Data publikacji:

Najlepsza zabawka dla 7-latka

Zabawki to nieodłączny element życia każdego dziecka. Rodzice, dziadkowie oraz wiele innych członków rodziny często decydują się na zakup zabawki jako idealnego prezentu dla siedmioletniego dziecka. Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka w tym wieku to nie łatwe zadanie, szczególnie dla osób, które nie śledzą na bieżąco zabawkowych trendów. Moda wśród zabawek zmienia się w zawrotnym tempie, dzięki dużej ilości bajek i ich bohaterów, którzy szybko stają się popularni w dziecięcym świecie. Dobrym rozwiązaniem dla osób chcących wybrać zabawkę ponadczasową są klasyczne wersje, które zadowolą każde siedmioletnie dziecko.  

najlepsza zabawka dla 7-latka

Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą zabawkę dla 7-latka? 

W sklepach z akcesoriami znaleźć można wiele różnych zabawek dla dzieci. Wybierając zabawki dla siedmioletniego dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów: 

  1. Jakość wykonania. To podstawowa cecha, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając zabawkę dla siedmiolatka. Modele o złej jakości szybko mogą ulec zniszczeniu, dlatego warto wybierać akcesoria dla dzieci cechujące się najlepszą jakością, solidnością i trwałymi materiałami.  
  2. Oznaczenie wiekowe. Każda zabawka posiada oznaczenie wiekowe, które określone zostało przez jej producenta. Granica wieku określa, dla jakiej grupy dostosowany jest produkt. Ta informacja jest szczególnie istotna w przypadku wybierania prezentu dla małych dzieci, ponieważ wiele zabawek posiada drobne elementy, które mogą zostać połknięte przez malucha. Oznaczenie wiekowe to przydatna informacja mówią o tym, dla dzieci w jakim wieku zabawka będzie interesująca. Wybierając najlepszą zabawkę dla 7-latka, należy zdecydować się na taką, która będzie dostosowana do tej grupy wiekowej. Gadżet dla mniejszych dzieci może okazać się zbyt nudny, z kolei ten dla dużo starszych dzieci często bywa za trudny w obsłudze. 
  3. Atesty i jakość materiału. Zabawka powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne w użyciu przez dzieci. Przed zakupem warto także sprawdzić, czy zabawka nie posiada żadnych wystających lub ostrych części. 
  4. Rodzaj zabawki. Kupując zabawkę, za każdym razem należy dopasować ją do zainteresowań i upodobań dziecka. Siedmioletnie dzieci często mają już ukształtowane preferencje w tej kategorii, dlatego kupując nową zabawkę dla dziecka, warto mieć na uwadze jego zainteresowania. 

Edukacyjne zabawki dla siedmiolatków

W sklepach z zabawkami dla dzieci znaleźć można wiele takich wersji, które oprócz dobrej zabawy, dostarczają dzieciom sporą dawkę wiedzy oraz rozwijają ich umiejętności. Decydując się na taki rodzaj, warto wybrać coś z poniższych kategorii. 

Puzzle dla 7-latka  

To taki rodzaj zabawek, które mogą uradować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Puzzle zawsze należy dobierać odpowiednio do wieku dziecka, ale można wybrać także egzemplarze nieco trudniejsze, ale tylko pod warunkiem, że podczas układania dziecko będzie mogło liczyć na pomoc rodzic lub innej osoby dorosłej. Wybierając puzzle, należy zdecydować się na takie z ciekawym obrazkiem. Może on być związany z ulubioną bajką, postacią lub z innymi zainteresowaniami siedmiolatka.  

Gry planszowe, czyli idealne zabawki dla dziewczynki i chłopca 7 lat

Mogą w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju różnych umiejętności dziecka, a ponadto rozgrywka w ciekawą grę planszową to świetna propozycja na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.  

Popularna planszówka, która przyczyni się do rozwoju logicznego myślenia oraz poprawi umiejętność liczenia, to gra Rummikub. Dla fanów zabawy słownej powstała gra Scarbble, teraz dostępna także w wersji Junior dla dzieci od 6 roku życia. Inną popularną grą są Dobble, czyli prosta gra karciana, która zapewnia sporą dawkę humoru i jednocześnie wymaga dobrej spostrzegawczości i szybkiej reakcji.  

