Data modyfikacji:

Motorola Edge 30 Ultra już dostępna w Polsce! 

Nowa Motorola Edge 30 Ultra jest już dostępna w Polsce! Nowy smartfon wyróżnia się na tle swoich konkurentów aparatem o niesamowitej rozdzielczości 200 Mpix. Czy to jednak wystarczy, aby przekonać do zakupu nowych użytkowników? Sprawdzamy! 
motorola edge 30 ultra

Motorola Edge 30 Ultra – smartfon dla wymagających 

Wszystko wskazuje na to, że Motorola stworzyła kolejny smartfon dla wymagających. Nowy model dysponuje ekranem o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD. Świetna jakość obrazu jest zasługą odświeżania 144 Hz oraz standardu HDR 10+. Słuchanie muzyki i oglądanie materiałów filmowych jest jeszcze przyjemniejsze, a to za sprawą standardu kinowego Dolby Atmos. Dwa głośniki są w stanie generować czysty dźwięk z wyczuwalnym basem.
Obudowa ma klasyczny wygląd. Plecki zostały wykonane ze szkła z matową fakturą. Zaskoczeniem w telefonie tej klasy może być certyfikat wodoodporności IP52. Motorola Edge 30 Ultra przetrwa jedynie drobne zachlapania. 

Motorola Edge 30 Ultra ma znakomitą specyfikację 

Motorola Edge 30 Ultra jest napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który działa z 12 GB pamięci RAM. To połączenie jest gwarancją doskonałej jakości, która pozwoli na granie i korzystanie z aplikacji. Na niezbędne pliki producent przygotował aż 256 GB pamięci UFS 3.1.
Bateria w smartfonie ma pojemność 4610 mAh i powinna wystarczyć na jeden intensywny dzień użytkowania. Błyskawiczne dostarczanie energii jest możliwe dzięki wsparciu dla ładowania o mocy 125 W. Bezprzewodowo smartfon może być ładowany z maksymalną mocą 50 W. Dodatkowo, urządzenie wspiera ładowanie zwrotne o mocy 10 W. 

Aparat fotograficzny z matrycą 200 Mpix! 

Aparat fotograficzny w Motoroli Edge 30 Ultra ma niespotykaną dotąd rozdzielczość 200 Mpix. Taka matryca jest w stanie generować niezwykle szczegółowy obraz. Optyczna stabilizacja obrazu pomaga w stabilnych ujęciach. Aparat może nagrywać w rozdzielczości 8K lub 4K HDR 10. Teleobiektyw portretowy ma rozdzielczość 12 Mpix i uchwyci modela z charakterystycznym rozmyciem tła. Przysłona f/1.6 sprawdzi się podczas robienia zdjęć w słabym oświetleniu.
Całość dopełnia 50-megapikselowa kamera ze światłem f/2.2. Z przodu zastosowano natomiast aparat 60 Mpix z przysłoną f/2.2. Taki zestaw jest idealny dla wymagających użytkowników poszukujących idealnego smartfona do fotografii mobilnej. 

Motorola Edge 30 Ultra – ceny i dostępność 

Motorola Edge 30 Ultra jest już dostępna do kupienia w polskich sklepach. Smartfon został wyceniony na kwotę 4499 złotych. Patrząc na bogate wyposażenie i zupełnie nowy aparat 200 Mpix, jest to bardzo dobra cena. Motorola Edge 30 Ultra jest dostępna w kolorach białym oraz czarnym. 
Zdjęcie: Motorola
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.