Data modyfikacji:

Najlepsze zabawki. Co jest na topie?

Chcesz kupić prezent dla dziecka, ale zupełnie nie wiesz, jakie zabawki są teraz modne? Co kupić, aby usłyszeć szczery okrzyk radości? Jakie są najlepsze zabawki dla dzieci? Jeżeli te pytania krążą po Twojej głowie i spędzają sen z powiek – sprawdź nasze propozycje najlepszych zabawek. Z nami wybierzesz fajne zabawki dla dzieci w zaledwie kilka minut.

najlepsze zabawki

Jakie są najlepsze zabawki dla dziecka?

Zabawki dla dzieci dają im mnóstwo radości, a dzięki udanej zabawie nasze pociechy mają dobry humor i do tego mogą pożytecznie spędzić czas. Wiele zabawek wspiera ogólny rozwój dziecka, pomaga odkryć talenty artystyczne i rozwija różne umiejętności. Na rynku wybór jest ogromny, a więc jak wybrać top zabawki? To wcale nie takie proste zadanie, dlatego poniżej przedstawiamy ranking najlepsze zabawki dla dzieci w 2022 roku, które nie tylko stymulują rozwój, ale także przynoszą dzieciom dużo radości i frajdy.

Origami 3D dla dzieci

Zestawy origami 3D dla dzieci to piękny i niezwykle kreatywny prezent. Origami 3D to możliwość samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb. To proste i pobudzające kreatywność modne zabawki. Do złożenia origami nie potrzeba ani kleju, ani nożyczek, jako pomoc może posłużyć znajdująca się w opakowaniu szczegółowa instrukcja złożenia figurki. W serii Origami 3D można znaleźć takie figury jak jednorożec, motyl, pszczoła lub delfin. Trójwymiarowe origami to top zabawki dla dzieci.

Zabawka projektor do rysowania dla dzieci Smart Sketcher 2.0

Twoje dziecko lubi rysować? Chcesz wspomóc je w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni? To Projektor Smart Sktecher 2.0 został stworzony właśnie dla was! To urządzenie pomaga w odkrywaniu manualnych talentów artystycznych i kompetencji technicznych. Projektor ma wbudowane 60 grafik, na których podstawie dziecko uczy się rysować i rozwijać plastycznie. Do tego projektor wydaje dźwięki, które naśladują odgłosy wyświetlanej postaci lub zwierzęcia. Twoje dziecko narysowało kotka, a on zaczął miauczeć? Ach, czy to nie brzmi jak najlepsza zabawka na świecie?

Interaktywne Centrum Zabaw Clementoni Stoliczek

Interaktywny stoliczek do zabaw marki Clementoni to najlepsza zabawka dla rocznego dziecka. Rodzice kupujący zabawki edukacyjne dla dziecka na Ceneo.pl najczęściej wybierają centrum zabaw od Clementoni. Na blacie stoliczka znajduje się pięć plansz edukacyjnych, każda z nich fantastycznie wpływa na pozytywny rozwój dziecka. Zabawka uczy dzieci liter, słów, nazw zwierząt, kolorów, a nawet rytmicznie wprowadza do świata muzyki. Ten stoliczek z pewnością można znaleźć w niejednym rankingu na najlepsze zabawki dla dzieci.

Gra Box Monster

Box Monster to hit tego roku! Należy do bardzo modnych i popularnych zabawek. Gra edukacyjna dla dzieci od 3 lat, która uczy inteligencji emocjonalnej. Monster Box świetnie angażuje dziecko w rozgrywkę, podczas której uczestnicy wykorzystują zmysł dotyku, umiejętność współpracy i wykonywania zadań pod presją czasu. Jest to dynamiczna gra sensoryczna, która opiera się na rozwijaniu słownictwa, wyobraźni i koncentracji. Wszystko to opatrzone atrakcyjnym designem i pięknymi ilustracjami.

Gra planszowa Logiquest: Shadow Glyphs

Gry to zawsze dobry wybór! Przygodowa planszówka Logiquest: Shadow Glyphs to niebanalna łamigłówka, którą pokocha każde dziecko. Polega na ustawieniu elementów w taki sposób, aby po włączeniu świateł dawały cień o określonym kształcie. W zestawie znajdują się 24 obustronne karty podzielone na 4 poziomy trudności, gracz może wybrać jedną z dwóch ścieżek gry – klasyczną i przygodową. Przygodowy wariant jest dla wytrwałych graczy, którzy oczekują od łamigłówki czegoś więcej. Gra nawiązuje do teatru cieni i rozwija wyobraźnię przestrzenną u dziecka. Shadow Glyphs to seria jednoosobowych łamigłówek, które doskonale ćwiczą nieszablonowe myślenie i analizę wzrokową.

