Data publikacji:

Myszka za 50 zł – jaką myszkę za 50 zł wybrać?

Często możemy się zastanawiać, czy budżetowe rozwiązania w przypadku sprzętu elektronicznego mają sens. Czy opłaca się kupować produkt za niską cenę, skoro można zaoszczędzić na taki, który posłuży nam dłużej? Wiele osób tak samo podejdzie do tematu myszki za 50 zł. Tymczasem nawet w tej cenie można znaleźć sprzęt, który posłuży nam na lata, również w przypadku hobbystycznych graczy. Jeżeli zatem nie jesteś zawodowym gamerem i szukasz po prostu dobrej, ale taniej myszki do 50 zł, przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji. Poznaj nasze typy bezprzewodowych oraz gamingowych myszek do 50 zł!
mysz za 50 zł

Myszka bezprzewodowa do 50 zł – myszka biurowa

Ogromna liczba dostępnych na rynku myszek bezprzewodowych sprawia, że trudno wytypować te najlepsze modele. Co roku pojawiają się nowe interesujące i tanie myszki. Aby mieć pewność, że wybieramy naprawdę dobry model, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów oceny:
  • jak najdłuższy czas pracy,
  • bezzakłóceniowe połączenie z komputerem,
  • czuły sensor, który będzie się dobrze sprawdzał na różnych powierzchniach,
  • ergonomiczny kształt,
  • solidność wykonania.
Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, przygotowaliśmy dla was propozycję myszki bezprzewodowej w cenie około 50 zł do użytku biurowego. Logitech M185 jest to myszka, która zjednała sobie zaufanie już tysięcy użytkowników na całym świecie. Powodów jej popularności jest wiele. Pierwszy z nich stanowi niezawodna łączność bezprzewodowa na poziomie 2.4 GHz, która zapewnia brak zakłóceń i opóźnień podczas korzystania z urządzenia.

Kolejnym ogromnym atutem myszki jest 12-miesięczna żywotność baterii, która sprawia, że przez rok nie musimy martwić się o konieczność jej wymiany. Prosta instalacja typu „plug and play” sprawia, że mysz działa od razu po podłączeniu nanoodbiornika. Czułość sensorów myszy jest na zadowalającym jak na tę cenę poziomie 1000 DPI. Należy jednak zaznaczyć, że jest to myszka zdecydowanie przeznaczona do zwykłego, biurowego użytku. Jeśli interesują cię myszki gamingowe do 50 zł, poniżej przygotowaliśmy zestawienie.

Najlepsza myszka do 50 zł gamingowa

Znalezienie przyzwoitej myszki do użytku biurowego w cenie około 50 zł wbrew pozorom nie jest takie trudne. Znacznie bardziej wymagającym zadaniem wydaje się wskazanie propozycji dla miłośników gier komputerowych, którzy chcieliby kupić dobry sprzęt w tej cenie. I choć do niedawna byłoby to niemożliwe, od pewnego czasu na rynku zaczęły pojawiać się interesujące, tańsze propozycje. W naszym zestawieniu znajdują się zarówno nowsze, jak i już sprawdzone przez tysiące graczy modele. Fury BATTLER (NFU-1654) – tak dobry sprzęt możemy kupić już w cenie poniżej 40 zł.

Model Fury BATTLER to przede wszystkim porządny sensor optyczny Sunplus, który oferuje rozdzielczość do 6400 DPI, a także szybkość przetwarzania danych na poziomie do 4000 FPS. Dzięki temu ruchy podczas rozgrywki będą naprawdę szybkie i dokładne.

Podziurawiona, przypominająca plaster miodu obudowa myszki zapewnia nie tylko atrakcyjny efekt wizualny, ale sprawia także, że urządzenie jest lekkie i łatwo sunie po podkładce. Miły dla oka wygląd urządzenia dopełnia nowoczesne, tęczowe podświetlenie RGB, które wspaniale komponuje się z konstrukcją typu honeycomb.

W tej rewelacyjnej cenie mamy także 6 programowalnych przycisków oraz tyle samo przełączników DPI, które pozwalają na podporządkowanie sensora do takiej szybkości ruchów, jaka jest dla gracza najlepsza.
KRUX Fuze (KRX0062) – wyposażona aż w 8 programowalnych przycisków i 6 trybów przełączenia DPI, myszka nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających graczy. Wszystko za sprawą nowoczesnego sensora optycznego Pixart PAW 3519, który zapewnia kontrolę nad myszką o parametrach zdecydowanie droższych modeli. Mimo że maksymalna czułość sensora to 3200 DPI, czyli dużo mniej niż poprzedniego modelu, jego technologia zapewnia rewelacyjną płynność i dokładność ruchu.
iBOX Aurora A-2 Gaming IMOGS989 – mimo że lekko przekracza próg 50 zł, zdecydowanie warto dołożyć te kilka złotówek. Czuły sensor optyczny, na poziomie maksymalnie 6400 DPI można dopasować do własnych potrzeb, przełączając go na tryby o niższych parametrach. Myszka może pochwalić się również częstotliwością raportowania aż do 1000 Hz, choć i tę wartość możemy zmienić za pomocą przycisków. Daje nam to niesamowitą kontrolę nad płynnością i dokładnością, jaką chcemy uzyskać podczas operowania myszką. Jednak najbardziej zadziwiające jak na tę półkę cenową jest wyposażenie Aurory A-2 w cztery odważniki, dzięki którym można idealnie dostosować myszkę do własnych preferencji w kwestii jej wagi. Tym bardziej warto lekko przekroczyć budżet 50 zł i zainwestować w tę myszkę.
Tracer GAMEZONE Reika (TRAMYS46730) – ta myszka również lekko przekracza budżet 50 zł, ale jak w przypadku poprzedniej, do niej także warto dołożyć. Po raz kolejny mamy tutaj do czynienia z podziurawioną obudową typu plaster miodu, która zapewnia nie tylko lekkość, ale również atrakcyjny wygląd urządzenia. Design urozmaica neonowe podświetlenie RGB, które uprzyjemni każdą nocną rozgrywkę. Ale to nie wygląd tej myszki świadczy najbardziej o jej wartości. Tracer GAMEZONE Reika wyposażony został w niesamowicie czuły sensor optyczny, który osiąga nawet do 7200 DPI. Wartość tę oczywiście można regulować za pomocą sześciu dostępnych trybów, które dostosują się do oczekiwanej przez gracza dokładności i płynności ruchów. Teflonowe ślizgacze sprawią, że myszka sprawnie sunie po podkładce, a jeśli wierzyć producentowi, przyciski wytrzymają 10 milionów kliknięć.
Zdjęcie: LightFieldStudios/Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!