Data modyfikacji:

Firma Meta może pracować nad smartwatchem

Meta, spółka matka Facebooka i Instagrama, może pracować nad własnym smartwatchem, na co wskazują krążące po sieci plotki. Co ciekawe, firma miała już wcześniej w planach wypuszczenie urządzenia i wejście na rynek sprzętu mobilnego, ale z różnych powodów (głównie finansowych) zrezygnowała z tego projektu, który miał zostać sfinalizowany w tym roku. Według przecieków prace nad sprzętem ruszyły jednak ponownie. Zegarek będzie przypominał wcześniejszą konstrukcję, nad którą pracowali inżynierowie giganta, ale wprowadzonych zostanie do niego kilka zmian.
Smartwatch Mety ma odznaczać się minimalistyczną obudową i kwadratowym wyświetlaczem z zaokrąglonymi rogami, przywodzącym na myślą Apple Watch. Urządzenie napędza specjalna wersja Androida, zaprojektowana specjalnie z myślą o nim. Meta ma zrezygnować z używania Wear OS, a więc OS-a przygotowanego przez Google dla smartbandów i smartwatchy. We wnętrzu zegarka znajdziemy szybki chip marki Qualcomm.
Z pewnością interesujący jest powód, dla którego Meta wróciła do pomysłu produkcji zegarka. Jeżeli wierzyć przeciekom, ma on docelowo przyzwyczaić konsumentów do korzystania z mobilnych urządzeń firmy, bowiem w przyszłości spółka planuje wypuszczenie gadżetów o podobnej konstrukcji. Będą one przeznaczone dla osób korzystających z gogli wirtualnej rzeczywistości i tzw. Metaverse, który bezskutecznie jest budowany przez spółkę.