Data publikacji:

Dlaczego warto kupić słuchawki z multipoint?

Słuchawki wykorzystujące technologię Bluetooth multipoint są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Wyjaśniamy, jak działa ta technologia oraz dlaczego warto kupić takie słuchawki bezprzewodowe.
multipoint

Czym jest technologia multipoint?

Multipoint to technologia Bluetooth, która pozwala na utrzymywanie połączenia z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Dzięki temu użytkownik ma możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy telefonem, komputerem czy telewizorem. Słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące technologię multipoint są bardzo wygodne w obsłudze, dlatego coraz więcej osób po nie sięga.

Jak używać funkcji multipoint na słuchawkach?

W pierwszej kolejności połącz się z docelowym urządzeniem za pomocą Bluetooth. Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe? Można to zrobić przez dłuższe przytrzymanie przycisku włączania. Z listy dostępnych sprzętów wybierz swoje słuchawki i nawiąż połączenie. Następnie wyłącz Bluetooth na głównym urządzeniu i przejdź do drugiego sprzętu np. telefonu. i tam wykonaj podobne kroki. Po chwili połączenie zostanie nawiązane.
Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które pozwala na nawiązanie połączenia Bluetooth z dwoma urządzeniami jednocześnie. Później wystarczy na jednym urządzeniu zatrzymać muzykę i wznowić ją na drugim, aby słuchawki automatycznie się przełączyły.
Na smartfonach z systemem Android w ustawieniach znajdziemy funkcję połączenia wielopunktowego. Dzięki temu będzie można od razu połączyć słuchawki do dwóch urządzeń.

Jakie słuchawki wspierają multipoint?

Niestety, ale funkcja multipoint nie jest dostępna we wszystkich słuchawkach bezprzewodowych. Najczęściej znajdziemy ją w droższych modelach. Chociaż zdarzają się wyjątki i w słuchawkach  za 200-300 złotych znajdziemy funkcję połączenia z dwoma różnymi urządzeniami. To rozwiązanie nie jest aż tak popularne, dlatego wielu producentów uznaje, że stosowanie go tylko niepotrzebnie zwiększyłoby cenę.
Liderami na rynku słuchawek Multipoint są Samsung i Apple. Osoby posiadające telefon, słuchawki, zegarek, czy laptopa tego samego producenta mogą korzystać z dobrodziejstw ekosystemu. Automatyczne przełączanie działa niezwykle płynnie, a użytkownik nie musi nawet przechodzić do ustawień bo wszystko odbywa się w tle! Ale ta funkcja jest wprowadzana również przez takich producentów jak Bose, Anker, JBL, Jabra, Sennheiser czy Sony. Każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!

Ile kosztują słuchawki z multipoint?

Ceny słuchawek z technologią multipoint zaczynają się od około 200 złotych i mogą sięgać nawet 2-3 tys. złotych. W droższych modelach nie płacimy za multipoint, a za lepszą jakość wykonania, a także doskonały dźwięk. Najwięcej modeli z multipoint jest dousznych i działa w technologii True Wireless, czyli jest całkowicie pozbawione przewodów.

Czy warto kupić słuchawki Bluetooth z multipoint?

Słuchawki z multipoint to doskonały wybór dla osób, które regularnie korzystają z więcej niż jednego urządzenia. Jeśli chcesz płynnie przełączać się pomiędzy komputerem, a telefonem. to jest to doskonałe rozwiązanie. Multipoint gwarantuje ogromny komfort użytkowania bo za każdym razem nie musimy na nowo parować słuchawek. W modelach, w ktorych przełączanie odbywa się automatycznie, jest to rozwiązanie wprost idealne.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.