Data publikacji:

Motorola Edge 40 Pro już w 2023 roku? Wszystko, co wiemy przed premierą 

Do sieci wyciekła lista smartfonów, które ma w planach zaprezentować Motorola. Jednym z modeli, który może zadebiutować jest Motorola Edge 40 Pro. Czy jest szansa, że ten model pojawi się już w 2023 roku? Sprawdzamy! 
motorola edge 2022

Motorola Edge 40 Pro. Pierwsze doniesienia na temat telefonu 

Wzmianka o nowym telefonie Motoroli pojawiła się w bazie 3C, która odpowiada za regulacje dotyczące smartfonów w Chinach. smartfon o nazwie kodowej XR2301-5 jest urządzeniem obsługującym sieć 5G, a także oferującym szybkie ładowanie o mocy 68W. 
Eksperci zajmujący się rynkiem telefonów w Chinach wskazują, że może to być Motorola X40 lub X40 Pro. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pokazano najpierw Motorolę X30, która później na rynku globalnym pojawiła się jako Motorola Edge 30 Pro. W tym wypadku producent może zastosować bardzo podobny zabieg.  
Jest wysoce prawdopodobne, że Motorola Edge 40 Pro będzie pierwszym na świecie telefonem wyposażonym w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. W przewidywanej specyfikacji powinno znaleźć się 8 GB lub 12 GB pamięci RAM, 60-megapikselowa kamera do selfie, a także trzy aparaty fotograficzne dysponujące matrycami 50 Mpix, 50 Mpix i 12 Mpix.  
Ekran może pozostać taki sam jak w Motoroli Edge 30 Pro. Przypomnijmy, że w tym modelu przedni panel ma wielkość 6,7 cala i jest wykonany w technologii OLED. Rozdzielczość Full HD również nie powinna zostać zmieniona. Spodziewamy się, że nowa generacja zwiększy częstotliwość odświeżania z 144 Hz do 165 Hz. To pozwoliłoby na osiągnięcie jeszcze lepszej wydajności. Te informacje należy jednak traktować z lekkim dystansem, ponieważ nie zostały one jeszcze potwierdzone.  

Motorola Edge 40 Pro. Możliwa specyfikacja  

 • ekran: 6,7 cala  
 • rozdzielczość: 1080x2400 px  
 • procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2  
 • pamięć RAM: 8 GB/12 GB  
 • pamięć wewnętrzna: 128 GB/256 GB/512 GB  
 • aparaty: 50 Mpix + 50 Mpix + 12 Mpix 
 • aparat przedni: 60 Mpix 
 • bateria: 4800-5000 mAh  
 • system operacyjny: Android 13  
 • Motorola Edge 40 Pro może zadebiutować wcześniej!  

  Motorola X40 lub X40 Pro prawdopodobnie zadebiutuje na terenie Chin już w grudniu. Smartfon pod nazwą Motorola Edge 40 Pro powinien pojawić się w Europie już w 2023 roku. W przypadku poprzednika miało to miejsce w styczniu 2021 roku. Miejmy nadzieję, że ten model rzeczywiście pojawi się w sprzedaży. Przecieki na jego temat są bardzo obiecujące.  

  Czy warto czekać na Motorolę Edge 40 Pro?  

  Motorola Edge 40 Pro zapowiada się naprawdę ciekawie, jednak pojawia się pytanie czy warto na nią czekać. Motorola Edge 30 Pro jest dostępna w polskich sklepach od ręki za około 3500 złotych. Jak na smartfon ze Snapdragonem 8 Gen 1 i 12 GB pamięcią RAM jest to bardzo atrakcyjna oferta.
  Użytkownicy doceniają ten model za świetny zestaw aparatów, bardzo dobry ekran, a także solidne głośniki. Można powiedzieć, że jest to idealna propozycja do grania, jak i oglądania multimediów. Dobrą wiadomością dla użytkowników jest również fakt, że Motorola Edge 30 Pro dostanie aktualizację do Androida 13.  
  Jeżeli nie potrzebujesz jeszcze mocniejszego procesora, to model, który już jest dostępny na rynku będzie dla Ciebie bardzo dobry. Oficjalna premiera Motoroli Edge 40 Pro nie została podana, dlatego nie możemy być pewni, że urządzenie na pewno zadebiutuje w styczniu 2023 roku.
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.