Data publikacji:

Najmniej awaryjne pralki. Ranking niezawodności

Chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez pralki. Odgrywa ona istotną rolę w naszym codziennym życiu i jest podstawą wyposażenia każdego domu. W dzisiejszych czasach technologia jest coraz bardziej zaawansowana, a co za tym idzie, pralka również ulega ulepszeniom i modernizacji. Urządzenia poddawane codziennej eksploatacji powinny cechować się dużą wytrzymałością, dlatego tak ważne jest, aby pralka działała dobrze i była niezawodna. Dzisiaj poznasz topowe i najmniej awaryjne pralki, które zagoszczą w t woim domu na wiele lat. Oto ranking najmniej awaryjnych pralek.
mało awaryjne pralki

Wybór pralki - co jest ważne?

Wiemy, że pralka to poważny zakup. A w przypadku urządzenia, które ma ułatwić codzienne obowiązki, wybór odpowiedniego, który spełni wszystkie twoje potrzeby, może być bardzo trudny. Aby ułatwić i zawęzić poszukiwania idealnej pralki, warto jest rozważyć jej kilka głównych cech. Wtedy będziesz wiedzieć, jakim typem urządzeń się interesować.

Pralka ładowana od przodu czy od góry? To przede wszystkim sposób ładowania prania wpływa na funkcjonalność urządzenia i komfort jego obsługi. Pralka ładowana od góry sprawdza się w małych łazienkach, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na większe urządzenie. Dodatkowo są zazwyczaj tańsze od pralek ładowanych z przodu i zazwyczaj mniej awaryjne.

Niestety ich minusem jest mniejszy bęben oraz brak możliwości zabudowy. Z kolei pralki ładowane z przodu są bardzo wygodne w użytkowaniu oraz oferują więcej funkcji i programów prania. Jeśli nie zależy ci na oszczędności miejsca w łazience, warto jest zdecydować się na zakup pralki ładowanej od przodu.

Ważna przy określeniu rodzaju pralki, jakiej potrzebujemy, jest jej ładowność. Możemy spotkać się z małymi pralkami o ładowności 4 kg, jak i 8 kg i więcej. Wybór pralki ze względu na jej ładowność należy rozważyć na podstawie tego, ile osób ma z niej korzystać.

Na jakie parametry pralki należy zwrócić szczególną uwagę?

  • Silnik i jego rodzaj - silnik to serce urządzenia. Możemy znaleźć pralki z silnikiem inwerterowym lub szczotkowym. Czym się różnią? Praca silnika szczotkowego polega na pocieraniu o siebie szczotek w celu wytworzenia energii mechanicznej. Zużywa się on szybciej i generuje hałas. Silnik inwerterowy jest pozbawiony ocierających się o siebie elementów, dzięki czemu praca pralki jest cicha i energoosz czędna. Pralka z silnikiem inwerterowym osiąga też większą prędkość, co skutkuje lepszym odwirowanie ubrań.
  • Prędkość wirowania - wpływa ona na szybkość procesu suszenia ubrań. Im sz ybsze wirowanie, tym mniej wilgoci będzie znajdować się w naszych ubraniach. Tańsze urządzenia osiągają prędkość wirowania ok. 800 obr./min , z kolei najnowsze urządzenia mogą wirować nawet do 2000 obr./min.
  • System poboru i odprowadzania wody - odprowadzanie zużytej wody powinno być automatyczne, a nitki i kłaczki z pranych ubrań powinny osadzać się w filtrze zamontowanym w pralce przed pompą, aby nie zatykać węża odpływowego.
  • Klasa energetyczna i zużycie prądu - wyższa klasa pralki to nie tylko oszczędność prądu i pieniędzy, ale także ekologia. Warto pamiętać, że pralki z wyższą klasą energetyczną są zazwyczaj najnowszymi i najbardziej rozwiniętymi modelami, wyróżniającymi się bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami.
  • Łożyska - ten element powinien być w pełni wymienny. Łożyska ulegają najszybszemu zużyciu, jednak po kilku latach używania sprzętu gwarancja nie zawsze obejmie ich naprawę. Dzięki wymiennym łożyskom w razie awarii zaoszczędzimy pieniądze na kosztownym serwisie. Po wymianie łożysk pralka może znowu działać niezawodnie przez kolejne lata.
  • Programy prania - w tym punkcie sprawa jest prosta - im więcej, tym lepiej!

