Data modyfikacji:

Ranking top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Niektórzy kierowcy nie wyobrażają sobie jazdy samochodem bez radioodtwarzacza i wcale nas to nie dziwi. Jednak współczesne odbiorniki to coraz częściej nie tylko źródła rozrywki, ale i praktyczne narzędzia, czasami z wbudowaną nawigacją GPS. Jakie radio samochodowe kupić? Zobacz nasz ranking radioodtwarzaczy samochodowych.

dobre radio samochodowe

Ranking radioodtwarzaczy samochodowych

Jeżeli szukasz dobrego radia samochodowego, zobacz przygotowany przez nas ranking popularnych urządzeń z Ceneo.pl, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników.

  1. Pioneer MVH-181UB
  2. Alpine UTE-200BT
  3. Blaupunkt Tokyo 110
  4. Peiying Exclusive PY9908.2
  5. SONY DSX-A210UI
  6. Pioneer MVH-S110UB
  7. Pioneer MVH-110UBG
  8. Blow AVH-9810
  9. Pioneer DEH-X8700DAB
  10. JVC Kd-X351BT

Jakie radio samochodowe wybrać?

Nowoczesny radioodtwarzacz samochodowy to dziś prawdziwa kropka nad „i” samochodu. Takie urządzenie potrafi składać się z tak samo dużej ilości nowoczesnej technologii, jak cały samochód, który opuścił niedawno salon dealera. Na rynku znajdziemy już nie tylko radia samochodowe z Bluetooth czy z innymi rozwiązaniami, lecz także z całą gamą innowacyjnych technologii, które sprawiają, że radio samochodowe staje się prawdziwym centrum komunikacyjno-multimedialnym.

Oczywiście, jeśli nie potrzebujemy tych wszystkich nowoczesnych „dodatków”, warto zdecydować się na zwykły, klasyczny model, dzięki któremu można słuchać ulubionej muzyki czy stacji radiowej, a który nie kosztuje więcej niż cały samochód (tak się czasami zdarza w przypadku najbardziej zagorzałych audiofilów lub miłośników nowoczesnych gadżetów).

Przecież dobre radio samochodowe to niekoniecznie to, które jest najdroższe na rynku. Jakie radio samochodowe zatem wybrać? Nasz ranking radioodtwarzaczy samochodowych powinien pomóc w podjęciu decyzji.

Dobre radio samochodowe, czyli jakie?

Duży wybór dostępnych na rynku modeli radioodtwarzaczy może przyprawić o ból głowy. Jednocześnie jednak pozwala precyzyjnie dopasować urządzenie do potrzeb użytkownika. Dobre radio samochodowe to przede wszystkim takie, które spełnia oczekiwania konsumenta. Można jednak wskazać pewne kwestie, które są istotne dla każdego modelu radioodtwarzacza.

Łatwo się domyślić, że najważniejszy w dobrym radiu samochodowym jest dźwięk. Tylko modele, które są w stanie zapewnić doskonałe brzmienie, bez względu na ustawioną głośność czy regulacje basu, mogą pretendować do miana wartościowego sprzętu car audio.

Producenci coraz częściej wyposażają swoje radia w całe mnóstwo rozwiązań i technologii, których zadaniem jest uzyskanie jak najlepszego efektu akustycznego. Warto jednak zwrócić uwagę, że jakość brzmienia zależy także od używanych w samochodzie głośników i od ich umiejscowienia, a nawet od akustyki samej kabiny.

Wiele osób wskazałoby jeszcze na moc jako na kwestię istotną przy wyborze radia. Prawda jest jednak taka, że często radioodtwarzacz samochodowy podpinany jest pod wzmacniacz, który potrafi skutecznie zniwelować różnice mocy pomiędzy poszczególnymi modelami, tak że trudno zauważyć, iż jedno radio charakteryzuje się mocą 40 W, a drugie 50 W.

Nie bez znaczenia jest także intuicyjność i przejrzystość panelu sterowania radioodtwarzacza. To bardzo istotne w samochodzie, żeby nie rozpraszać za bardzo uwagi kierowcy i nie absorbować go w czasie jazdy. Obsługa dobrego radia samochodowego powinna być możliwa bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Przyciski powinny zostać tak zaprojektowane, aby można było bez problemu zapamiętać ich rozmieszczenie.

W najnowszych modelach radioodtwarzaczy często wprowadzane jest też sterowanie głosem, co nie tylko ułatwia obsługę radia, lecz także zwiększa bezpieczeństwo w czasie prowadzenia pojazdu. Przy okazji warto wybrać model, który ma przejrzysty wyświetlacz z dużym kontrastem niwelującym problemy z odczytaniem informacji przy dużym nasłonecznieniu.

