Data publikacji:

Jak wybrać najlepszy budzik? Niezawodne budziki

Klasyczny, nowoczesny czy może zabawny? Najlepszy budzik to taki, który jest skuteczny i dobrze prezentuje się na szafce nocnej. Na każdego działa co innego – niektórzy mają tak mocny sen, że potrzebują bardzo głośnego sygnału alarmu. Inni lubią budzić się spokojną muzyką lub dźwiękami z radia. Jak wybrać godny zaufania zegar, który rano postawi cię na nogi?
najlepszy budzik

Jak wybrać najlepszy budzik?

Wybierając dla siebie budzik idealny, musisz w pierwszej kolejności zdecydować, czy zależy ci na modelu analogowym, czy elektronicznym. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które trzeba uwzględnić podczas zakupu. Czym kierować się przy wyborze najlepszego budzika? Zwróć uwagę na cenę, niezawodność, wygląd, głośność i rodzaj sygnału alarmu oraz funkcje dodatkowe.

Skuteczny budzik analogowy

Chociaż w sklepach dostępne są najróżniejsze zegary z funkcją budzenia, posiadające wiele ciekawych funkcji i nowoczesny wygląd, wiele osób wciąż jest zdania, że najlepszy budzik to najzwyklejszy model z tarczą analogową.
Klasyczne budziki mają kilka podstawowych zalet, do których należą niska cena, klasyczny wygląd i niezawodność. Ich design, najczęściej bardzo prosty, doskonale pasuje do sypialni w stylu retro, boho czy skandynawskim.
Głośny, nagły dźwięk, który zazwyczaj emitują urządzenia tego typu, sprawia, że jest to z całą pewnością skuteczny budzik, który w jedną chwilę stawia na nogi. Pamiętaj tylko, że analogowe modele mogą głośno tykać, co bywa nie do przeskoczenia dla osób wrażliwych na dźwięki i cierpiących z powodu bezsenności.

Niezawodne budziki elektroniczne

Skuteczne, a zarazem ciekawe budziki elektroniczne zdominowały nowoczesne sypialnie. Czy warto postawić właśnie na nie? To zależy od twoich potrzeb. Do niewątpliwych zalet modeli cyfrowych należy brak denerwującego dźwięku tykania. Sygnał alarmu coraz częściej można ustawić według swoich upodobań, decydując, że będzie to na przykład muzyka lub radio. Oczywiście są to opcje przeznaczone dla ludzi, którzy w godzinach porannych śpią lekko.
Osoby, które uważają za najlepszy budzik model elektroniczny, podkreślają, że cenią nowoczesny kształt oraz dużą liczbę funkcji, jakie oferują współczesne zegary. Podświetlanie, drzemka, czytelny wyświetlacz i możliwość wyboru sygnału alarmu – to wystarczające argumenty za tym rodzajem budzika. Jeśli to wciąż za mało, postaw na zegar z termometrem i pogodą.
A wady? Nawet najlepszy budzik elektroniczny potrzebuje dostępu do źródła zasilania. Jeśli jest podłączany do gniazdka, masz ograniczoną możliwość jego ustawienia. Drugą opcją jest zegar na baterie, jednak w tym przypadku trzeba zawsze dbać o jej naładowanie, w przeciwnym razie alarm nie zadziała.

Czy warto inwestować w ciekawe budziki?

Zegar, do którego trzeba strzelić, żeby wyłączył się alarm, model, który przed tobą ucieka, czy wersja z projektorem, pokazująca na ścianie lub meblach aktualną godzinę. Czy warto kupować ciekawe budziki? Rozważ je wyłącznie pod warunkiem, że masz pewność co do ich jakości i skuteczności. Jeśli skusi cię tylko niebanalny pomysł, możesz szybko pożałować wyboru.

Najlepszy budzik musi być niezawodny

Bez względu na to, jakie są twoje upodobania co do wyglądu, wyświetlacza i sygnału alarmu zegara, zwracaj zawsze baczną uwagę na sposób wykonania. Chociaż budzik może wydawać się drobiazgiem, w rzeczywistości ma duży wpływ na codzienność. Wystarczy wyobrazić sobie, że czeka cię rozmowa o pracę, ważny lot czy egzamin, żeby uświadomić sobie, jak wiele zależy od porannej pobudki na czas.
Jaki jest najlepszy budzik? Skuteczny i niezawodny. Podczas zakupu nie oszczędzaj i postaw na jakość, tym bardziej że dobry zegar posłuży ci całymi latami i będziesz go używać bardzo często.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym