Data modyfikacji:

Insta 360 X4 zaprezentowana. Kamera 360, która nagrywa w 8K!

Insta 360 X4 to pierwsza kamera nagrywająca w 360 stopniach oraz rozdzielczości 8K! Producent zastosował kilka ciekawych zmian względem poprzednika, które sprawiają, że może to być jedna z najlepszych kamer dla twórców oraz miłośników szerokiej perspektywy.
insta 360 x4

Insta 360 z niesamowitą jakością 8K!

Po tej premierze popularność kamer 360 może znacząco wzrosnąć! Insta 360 to marka, która na rynku rozwija się bardzo prężnie. Do oferty trafił właśnie model Insta 360 X4, który w porównaniu do poprzednika gwarantuje zdecydowanie większą szczegółowość.
Urządzenie ma dwie półcalowe matryce o rozdzielczości 48 Mpix. Obraz jest łączony i osiąga rozdzielczość 8K w przypadku filmów oraz 72 Mpix w przypadku zdjęć panoramicznych. Pod obudową zastosowano nowy czip AI wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Dzięki temu proces łączenia obrazu w panoramę 360 jest jeszcze bardziej efektywny, czego świetnym przykładem są nagrania przy użyciu specjalnego selfie sticka, który jest błyskawicznie usuwany z filmów i można odnieść wrażenie jakby film był nagrywany z drona lub innej kamery.
W nowej wersji zastosowano wymienną osłonę obiektywu, dlatego w przypadku ewentualnego uszkodzenia można ją z łatwością wymienić. Cała konstrukcja została zabezpieczona przed wodą, dlatego można zanurzyć kamerę na głębokość nawet 10 metrów. Po zastosowaniu specjalnego etui nurkowanie na poziomie 50 metrów będzie możliwe. Do sterowania kamerą służy 2,5-calowy wyświetlacz, który został zabezpieczony szkłem Gorilla Glass.

Lepsza bateria i rozbudowane funkcje nagrywania

Wybierając rozdzielczość 5.7k możesz ustawić 60 kl./s, co sprawi, że nagrywany obraz będzie wyglądał jeszcze lepiej. Kilka słów należy powiedzieć o dopracowanej stabilizacji obrazu, która sprawia, że materiały wyglądają jak rejestrowane przy użyciu gimbala. Do rejestrowania nocnego nieba służą dedykowane tryby takie jak timelapse, starlapse, czy timeshift. Dzięki temu wykonasz kreatywne ujęcia w praktycznie każdych warunkach.
Najważniejszą zaletą kamery 360 jest możliwość wyboru dowolnego kadru już po zarejestrowaniu materiału. Służy do tego aplikacja mobilna Insta 360 Studio, która jest również dostępna w wersji na komputery PC oraz Mac.W trybie pojedynczego nagrywania wyłączana jest druga kamera i z Insta 360 X4 można korzystać jak z normalnej kamery sportowej. Wówczas mamy pole widzenia wynoszące 170 stopni i materiał nagrany w rozdzielczości 4K i 60 kl./s.
Bateria w nowym modelu została powiększona do 2290 mAh i teraz jest w stanie pracować przez 135 minut przy nagrywaniu w rozdzielczości 5.7K. Technologia szybkiego ładowania pozwala naładować kamerę od 0 do 100% w niespełna 60 minut. Dzięki sterowaniu gestami oraz sterowaniu głosowemu mamy możliwość uruchamiania nagrywania bez konieczności podchodzenia do urządzenia.

Insta 360 X4 - ceny i dostępność

Kamera Insta 360 X4 jest już dostępna w przedsprzedaży. Producent wycenił ją na kwotę 2599 złotych. Kamera jest idealnym wyborem dla kreatywnych twórców, vlogerów, ale również osób, które chciałby mieć ciekawy materiał z wakacji, czy rozmaitych wypraw.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.