Data modyfikacji:

Back to School 2023: jak dbać o zdrowie plecy i ergonomię miejsca nauki? Uratuje multiport USB-C z 6 rożnymi wejściami

back to school
Czas powoli wracać do szkolnych czy studenckich obowiązków, a co za tym idzie – ulżyć sobie przy organizowaniu miejsca nauki. Przy korzystaniu z komputera i wielu i urządzeń peryferyjnych szybko zorientujemy się, że zabraknie nam wystarczającej liczby gniazd. Odpowiedzią na tę bolączkę i potencjalną plątaninę kabli od masy dodatkowych sprzętów jest wszechstronny aluminiowy koncentrator USB-C 6w1 Pro Linq by Elements z sześcioma różnymi złączami, w tym HDMI 4K, USB-A i C oraz Ethernet. Z nim wygoda i ergonomia zagoszczą w domu na stałe.
Gdy nadchodzi sezon powrotu do szkoły, uczniowie, rodzice, wykładowcy i nauczyciele szukają najlepszych narzędzi, które ułatwią proces edukacji. W erze cyfrowej, w której technologia staje się coraz bardziej integralną częścią naszego codziennego życia, wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy.
Jeśli chcemy podłączyć do laptopa lub komputera stacjonarnego całe mnóstwo urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura, drukarka, skaner czy zewnętrzny dysk twardy SSD), szybko zabraknie nam wolnych portów. Podobnie jest zresztą przy chęci wykorzystania do nauki tabletu albo nawet telefonu komórkowego. Dla takich sytuacji i zadań specjalnych powstał właśnie Multiport 6w1 Pro USB-C od duńskiej marki Linq by Elements.
Praktyczny, solidny i niewielki (wymiary 11,6 cm x 3,2 cm x 1,4 cm przy 53 g wagi) hub jest jednym z tych urządzeń, które mają potencjał, by znacząco podnieść jakość domowej nauki. Dlaczego? Brak porządku na biurku ucznia może być przeszkodą w skupieniu i efektywności nauki.
Dzięki kompaktowej konstrukcji multiportu, uczniowie lub studenci mogą połączyć wszystkie swoje urządzenia w jednej obudowie, żegnając się z koniecznością korzystania z wielu kabli i adapterów. To wszystko przekłada się na większą przestrzeń roboczą na blacie i wizualną harmonię. Wystarczy podłączyć hub do złącza USB-C w komputerze, a on już sam zajmie się resztą. Dysponuje trzema złączami USB typu C (w tym jednym z Power Delivery o mocy 100 W), portem USB-A, HDMI, a także gniazdem Gigabit Ethernet. 
A skoro o stronie wizualnej już była mowa, to podkreślmy, że wyjście HDMI obsługuje ultrawysoką rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli)/60 Hz. Tak oto możemy podłączyć do laptopa zewnętrzny monitor lub nowoczesny telewizor i cieszyć z dwóch włączonych ekranów jednocześnie, ustawionych w odpowiednich miejscach na biurku. Takie rozwiązanie na pewno korzystnie wpłynie na naszą pozycję na fotelu czy krześle, a w konsekwencji na nasz kręgosłup.
Warto podkreślić, że porty SuperSpeed+ USB-A i USB-C, obsługujące fenomenalną prędkość 10 Gb/s, pozwalają na przesyłanie ponad 100 GB danych poniżej 3 minut (!). Jakiś praktyczny przykład? W naszym zasięgu jest więc przesłanie do 10 pełnych filmów w kinowej jakości 4K lub 15000 zdjęć szybciej niż czas potrzebny na przygotowanie sobie filiżanki cappuccino.
Liczba zewnętrznych urządzeń podłączanych do komputera i obsługujących najpopularniejszą oraz najnowocześniejszą obecnie łączność USB-C (dyski SSD, czytniki e-Booków, kontrolery do gier, powerbanki) geometrycznie wzrasta. Dlatego nigdy nie można mieć wystarczającego zapasu szybkich portów tego typu.
W koncentratorze nie mogło też zabraknąć obustronnego gniazda USB typu C z technologią Power Delivery o mocy 100 W. Umożliwia ono niesamowicie szybkie i bezpieczne zasilanie energią urządzeń mobilnych, bez ryzyka zwarcia, przegrzania czy głębokiego rozładowania.   
Z kolei złącze Gigabit Ethernet gwarantuje nam zawsze stabilne i niezawodne połączenie internetowe potrzebne do płynnego przesyłania strumieniowego lub niezakłóconych połączeń wideo, które stały się już absolutnym standardem w toku nauki.
Multiport 6w1 Pro USB-C Linq by Elements został wykonany z recyklingowanego szczotkowanego aluminium i zaprojektowany z myślą o trwałości. W praktyce oznacza to, że będzie służyć uczniom przez długi czas, niezależnie od intensywności użytkowania.
Porty i maksymalne osiągalne prędkości przesyłania danych:
  • 1 x 4K HDMI – HDMI 2.0, do 4K/60 Hz;
  • 1 x USB-C PD – do 100 W (w tym 15 W używane do zasilania koncentratora);
  • 1 x USB-C – do 10 Gb/s, USB3.2 Gen2;
  • 2 x USB-A – do 10 Gb/s, USB3.2 Gen2
  • 1 x Gigabit Ethernet – do 1000 Mb/s / 1Gb/s
  • Multiport 6w1 Pro USB-C Linq by Elements znajduje się w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł.
    Autor: Informacja prasowa