Data modyfikacji:

Smartwatch Huawei Watch Fit 3 już dostępny w Polsce!

Huawei Watch Fit 3 to najnowszy smartwatch, który wyróżnia się odświeżonym wzornictwem oraz ciekawymi funkcjami. Cena urządzenia sugeruje, że może być to jeden z najpopularniejszych inteligentnych zegarków na rynku.
huawei watch fit 3

Huawei Watch Fit 3 to świetny zegarek dla każdego!

Zmiany w nowym smartfonie Huawei Watch Fit 3 względem poprzednika są widoczne już na pierwszy rzut oka. Zastosowany ekran AMOLED ma wielkość 1,82 cala i zagęszczenie pikseli na poziomie 347 ppi. To oznacza, że obraz jest ostry i niezwykle szczegółowy. Maksymalna jasność wynosi aż 1500 nitów, dlatego w pełnym słońcu widoczność będzie praktycznie doskonała! 
Wyświetlacz zajmuje 77,4% powierzchni koperty, dlatego pod względem wizualnym cała konstrukcja prezentuje się znakomicie. Huawei Watch Fit 3 ma korpus wykonany z aluminium, który ma grubość 9,9 mm oraz waży 26 g. W bocznej sekcji mamy jeden przycisk oraz metalową koronkę służącą do sterowania zegarkiem. Cała konstrukcja została zabezpieczona przed wodą i może być zanurzona na głębokość nawet 50 metrów. Producent twierdzi, że urządzenie zostało sprawdzone w 8 rygorystycznych testach, co przekłada się na jego wysoką odporność na wodę.
Mocną stroną Watch Fit 3 jest niewątpliwie ogromna liczba ciekawych tarcz zarówno w trybie standardowym, jak i Always on Display (Zawsze na ekranie). Każdy będzie mógł tarcze spersonalizować według własnych potrzeb wybierając swoje ulubione funkcje i kolory.
Huawei Watch Fit 3 będzie dostępny z różnymi opaskami wykonanymi ze skóry, nylonu, czy fluoroelastomeru. W sumie do wyboru będzie 6 różnych wersji kolorystycznych.

Zaawansowane funkcje zdrowotne i sportowe

W Huawei Watch Fit 3 ulepszono monitoring tętna, który teraz bazuje na wielokanałowym module. Dodatkowo zastosowano inteligentny algorytm fuzji, co również poprawia pomiary. Ponadto pomiary SpO2 są dużo szybsze, co jest zasługą technologii TruSeen 5.5.
Sportowcy nie będą rozczarowani, ponieważ Huawei Watch Fit 3 obsługuje aż 100 trybów sportowych i do tego wykrywa sześć rodzajów ćwiczeń. W nowym modelu wprowadzono tryb bieżni, który wykorzystuje GPS do obliczenia pokonanego dystansu. Z pewnością będzie to przydatne dla osób, które dużo czasu spędzają na siłowni. Osoby aktywne mogą wyznaczać sobie codzienne cele za które otrzymają medale, a także przypomnienia motywujące do treningu. To bardzo dobry sposób na utrzymanie formy!

Huawei Watch Fit 3 - jak wypada pod względem pracy na baterii?

Smartwatche Huawei jeśli chodzi o czas pracy na baterii plasują się w ścisłej czołówce i nie inaczej jest w tym przypadku. Zegarek na jednym cyklu ładowania wytrzymuje 10 dni, natomiast przy intensywnym użytkowaniu czas skraca się do około tygodnia. Przy włączonej dodatkowo funkcji Always on Display urządzenie powinno działać około 4 dni. Patrząc na to co oferuje konkurencja są to bardzo przyzwoite wyniki.

Huawei Watch Fit 3 - ceny i dostępność w Polsce

Huawei Watch Fit 3 jest już dostępny w regularnej sprzedaży. Użytkownicy do wyboru mają aż sześć wersji kolorystycznych: zieloną, białą, różową, księżycową, szarą oraz klasyczną czerń. Cena zegarka wynosi 599 złotych, jednak za wersję ze skórzaną opaską zapłacimy o 100 złotych więcej. Stosunek jakości do ceny został dobrze zachowany, dlatego ten model będzie cieszył się zainteresowaniem.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.