LEGO Creator 3w1 31116 Domek Na Drzewie Na Safari

Klocki dla dzieci to modne zabawki, a o klockach serii LEGO można śmiało powiedzieć, że to najpopularniejsze zabawki dla dzieci. Wszystkie zestawy LEGO zachwycają, ale to właśnie zestaw Domek Na Drzewie Na Safari podbił najbardziej serca maluchów. Nie ma się co dziwić, w końcu kto nie marzył o domku na drzewie? A do tego towarzystwo afrykańskich zwierząt, brzmi jak niezapomniana przygoda! W zestawie LEGO Creator 3w1 Domek na Drzewie na Safari dzieci mogą wejść w rolę nieustraszonego podróżnika i zbudować sobie domek na drzewie na afrykańskiej sawannie wśród dzikich zwierząt.

Klocki LEGO to doskonałe narzędzie do rozwijania wyobraźni, tworzenia fantastycznych historii i pobudzania zdolności motorycznych.

Szumisie

Szumisie to najlepsza zabawka dla niemowlaków. Jest to miś, który w dzień intensywnie pracuje z maluchem nad nauką mówienia, a wieczorem pomaga mu się zrelaksować. Każdy miś ma do dyspozycji 12 bajek napisanych we współpracy z psychologami oraz dźwięki natury. Maskotka ma także możliwość nagrania przez rodziców własnej ulubionej bajki maluszka. Lektor czyta bajeczki powoli i szeptem, aby dziecko mogło poczuć spokój, wyciszyć się, a na koniec zasnąć. Po 30 minutach odtwarzania miś automatycznie się wyłącza. Szumisie są szyte w Polsce z materiałów, które mają atesty, dzięki czemu są bezpieczne dla niemowlaków już od pierwszych dni życia.

Rok w lesie. Znajdź Zwierzaka

Rok w lesie to świetna gra przestrzenna trenująca pamięć i refleks dziecka. Celem jest rozpoznanie zwierzaka, który się zniknął i/lub tego, który właśnie się pojawił na leśnej planszy. Jest to rodzaj gry memo, która angażuje do zabawy zarówno dziecko, jak i rodziców. Świetna przygoda w trójwymiarowym lesie. Piękne ilustracje wykonała Emilia Dziubak, postacie są solidnie wykonane, dzięki czemu są trwałe, a grą można cieszyć się latami.

Gra przygodowa W Poszukiwaniu Złotego Runa

W Poszukiwaniu Złotego Runa to przygodowa gra dla całej rodziny. Celem rozgrywki jest znalezienie złotego runa, które jest strzeżone przez Smoka Morskiego. Kto pierwszy, ten wygrywa. Droga do Złotego Runa jest wypełniona zadaniami, zagadkami i przede wszystkim fantastyczną zabawą.

Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej 7 roku życia i doskonale nada się do ćwiczenia wiedzy geograficznej. W skład planszówki wchodzi ponad 180 pytań z geografii i odkryć geograficznych, a do tego pionkami w grze są historyczne modele jednostek żaglowych 3D do samodzielnego złożenia. To doskonały prezent dla młodego fana wielkich odkryć geograficznych i nie tylko.

Wspólna zabawa to najlepsza zabawa

Dzieci to wulkany kreatywności. Prezenty pobudzające zdolności manualne, plastyczne i sensoryczne, a przy okazji posiadające walory edukacyjne to strzał w dziesiątkę. Wybór zabawek kreatywnych jest szeroki, dlatego kupując zabawkę warto zwrócić uwagę na grupę wiekową, do której jest ona kierowana.

Należy uwzględnić również indywidualne preferencje i zainteresowania dziecka, a prezent na pewno będzie udany. Mamy również pewien sekret, który w 100% zagwarantuje radość dziecku, jest to nic innego jak Twoja obecność i zaangażowanie we wspólną grę lub zabawę. Życzymy samych radosnych chwil i dobrej zabawy z pociechą!

Autorka: Jadwiga Kucharczyk