Data publikacji:

Wszystko, co wiemy przed premierą smartwatcha Fitbit Versa 4 

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o możliwej premierze Fitbit Versa 4. Zmiany mają obejmować system operacyjny, a także wygląd. Wszystkie najnowsze doniesienia na temat tego modelu znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź, czy warto czekać na Fitbit Versa 4!
fitbit versa 4

Fitbit Versa 4 w przygotowaniu 

Wszystko wskazuje na to, że inżynierowie Google pracują nad zupełnie nową wersją modelu Versa 4. Amerykański producent przejął markę Fitbit na początku 2021 roku i nie do końca było wiadomo, jaka będzie przyszłość tej popularnej marki. Całkiem niedawno podczas konferencji Google dowiedzieliśmy się, że już niebawem swoją premierę będzie miał Google Pixel Watch. Prawdopodobnie będzie on wykorzystywał technologie fitness znane z serii Versa oraz Charge. To jednak nie oznacza, że projekt smartwatcha Fitbit Versa 4 został porzucony. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że urządzenie jest w fazie projektowania. 
Serwis 9to5Google dotarł do zdjęcia zegarka, którym ma rzekomo być Fitbit Versa 4. Nadchodzący model ma aluminiową obudowę w kształcie kwadratu. Charakterystyczne zaokrąglenia nadają zegarkowi elegancki charakter. Według nieoficjalnych doniesień zarówno opaski, jak i kabel ładujący mają być kompatybilne z poprzednimi generacjami Versa. To może oznaczać, że Fitbit Versa 4 nadal będzie miał ekran o przekątnej 1,58 cala i rozdzielczości 336 × 336 px. 
Dotychczas smartwatche Fitbit działały w oparciu o autorski system operacyjny. Google może przeprowadzić małą rewolucję i zastosować autorski WearOS, który na wielu inteligentnych zegarkach działa rewelacyjnie. Fitbit Versa 4 nie byłby już tylko smartwatchem do monitorowania aktywności, ale również urządzeniem do korzystania z rozmaitych aplikacji, które znacznie zwiększyłyby jego funkcjonalność. Niestety, informacja o systemie operacyjnym nie jest w żaden sposób potwierdzona, dlatego należy traktować ją z lekką rezerwą.

Jakie funkcje powinny znaleźć się w nowym smartwatchu Fitbit?

Smartwatche Fitbit są świetne i nie bez powodu tej marce zaufała spora rzesza użytkowników. Jednak dotychczas wydane modele były kierowane do dość wąskiej grupy osób. Możliwości zegarka ograniczały się do funkcji monitorujących codzienną aktywność. Dlatego wprowadzenie WearOS wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Zegarek mógłby stać się tak samo funkcjonalny jak Apple Watch czy Samsung Galaxy Watch. Fitbit Versa 4 mógłby zostać wyposażony w czujnik stresu oraz sensor odpowiedzialny za wykonanie EKG. Tych funkcjonalności nie znajdziemy w Fitbit Versa 3. 
Ważnym elementem każdego inteligentnego zegarka jest bateria i tutaj również liczymy na poprawę. Poprzedni model na jednym cyklu ładowania mógł działać nawet 6 dni, jednak zastosowanie pojemniejszego akumulatora mogłoby wydłużyć ten czas do 8–10 dni. Wówczas Fitbit Versa 4 wyróżniałby się na tle swoich konkurentów. 

Fitbit Versa 4 – ceny i dostępność 

Opaska Fitbit Versa 3 zadebiutowała w 2020 roku i od tego czasu nie ujrzeliśmy nowego modelu. Druga generacja tego modelu pojawiła się z kolei w 2019 roku, dlatego naturalnym wydawałoby się zaprezentowanie zegarka jesienią. Google po przejęciu marki Fitbit może zerwać z tą tradycją i przełożyć premierę na inny termin. W końcu głównym punktem jest Google Pixel Watch, który niemal na pewno pojawi się na przełomie września i października. Na ten moment nie wiemy, co planuje Google, ale mamy nadzieję, że Fitbit Versa 4 pojawi się jak najszybciej na rynku.
Zdjęcie: Envato Elements