność kielicha: 2 l 
 • Tryby pracy: smoothie, kruszenie lodu, czyszczenie 
 • Regulacja obrotów: skokowa 

Philips HR3573/90 

Ten blender kielichowy zebrał bardzo dużo pozytywnych recenzji, dlatego musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Użytkownicy doceniają go przede wszystkim za doskonały stosunek jakości do ceny.
Silnik o mocy 1000 W spokojnie poradzi sobie z rozdrabnianiem warzyw, owoców i lodu. Technologia ProBlend Crush to 6-ramienne ostrza, które zostały zaprojektowane tak, aby pracować w sposób efektywny. Szklany kielich ma pojemność wynoszącą 1,5 litra.  
Specyfikacja: 
 • Moc: 1000 w 
 • Pojemność kielicha: 1,5 l 
 • Tryby pracy: mieszanie, miksowanie, rozdrabnianie 
 • Regulacja obrotów: skokowa 

Nutribullet NV910CP 

Nutribullet NV910CP to kompaktowy blender kielichowy dedykowany osobom, które chcą przygotować szybki koktajl przed wyjściem z domu. Mimo niewielkich rozmiarów, producentowi udało się zmieścić silnik o mocy 900 W.
Ostrza mają 6 noży i wykonano je ze stali nierdzewnej. Obudowa jest natomiast odporna na uszkodzenia i zarysowania. Blender jest bogato wyposażony, ponieważ w zestawie znajdują się dwa kubki o pojemności 900 ml, dwie zamykane pokrywy, dwa uchwyty na kubek i nakrętki pierścieniowe.
Specyfikacja: 
 • Moc: 900 W 
 • Pojemność kielicha: 900 ml 
 • Tryby pracy: mieszanie, miksowanie 
 • Regulacja obrotów: brak 

Tefal Perfectmix+ BL811D38 

Tefal Perfectmix+ to kolejny blender kielichowy cieszący się ogromnym uznaniem wśród użytkowników. Silnik o mocy 1200 W generuje do 28 000 obrotów na minutę. Sześć ostrzy ze stali nierdzewnej wykonano w technologii Tripl’Ax. Dwa z nich gwarantują moc cyklonu i podczas blendowania przyciągają składniki, aby dokładnie je rozdrobnić.
Z kolei dwa ostrza skierowane w dół mają za zadanie dokładnie wymieszać przygotowywany koktajl. Kielich o pojemności użytkowej 1,5 litra dobrze się sprawdza w codziennym użytkowaniu. Plusem tego modelu jest regulator prędkości z dodatkowym podświetleniem. 
Specyfikacja: 
 • Moc: 1200 
 • Pojemność kielicha: 1,5 l 
 • Tryby pracy: kruszenie lodu, mieszanie, miksowanie
 • Regulacja obrotów: pulsacyjne 

Zelmer ZSB4707 

Jeśli masz ograniczony budżet, a szukasz przyzwoitego blendera kielichowego, to ten model może Cię zainteresować. Silnik o mocy 500 W, jak zapewnia producent, poradzi sobie z rozdrobieniem kostek lodu. Cztery ostrza są wystarczające do blendowania i przygotowywania koktajli. Prezentowany model działa w dwóch trybach pracy. Dla mniej wymagających użytkowników trudno o znalezienie lepszego modelu. 
Specyfikacja: 
 • Moc: 500 W 
 • Pojemność kielicha: 1,5 l  
 • Tryby pracy: kruszenie lodu, mieszanie, miksowanie, mielenie 
 • Regulacja obrotów: płynna 

Smeg BLF01BLEU 

Elegancki blender zalicza się do klasy premium. Aluminiowy korpus jest trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Silnik dysponuje mocą 800 W i w połączeniu z dwoma ostrzami przygotuje pyszne smoothie lub shake’a. W zestawie znajdziemy butelkę Bottle to Go, która służy do miksowania i zabrania ze sobą gotowego koktajlu. Wysoka wydajność i świetny wygląd to główne atuty tego modelu. 
Specyfikacja: 
 • Moc: 800 W 
 • Pojemność kielicha: 1,5 l 
 • Tryby pracy: kruszenie lodu, mieszanie, miksowanie
 • Regulacja obrotów: skokowa 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.