Data publikacji:

Jakie funkcje ma Garmin Connect i jak z nich korzystać?

Aplikacja Garmin Connect dostępna na urządzenia mobilne oraz komputery. W tym poradniku dowiesz się, jakimi możliwościami dysponuje, a także z jakimi sprzętami Garmina jest kompatybilna!
garmin fenix 7

Czym jest aplikacja Garmin Connect?

Rozważasz wybór zegarka Garmin czy Apple Watch i nie wiesz, który z nich wybrać? Przygotowałem dla ciebie krótki przegląd możliwości Garmin Connect, który być może będzie pomocny w podjęciu decyzji.
Garmin Connect to aplikacja stworzona dla użytkowników, którzy chcą mieć wgląd w szczegółowe dane dotyczące treningu, a także kondycji zdrowotnej. Zarówno dla amatorów, jak i zawodowców jest to niezwykle cenne źródło informacji, pomagające przy planowaniu kolejnych treningów.
Garmin Connect jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Posiadacze komputerów mogą skorzystać z Garmin Express, czyli odpowiednika przygotowanego na laptopy i komputery stacjonarne. Warto dodać, że program jest dostępny na systemach operacyjnych Windows oraz macOS.

Najważniejsze funkcje aplikacji Garmin Connect

Szybki podgląd danych

Główne menu zawiera najważniejsze informacje takie jak liczba przebytych kroków, puls, wyznaczone cele czy pokonany dystans. Różne kolory odpowiadają za różne aktywności, dlatego w tym menu można z łatwością się odnaleźć. Po kliknięciu na każde pole przejdziemy do kolejnego okna, gdzie znajdziemy więcej informacji.

Personalizowany pulpit

Dzięki funkcji personalizowanego pulpitu możesz sam zdecydować, które aktywności będą wyświetlały się jako pierwsze. Wybrane karty będą wyświetlane na pulpicie „Mój dzień”. Proces konfiguracji jest bardzo prosty i każdy sobie z nim poradzi.

Statystyki

Garmin Connect to aplikacja, która daje dostęp do różnych statystyk. Te główne pokazują średnią liczbę kroków, spalone kalorie oraz przespane godziny na podstawie ostatnich 7 dni. Wśród tych danych znajdziemy jeszcze szczegółowe informacje o poszczególnych dyscyplinach sportowych.
W statystykach wydajności znajdziemy dane na temat wytrenowania i pułapu tlenowego, ale również mocy progowej. To szczególnie przydatne dla osób trenujących i planujących treningi. Oczywiście w aplikacji nie mogło zabraknąć zakładki związanej ze zdrowiem. Statystyki obejmują poziom energii, natlenienie krwi, stres, sen, tętno, nawodnienie, a nawet oddech.

Monitorowanie aktywności

Garmin Connect szczegółowo monitoruje aktywność i po wybraniu danej dyscypliny otrzymamy szereg wartościowych informacji wraz z przebiegiem trasy wyświetlonym na mapie. W statystykach znajdziemy także podpowiedzi, czy udało się zrealizować wyznaczone cele.

Społeczność

Garmin Connect mocno stawia na komunikację z innymi użytkownikami, dlatego z poziomu aplikacji możemy tworzyć wyzwania, zdobywać odznaki, łączyć się ze znajomymi, a także udostępniać i śledzić aktywności treningowe w czasie rzeczywistym. Wszystkie zdobyte osiągnięcia, a także zakończone treningi można udostępnić w social mediach.

Jakie urządzenia są kompatybilne z Garmin Connect?

Z Garmin Connect jest kompatybilna pokaźna grupa zegarków, nie tylko Garmin Fenix 7 czy 7 Pro, ale także większość modeli z serii Epix, Forerunner, Foretrex, Instinct, Legacy, Lily, Marq, Quantix, Tactix, Venu czy Vivoactive działa z aplikacją bez problemu. To oczywiście tylko kilka przykładów. Pełną listę znajdziesz na stronie producenta.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.