Najmniej awaryjne pralki - ranking

Na rynku możemy znaleźć tak wiele marek produkujących pralki i ich modeli, że wybór najbardziej odpowiedniej może przyprawiać o zawroty głowy. Z pomocą przychodzi stworzony przez nas pralki ranking niezawodności, w którym przedstawimy ci oferty najlepszych producentów!

Beko - solidne pralki na lata

Beko stale wprowadza do swoich produktów nowe rozwiązania i funkcje, które poprawiają efektywność urządzenia. Pralki marki Beko posiadają silniki inwerterowe, które przedłużają żywotność urządzenia w porównaniu z silnikami szczotkowymi. Możemy znaleźć urządzenia o klasach energetycznych A++ oraz A+++ i z prędkością wirowania od 1000 do 1400 obr./min. Pralki Beko są jednymi z najchętniej i najczęściej kupowanych pralek .

Samsung - jakość w każdym calu

Pralki Samsunga są stosunkowo drogie, a ich ceny wahają się od 1200 zł do 5000 zł. Możemy znaleźć pralki zarówno dla licznych rodzin, jak i niewielkie modele mieszczące się w ciasnej łazience. Są popularne i doceniane za ilość programów oraz najnowocześniejsze technologie - np. EcoBubble, której nie znajdziemy w żadnych pralkach innych producentów. Pralki Samsunga są ciche, efektywne, zużywają niewiele energii i wyróżniają się nowoczesnym designem. Autoryzowane centra serwisowe producenta są zlokalizowane na terenie całej Polski.

Amica - jakość w atrakcyjnej cenie

Pralki Amica są tańsze niż produkty marek, takich jak Samsung czy Beko. Urządzenia wyposażone są w wiele funkcji, dzięki którym pranie jest bardziej efektywne - Steam Touch, Optidose, MaxLoad czy AutoSensor. Pralki Amica charakteryzują się bardzo prostą i intuicyjną obsługą. Niektóre modele posiadają również wymienne łożyska, które ułatwiają naprawę pralki w przypadku ich uszkodzenia.

Electrolux - dla wymagających

Producent oferuje zarówno pralki slim, pralki standardowych rozmiarów oraz urządzenia pod zabudowę. Wyróżniają się one klasą A+++ i są ciche podczas pracy. Warto zauważyć, że pralki Electroluxa wyposażone są w silnik inwerterowy, który jest objęty 10-letnią gwarancją. Ceny urządzeń od tego producenta wahają się od 1300 zł do 4800 zł.

Do najczęstszych usterek pojawiających się w tych pralkach należy uciekanie płynu do płukania oraz problemy z poborem lub odpływem wody. Producent oferuje dwuletnią gwarancję na swoje urządzenia, a do zgłoszenia usterki nie potrzebujemy karty gwarancyjnej - wystarczający jest sam dowód zakupu.

Bosch - najlepsze funkcje

Większość pralek marki Bosch jest ładowanych od przodu. Posiadają wiele najnowocześniejszych funkcji, między innymi I-DOS, VarioPerfect czy AntiVibration. W niektórych pralkach możemy spotkać także funkcję TimeLight, dzięki której status i pozostały czas prania wyświetlane są na podłodze.

Pralki tej niemieckiej marki są jednymi z najczęściej kupowanych urządzeń w tej kategorii w Polsce. Ich praca jest skuteczna i efektywna, a same urządzenia są bardzo intuicyjne w obsłudze i dobrze wyglądają. Wielu użytkowników twierdzi też, że są to najmniej awaryjne pralki na rynku. Rozpiętość cen jest bardzo zróżnicowana, dlatego każdy klient znajdzie ofertę w swoim budżecie.

Whirlpool - pralka z szóstym zmysłem

W odróżnieniu od reszty producentów wymienionych w tym rankingu, Whirlpool jest przedsiębiorstwem amerykańskim. Ich pralki charakteryzują się przystępną ceną i szeroką ofertą. Możemy znaleźć zarówno modele ładowane od przodu, jak i od góry. Wykorzystanie takich technologii jak Szósty Zmysł lub ZEN znacznie ułatwia obsługę pralki i zwiększa jej efektywność. Niektóre modele pralek Whirl pool uznawane są za najcichsze dostępne na rynku. Gwarancja na urządzenia Whirlpoola trwa 24 miesiące, a autoryzowany serwis rozpatruje reklamację w ciągu zaledwie 14 dni od zgłoszenia.
Autorka: Patrycja Hendzel