Data modyfikacji:

Realme GT Master Edition – poluj na mistrza w średniej półce smartfonów podczas Black Friday 2022

Realme GT Master Edition to podstawowy model z serii GT, który jednak oferuje wiele możliwości swoim użytkownikom. Wariant w szarym kolorze to np. oryginalny, wytłoczony tył, który przypomina małą walizkę. W sprzedaży dostępne są jednak wersje w kolorze białym i czarnym. Obudowa jest plastikowa, ale wykonana z najwyższą starannością, aby zapewnić solidność i trwałość. Dodatkowo smartfon to mistrz w ergonomii! Jest lekki (waży 174 gram), a cały ciężar został właściwie rozłożony, aby telefon doskonale leżał w dłoni.
Realme GT Master Edition

Jakie parametry wyróżniają Realme GT Master Edition?

Realme GT Master Edition został wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z zagęszczeniem 409 ppi. Kolory mają wysokie nasycenie lub łagodne – w zależności od wybranego trybu. Tu do wyboru jest m.in. „żywy”, „delikatny” lub „olśniewający”. Sam wyświetlacz na minimum skali ma ok. 1,8 nitów, więc telefon nie będzie oślepiać w ciemności. Na maksymalnej skali z kolei jest to 400 nitów, dlatego ekran pozostaje czytelny w pomieszczeniach.
Wyświetlacz GT Master Edition jest bardzo szybki, a reakcja pikseli natychmiastowa. Ekran dotykowy odświeża się z częstotliwością do 360 Hz, co jest dużym ułatwieniem dla graczy. Do wyboru są także trzy tryby odświeżania – automatyczny i wymuszający 60 oraz 120 Hz. Pierwszy ma regulację częstotliwości w zakresie 60 – 120 Hz, zapewniając animacje i mniejsze zużycie energii.
Smartfon pracuje na podstawie Androida 11 z nakładką Realma UI 2.0. Użytkownik może skorzystać z wielu gestów, trybu jednoręcznego, dodatkowego bocznego menu i wielu, wielu więcej. Nad wydajnością czuwa nowy układ Qualcomm Snapdragon 778G 5G z 6GB RAM-u i 128 GB pamięci w podstawowym wariancie. Realme GT Master Edition działa szybko i praktycznie nie zdarzają się żadne przycięcia czy kłopoty ze stabilnością. Pakiet komunikacji obejmuje z kolei 5G, WiFI6, Bluetooth 5.2 i NFC. Lokalizację realizuje A-GPS, Glonass, Galileo, BDS i QZSS.

Ile pracuje Realme GT Master Edition?

Realme GT Master Edition wytrzymuje około 7-8 godzin na włączonym ekranie, przy korzystaniu z Wi-Fi z cyklem 5-6 godzin cyklu mieszanego z LTE. Bez problemu można uzyskać jednak 2 dni działania, ponieważ tryb czuwania jest rewelacyjny! Bateria PC Mark Work 3.0 (200 nitów) w trybie automatycznym powinna wytrzymywać do 10 godzin i 34 minut. W zestawie znajduje się ładowarka 65W, a sam proces ładowania z 15% do 100% trwa tylko 25 minut. W kwadrans przywracane jest aż 65% baterii.

Jaki aparat oferuje Realme GT Master Edition?

Główny aparat smartfona to 64 Mpix > 16 Mpix, f/1.8, 26 mm. Zdjęcia wyróżniają się niezwykłą szczegółowością, rozpiętością tonalną czy ostrością. Dużą zaletą jest też dwukrotny zoom, który pozwala zarejestrować wiele szczegółów.
Telefon doposażono również w ultraszeroki kąt 8 Mpix, f/2.2, 16 mm, aparat do makro 2 Mpix, f/2.4. Przedni aparat to natomiast 32 Mpix, f/2.5, 26 mm. Rozdzielczość ostatniego jest dwukrotnie wyższa od poprzednich modeli telefonu. Użytkownik uzyskuje ostre i szczegółowe zdjęcia, które wyróżniają się żywymi, kontrastowymi barwami. Tryb portretowy również wypada całkiem nieźle – skutecznie rozpoznaje krawędzie i wyostrza zdjęcia.
Realme GT Master Edition to więc wysokiej jakości smartfon ze średniej półki. Ceny rozpoczynają się od 1150 zł za podstawowy model z pamięcią 128 GB. To więc niezbyt wygórowany koszt jak za taką jakość!
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!