Data publikacji:

Premiera Playstation 5 Slim. Potężna konsola w kompaktowej obudowie

Już niebawem do sprzedaży trafi nowa, odchudzona wersja konsoli Playstation 5. Model Slim ma być dostępny w listopadzie. Sprawdź, ile będzie kosztować nowa konsola od Sony!
playstation 5 slim premiera

Tak wygląda nowe Playstation 5 Slim

Plotki na temat możliwego pojawienia się Playstation 5 Slim krążyły w sieci już od wielu tygodni. Sony postanowiło oficjalnie pokazać nową, odchudzoną wersję. Producent chwali się, że wymiary konsoli zostały zredukowane o ponad 30%, natomiast waga jest niższa o 18% i 24% w porównaniu do poprzedników. Wymiary Playstation 5 Slim to 358x95x216 mm, natomiast waga wynosi około 3,2 kg. W przypadku wersji Digital waga wynosi 2,6 kg a wymiary 358 x 80 x 216 px.
Rzeczywiście, różnice są zauważalne i na szafce konsole będą prezentować się zdecydowanie lepiej. Kolejną nowością jest przeprojektowana podstawka do umieszczenia konsoli w pozycji pionowej. Niestety, ale nie znajdziemy jej w zestawie. Będzie można ją dokupić za kwotę 29,99 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę 133 zł.

Specyfikacja konsoli nie uległa zmianie

Jeśli ktoś liczył na jakieś zmiany w specyfikacji Playstation 5 Slim, to może poczuć się rozczarowany. Pod obudową nie znajdziemy żadnych nowych podzespołów. Konsola Playstation 5 nadal będzie obsługiwać rozdzielczość 4K przy częstotliwości odświeżania 120 Hz. Pod obudową znalazł się procesor AMD Zen 2, który składa się z ośmiu rdzeni i 16 wątków, a jego taktowanie sięga do 3,5 GHz.
Producent zastosował 16 GB pamięci RAM GDDR6, natomiast procesor graficzny AMD Radeon opera się na technologii RDNA 2. Dodatkowo na wyposażeniu mamy dysk SSD o pojemności 1 TB z dodatkowym slotem na jeszcze jedną pamięć masową.
Ciekawostką jest w nowym modelu fakt, że do wersji Digital będzie można dokupić napęd, który został wyceniony na kwotę 119 euro, czyli mniej więcej 531 złotych.

Playstation 5 Slim. Ceny i dostępność

Sony zapowiedziało, że odchudzona wersja PS5 na rynku pojawi się już w listopadzie. Niestety, ale nie wiemy kiedy dokładnie będzie miała miejsce ta premiera, ale producent najpewniej wypuści ją przed sezonem świątecznym, więc realnym terminem jest połowa listopada.
Za wersję Digital bez napędu zapłacimy 449,99 euro, czyli około 2010 złotych. Za Playstation 5 Slim z napędem trzeba będzie zapłacić 549,99 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje kwotę 2456 złotych, czyli najpewniej w Polsce konsola będzie kosztować 2499 złotych.
Playstation 5 Slim specyfikacja:
 • procesor: AMD Ryzen Zen 2 (8 rdzeni, 16 wątków, taktowanie do 3.5 GHz)
 • grafika: AMD Radeon RDNA 2
 • pamięć RAM: 16 GB DDR6/256-bit
 • dysk SSD: 1 TB
 • dodatkowy slot na dysk SSD
 • napęd 4K UHD
 • wsparcie dla 4K 120 Hz
 • Playstation 5 czy Playstation 5 Slim?

  Pojawienie się Playstation 5 Slim na rynku z pewnością wywoła wiele pytań na temat tego którą konsolę warto wybrać. Pod względem specyfikacji nie zobaczymy żadnych różnic pomiędzy tymi modelami, dlatego ten czynnik nie powinien być brany pod uwagę.
  Cena wersji Slim, jak i zwykłego PS5 będzie bardzo zbliżona, dlatego lepszym wyborem może okazać się zakup nowszego modelu głównie ze względu na oszczędność miejsca i możliwość skorzystania z nowego rodzaju podstawki. Nadal czekamy na pojawienie się Playstation 5 Pro. Być może Sony taką konsolę zaprezentuje w 2024 roku, ale na ten temat niestety wciąż mamy mało informacji.
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.