Zabawki dla dziewczynki 7 lat 

Wybierając zabawki dla siedmioletniej dziewczynki, warto zdecydować się na takie, które z pewnością zainteresują siedmiolatkę. Przyjęło się, że najchętniej wybierane przez dziewczynki zabawki to te, które nawiązują do bajkowego życia księżniczek, czyli lalki, domki dla lalek, pamiętniki. Wiele dziewczynek równie chętnie sięga po zabawki z innej kategorii. Poniżej lista najpopularniejszych zabawek dla siedmiolatek. 

Lalki i domki dla lalek  

To idealny prezent, który rozwija wyobraźnię u małych dziewczynek. Dobrej jakości lalka to prezent, który może towarzyszyć dziecku przez dłuższy czas. Wybierając lalkę, można sięgnąć po klasyczną wersję lub taką, która tematycznie związana jest z filmem, bajką lub inną dziedziną znaną siedmioletniej dziewczynce. Popularne w ostatnim czasie są lalki LOL Suprise. Równie popularne są klasyczne wersje lalek Barbie, do których można dokupić szereg akcesoriów i dodatków.  

Pamiętniki 

Kolorowe pamiętniki, notesy lub zeszyty to także polecane zabawki dla dziewczynek. Wiele modeli takich gadżetów posiada dodatkowe akcesoria, takie jak zabezpieczenie na hasło lub szyfr oraz znikający długopis.  

Zabawki kreatywne dla 7-latki

W tej kategorii znajdują się różne zestawy, które mają przypominać pełnowymiarowe produkty używane przez dorosłych. W sklepach z zabawkami znaleźć można zestawy do malowania paznokci, zestawy produkujące zmywalne tatuaże lub jadalne lizaki. 

Najlepsza zabawka dla chłopca 7-latka 

Wśród zabawek dla chłopców znajdą się wszystkie te egzemplarze, które zawierają samochody, ciężarówki, motory, czołgi lub inne pojazdy mechaniczne. Równie często chłopcy sięgają po klocki lub kreatywne zestawy do zabawy. Najpopularniejsze zabawki dla siedmioletnich chłopców to: 

Tory samochodowe lub wyścigowe  

Niemal każdy chłopiec przechodzi w swoim życiu ten etap, w którym marzy o samochodowym torze. Aktualnie najpopularniejszy tor wyścigowy to Carrera GO, który posiada sportowe samochody marki Ferrari. Równie często wybierany jest zestaw do samodzielnej rozbudowy Hot Wheels Track Builder. Taki zestaw można dowolnie wzbogacać i modyfikować dodając nowe elementy, które urozmaicą tor wyścigowy. Młodym fanom sportowych samochód spodoba się także zestaw Hot Wheels Rozwijany Tor Wyścigowy + Garaż. To idealne miejsce, które pozwala na przechowanie aż 80 modeli mini samochodów.  

Klocki 

Układanie klocków to dobry sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Tworzenie budynków lub pojazdów z klocków to zajmująca zabawa, która zmusza dziecko do logicznego myślenia.  

Najlepsza zabawka dla 7-latka? Zdalnie sterowana 

To taka kategoria zabawek, która z pewnością ucieszy wielu siedmioletnich chłopców. Pojazdy, które sterowane są za pomocą specjalnego pilota to świetna zabawa na długie godziny. Przed zakupem takiej zabawki warto sprawdzić, czy dany model zasilany jest za pomocą baterii, czy ładowanego akumulatora.  

Najpopularniejszy pojazd zdalnie sterowany to Overmax Samochód Monster. To duży samochód z napędem 4x4, który może osiągnąć prędkość dochodzącą nawet do 45 km/h. Innym rodzajem zabawki sterowanej za pomocą pilota jest Dickie Mega Dźwig. To wysoki, żółty żuraw, który mierzy aż 120 cm. Posiada końcówki do przenoszenia ładunków za pomocą ruchomego ramienia, które obraca się o 350 stopni.  
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!