Należy także zastanowić się nad tym, czy radioodtwarzacz samochodowy będzie nam służył tylko do słuchania muzyki lub radia czy oczekujemy także funkcji dodatkowych, jak możliwość podłączenia urządzenia mobilnego, odbioru telewizji czy nawigacji GPS.

Ranking najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Przedstawiamy top 10 najlepszych na rynku radioodtwarzaczy samochodowych, na które warto zwrócić uwagę, planując zakup nowoczesnego urządzenia. Nasze zestawienie to propozycje różnych producentów oraz modele wyposażone w rozmaite funkcje. Przedstawiamy dobre radia samochodowe należące do różnych półek cenowych.

Pioneer MVH-181UB

Jeden z najpopularniejszych radioodtwarzaczy samochodowych na rynku, idealny dla wszystkich, którzy chcą korzystać z przenośnych źródeł dźwięku, ma gniazda USB i AUX-In. Radioodtwarzacz odczytuje format MP3. Pozwala na odtawrzanie muzyki z urządzeń mobilnych.

Alpine UTE-200BT

Dobre radio samochodowe charakteryzujące się wysoka jakość dźwięku oraz wygodnym sterowaniem. To radio samochodowe z Bluetooth, które umożliwia połączenie z urządzeniami mobilnymi Apple oraz z systemem Android, korzystanie z ich zasobów muzycznych, a nawet z Internetu lub nawigacji samochodowej. Dodatkowym atutem jest zaawansowana funkcja regulacji basu.

Blaupunkt Tokyo 110

Kolejne w rankingu radioodtwarzaczy samochodowych dobre radio samochodowe, które pojawiło się na rynku po raz pierwszy w 2014 roku. Model ten ma USB oraz wejście AUX-In, odtwarza formaty MP3 i WMA. Fabrycznie zaprogramowany korektor dobiera ustawienia do różnych gatunków muzyki. Radio odtwarza płyty CD oraz ma slot na kartę pamięci SD.

Peiying Exclusive PY9908.2

Prawdziwy kombajn multimedialny, mający wysuwany ekran dotykowy o wielkości 7 cali. Dzięki temu modelowi można nie tylko odtwarzać muzykę czy słuchać radia, lecz nawet oglądać filmy i cyfrową telewizję naziemną. Urządzenie to ma także wbudowaną nawigację GPS. Nie bez powodu trafiło do rankingu najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych.

SONY DSX-A210UI

Kolejne radio do auta, który można podłączyć bezpośrednio do iPada lub iPhona, poza tym znajdziemy tu wejście USB i AUX. To radio samochodowe z Bluetooth, które odtwarza formaty plików MP3, WMA, FLAC.

Pioneer MVH-S110UB

Niezwykle funkcjonalny i bardzo popularny na polskim rynku radioodtwarzacz obsługuje formaty MP3, WMA, WAV, FLAC. Ma gniazdo USB i AUX. Łączy się również z telefonami obsługującymi system Android.

Pioneer MVH-110UBG

Kolejny model marki Pioneer z funkcją RDS, złączem USB i wejściem Aux. Dobre radio samochodowe z możliwością podłączenia dodatkowego głośnika niskotonowego lub wzmacniacza. Obsługuje formaty MP3, WAV, WMA oraz FLAC.

Blow AVH-9810

Radia samochodowe z Bluetooth to już niemal standard na rynku. Także w tym modelu mamy do czynienia z tą technologią bezprzewodową. Radio jest wielofunkcyjnym sprzętem multimedialnym, ma złącze AUX i slot na kartę SD. Odtwarza pliki MP3, WMA, WAV, FLAC.

Pioneer DEH-X8700DAB

Dobre radio samochodowe z możliwością podłączenia iPoda, iPhone-a lub smartfona z systemem Android. Ma wejście USB i AUX-in. To kolejny w naszym rankingu radioodtwarzaczy samochodowych model z Bluetooth. Obsługuje pliki MP3, WMA, WAV, AAC i FLAC.

JVC Kd-X351BT

Radio samochodowe z Bluetooth, które pozwala przesyłać strumieniowo muzykę, umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, a także współpracuje z urządzeniami Apple. Obsługuje formaty MP3 i FLAC.

Jak widać z naszego zestawienia, najlepsze na rynku modele radioodtwarzaczy stawiają przede wszystkim na nowoczesne technologie i są dobrze przystosowane do współpracy z urządzeniami mobilnymi.   

Zdjęcie: Envato Elements

Autor: Redakcja Magazynu Ceneo