Data modyfikacji:

Apple Watch SE 2 już we wrześniu?

Jednym z najpopularniejszych i cenionych modeli zegarków niewątpliwie stał się Apple Watch SE. Już we wrześniu 2022 roku ma pojawić się model drugiej generacji – doskonała opcja budżetowa słynnego flagowca, która ukaże się w nowej odsłonie, ciekawym designie, z udoskonaleniem posiadanych funkcji oraz nowymi rozwiązaniami. Będzie to trzeci z nowych modeli od Apple planowanych na bieżący rok, zaraz obok Apple Watch 8 Extreme Edition i Apple Watch Series B. Sprawdź, jaka będzie w Apple Watch SE 2 specyfikacja i za ile będzie można go kupić.
apple watch se 2 specyfikacja

Apple Watch SE 2 – specyfikacja

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Apple Watch SE 2 będzie różnił się od poprzednika znacznie nowszym procesorem oraz udoskonalonymi podzespołami. Typuje się, że model ten wyposażony zostanie w wyświetlacz Always On Display. Co to znaczy? W przeciwieństwie do poprzednika będzie to niegasnąca wersja, dzięki czemu najistotniejsze informacje i powiadomienia widoczne będą bez potrzeby dotykania ekranu.
Odświeżony zostanie również design oraz pojawi się także wersja polecana i dedykowana sportowcom. Pozwoli ona na monitoring wielu parametrów zdrowotnych niewystępujących w poprzedniej wersji Apple Watch SE. Będzie to również model znacznie wytrzymalszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Sama obudowa zostanie przeprojektowana i zbudowana z materiałów z założenia odporniejszych na upadki i ewentualne wgniecenia. Zmienić ma się również koperta, nie tylko pasek, dzięki czemu flagowiec od Apple zyska zupełnie nowy styl.
Dotychczasowe funkcje zostaną unowocześnione i znacząco zaktualizowane. Pozwoli to  obsługiwać zegarek w sposób szybszy i znacznie wygodniejszy.

Jaka będzie cena Apple Watch SE 2?

Otwarcie przyznać należy, że kwota, jaką przeznaczyć należy na pierwszą wersję Apple Watch SE, była niezwykle korzystna. Porównując specyfikację modelu pierwszej generacji do innych topowych zegarków o podobnych funkcjach, Apple Watch SE był i jest produktem znajdującym się w czołówce budżetowej.
Za pierwszą wersję Apple Watch SE zapłacić trzeba obecnie około 1300–1500 zł. Kwota ta może się różnić w zależności od wybranego sklepu i miejsca zakupu oraz takich elementów jak np. kolor i wzór paska. Wiadomo, że przy wszystkich swoich udoskonaleniach, jakie mają pojawić się w Apple Watch SE 2, cena będzie wyższa. Tak dzieje się niemal w każdym kolejnym i wyższym modelu większości urządzeń. Jednak tutaj producent ma dla swoich wiernych fanów bardzo dobrą wiadomość. Według szacunkowych wyliczeń cena modelu drugiej generacji będzie wyższa od obecnie dostępnego zegarka o około 200 zł. Nadal więc śmiało można stwierdzić, że Apple wychodzi z niezwykle korzystną propozycją, jeśli chodzi o tego typu produkty.

Apple Watch SE 2 – data premiery

Dokładna data premiery nowego modelu Apple Watch nie jest jeszcze znana. Analizując terminy wkraczania na rynek poprzednich zegarków oraz innych produktów od Apple, najbardziej prawdopodobny na wprowadzenie na rynek Apple Watch SE 2 wydaje się być wrzesień bieżącego roku. Informacje te nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone. Nie wiadomo też, czy jednocześnie ze standardową wersją SE 2 pojawi się też model dedykowany sportowcom i osobom uprawiającym zaawansowaną aktywność fizyczną.
Zdjęcie: karandaev/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!