Drukarka do telefonu: jaką wybrać?

Drukarka do telefonu to niezwykle przydatny gadżet, który umożliwia wydrukowanie zdjęcia niemal natychmiast po jego wykonaniu. Ulubione kadry są dosłownie na wyciągnięcie ręki! Jaką drukarkę do telefonu najlepiej kupić? Podpowiadamy!

DRUKARKA DO TELEFONU

Jak działa drukarka do telefonu?

Zdecydowana większość drukarek do telefonu działa na zasadzie termosublimacji. Zasada działania takich urządzeń jest niezwykle prosta. Pod wpływem wysokich temperatur barwnik jest przenoszony na papier fotograficzny. Warto pamiętać o tym, że do takiej drukarki należy kupić specjalny papier termosublimacyjny. Gotowe zdjęcie jest na koniec pokryte warstwą chroniącą przed promieniowaniem UV, a także wodą.

Drukarki termosublimacyjne w porównaniu do standardowych są o wiele mniejsze. To oznacza, że bez problemu możesz ją schować do kieszeni w plecaku czy torbie i zabrać ze sobą w podróż. To doskonały wybór dla osób, które chcą szybko wydrukować ulubione fotografie. Sam koszt takiego urządzenia wynosi około 500-600 złotych. Wkłady termosublimacyjne to koszt mniej więcej 100 złotych. Oczywiście należy sobie zdawać sprawę, że tego typu urządzenia raczej nie sprawdzą się do drukowania dokumentów. Ich zastosowanie ogranicza się typowo do zdjęć.

Kolejnym plusem drukarek do telefonu jest fakt, że nie potrzebujemy przewodów, aby wykonać drukowanie. Producenci stosują moduł Wi-Fi lub Bluetooth, co pozwala na szybką komunikację ze smartfonem. To bardzo dobre rozwiązanie! Warto również wspomnieć, że są zasilane akumulatorowo. Wystarczy przed wyjściem z domu podłączyć ją do ładowania, aby mieć możliwość szybkiego drukowania obrazów.

Czy warto kupić drukarkę do telefonu?

Zdecydowanie tak! Ale musisz zdawać sobie sprawę, że tego typu urządzenia nie są najlepszym wyborem dla każdego. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że wydrukowane fotografie przypominają te stosowane w aparatach typu polaroid. Fotografie tego typu mają swój urok, jednak dla miłośników nieco większych formatów mogą okazać się małym rozczarowaniem. Mimo że cena papieru fotograficznego, jak i samej drukarki, nie jest wygórowana, to wydrukowanie odbitek w labie fotograficznym może być nieco tańsze. Jednak w takim wypadku musimy czekać kilka dni na przygotowanie zdjęć. W drukarkach do telefonu wydruk otrzymujemy w mgnieniu oka.

Polecane drukarki do telefonów


Canon Selphy Square QX10

Jedna z popularniejszych drukarek do telefonu waży 445 gramów i ma wymiary 102 x 143 x 31 mm. Rozmiar odbitek wynosi 68 x 68 mm. Druk termosublimacyjny według producenta ma zapewnić trwałość na 100 lat! Urządzenie łączy się z telefonem bezprzewodowo, natomiast aplikacja Selphy Photo Layout umożliwia błyskawiczne przygotowanie fotografii do wydruku. Prezentowany model jest dostępny w sumie w czterech interesujących wersjach kolorystycznych.

Kodak Mini 2 Plus Retro

Kompaktowa i bardzo funkcjonalna drukarka do telefonu. Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Przede wszystkim zdjęciami w formacie 5,4 x 8,6 cm, a także znakomitą jakością odbitek, co jest zasługą termotransferu dyfuzji barwnika D2T2. Drukowanie odbywa się bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth. W zestawie startowym znajdziesz 10 wkładów marki Kodak. To bardzo dobry wybór dla wymagających użytkowników!

Xiaomi Mini drukarka do smartfonów

To zdecydowanie najtańsza drukarka do telefonów na rynku! Technologia druku termicznego ZINK zapewnia bardzo dobrą jakość i nasycenie kolorów na obrazach. Nowy moduł Bluetooth 5.0 to pewność szybkiego i stabilnego połączenia z telefonem. Wielkość wydrukowanej fotografii wynosi 50 x 76 mm. Urządzenie waży zaledwie 181 gramów, co czyni je jednym z mniejszych na rynku. Xiaomi po raz kolejny udowadnia, że można stworzyć tanią i dobrą drukarkę do telefonu!

Polaroid Hi-Print Pocket

Kieszonkowa drukarka do telefonu firmy Polaroid charakteryzuje się ciekawym wyglądem oraz doskonałymi właściwościami. Krótki czas drukowania sprawia, że wydruki w formacie 54 x 86 mm będziesz miał pod ręką w dosłownie kilkadziesiąt sekund. Wydruki na tle konkurencyjnych wyróżniają się nie tylko świetną jakością, ale również warstwą samoprzylepną. To rozwiązanie idealnie sprawdza się do tworzenia swoich niepowtarzalnych albumów. Do zakupu przekonuje również niska cena wkładów do drukowania.

HP Sprocket Select Portable

W naszym zestawieniu znalazła się również przenośna drukarka do telefonu od firmy HP. Model Sprocket Select Portable oferuje dedykowaną aplikację, która umożliwia podejrzenie zdjęcia przed wydrukiem. Dodatkowo z jej poziomu można szybko edytować fotografię, tak aby wyglądała jeszcze lepiej! Obsługa jest niezwykle prosta, dlatego każdy bez problemu poradzi sobie z wydrukami. Format wydruku w przypadku tego modelu to 76 x 50 mm. Dostępność wkładów jest ogromna. Przystępna cena, wysoka jakość wydruków i kompaktowe rozmiary to główne zalety opowiadające się za zakupem tego modelu.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.