Data modyfikacji:

Najlepszy antyperspirant: ranking TOP 5

Nieprzyjemny zapach i wilgoć wydobywające się spod pach to problemy, z którymi chyba nikt nie chce mieć do czynienia. Sposobów na zapobieganie uciążliwemu poceniu poszukuje się nie tylko latem. Jak wybrać najlepszy antyperspirant, a jakich produktów lepiej unikać? Zobacz ranking skutecznych antyperspirantów przeciw poceniu.

antyperspirant

Co będzie najlepsze: antyperspirant czy dezodorant?

Myślisz, że dezodoranty poradzą sobie z poceniem tak skutecznie jak antyperspiranty? Warto zapamiętać, że dezodorant wyłącznie maskuje brzydki zapach – nie zapobiega jednak produkcji potu. Aby zmniejszyć nadpotliwość należy sięgnąć po dobry antyperspirant, który hamuje aktywność gruczołów potowych i działa antybakteryjnie.

Jeżeli nawet antyperspirant nie jest skuteczny, możesz wypróbować najlepsze blokery potu.

Czym cechuje się skuteczny antyperspirant przeciw poceniu?

Antyperspiranty dostępne na rynku różnią się między sobą przede wszystkim składem i czasem działania. Bez problemu znajdziesz produkty oferujące ochronę 24, 48, a nawet 72-godzinną. Wybierz produkt, którego moc odpowiada twojemu zapotrzebowaniu. Pocisz się lekko, a antyperspirantu używasz wyłącznie „na wszelki wypadek”? Słabszy kosmetyk w zupełności wystarczy.

Od lat trwa dyskusja na temat antyperspirantu z chlorkiem glinu, czyli aluminium. Badania, które dowiodły, że związek może odkładać się w organizmie i zwiększać ryzyko nowotworów, sprawiły, że na rynku pojawiło się całe mnóstwo naturalnych antyperspirantów (np. z ałunem).

Nie trzeba jednak popadać w przesadną panikę. Jeśli dobry antyperspirant stosowany jest w niewielkich ilościach, a stężenie chlorku glinu nie przekracza 15%, jego używanie nie niesie ze sobą zagrożeń.

Jaki będzie najlepszy antyperspirant?

Na rynku znajdziesz produkty w postaci sprayu, sztyftu oraz płynu w aplikatorze roll-on. Warto zdecydować się na kosmetyk, którego używanie będzie dla ciebie najbardziej komfortowe. Podczas zakupu zwracaj uwagę również na to, by skuteczny i mocny antyperspirant nie zostawiał śladów na ubraniach.

Najlepsze antyperspiranty przyjmują postać dermokosmetyków. Kupisz je w dobrych drogeriach internetowych. Popularnością cieszą się kosmetyki, które można stosować jedynie raz w tygodniu – takie mocne antyperspiranty to czysta wygoda dla osób zapominalskich i aktywnych.

Najlepszy antyperspirant: ranking

Jaki będzie skuteczny antyperspirant, z którym będziesz czuć się świeżo przez cały dzień? Zapoznaj się z naszym rankingiem antyperspirantów i wybierz swojego sprzymierzeńca w walce z potem.

Etiaxil

Etiaxil to popularny, mocny antyperspirant, który stosuje się przed snem, a następnie zmywa wodą z samego rana. Produkt blokuje aktywność gruczołów potowych nawet na 5 dni.

Vichy Traitement Anti-Transpirant

Drugi w rankingu najlepszych antyperspirantów Vichy Traitement Anti-Transpirant przeznaczony do codziennego stosowania. Nie tylko chroni przed nadmiernym poceniem, ale intensywnie pielęgnuje skórę pach.

Vichy, Stress-resist

Twoim problemem jest nagłe pocenie w sytuacjach stresowych? Vichy Stress-resist zadziała błyskawicznie nawet w najbardziej zaskakujących sytuacjach. Można stosować go również na dłonie i stopy. To skuteczny antyperspirant przeciw poceniu.

Iwostin, Aspiria

Iwostin Aspiria to skuteczny antyperspirant przeciw poceniu w sytuacjach nerwowych i upale. Chroni przed potem nawet do 48 godzin.

SVR, Spiral

Produkt wzbogacono o specjalne mikrosfery, które pochłaniają pot i neutralizują działanie bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach. SVR Spiral to antyperspirant skuteczny, a zarazem delikatny – nawet dla alergików.