Data publikacji:

Co wiemy o najnowszym zegarku Xiaomi? Specyfikacja i premiera Xiaomi Mi Watch 3

Kiedy na rynku pojawił się pierwszy zegarek z tytułowej linii Xiaomi Mi Watch, odniósł ogromny sukces. Był dość tani, a jednocześnie zachwycał funkcjonalnością. Od tej pory minęło już jednak sporo czasu, zatem dzisiaj omówimy Xiaomi Mi Watch 3. Specyfikacja tego zegarka będzie jeszcze lepsza i z pewnością zadowoli nawet bardziej wymagających użytkowników. Dodatkowo prawdopodobnie będzie dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Co wiemy na temat premiery Xiaomi Mi Watch 3?
xiaomi mi watch

Xiaomi Mi Watch 3 – specyfikacja

Xiaomi Mi Watch 3 z pewnością tak samo, jak poprzednie zegarki z tej serii charakteryzować będzie lekka i wodoodporna konstrukcja, z której zadowolona jest większość użytkowników. Zegarki mają okrągłą, ale jednocześnie bardzo wygodną w czasie codziennego funkcjonowania tarczę. Na pewno możemy liczyć na wydajny akumulator, który umożliwi ładowanie zegarka nawet co 2 tygodnie, co daje świetny wynik na tle znacznie droższych zegarków, niż Mi Watch. Do nich dostępne będą różne kolory pasków oraz obudowy tak, jak zazwyczaj w przypadku urządzeń marki Xiaomi.
Twórcy Xiaomi Mi Watch 3 ponownie zadbają o wygląd tarczy, oferując nam ponad sto różnych wzorów do wyboru, które pozwolą dopasować wygląd urządzenia do stylizacji i nastroju jego użytkownika. Seria zegarków znana jest również z ogromnej ilości funkcji sportowych. Na pewno w Xiaomi Mi Watch 3 będą obecne wszystkie najpopularniejsze (a nawet i te mniej popularne) tryby takie jak bieżnia, siatkówka, sztuki walki, tenis, pływanie, joga, skakanka czy wioślarz. Wersja 3 podobnie jak poprzednie będzie automatycznie wykrywać trening.
W zakresie funkcji zdrowotnych obecne będą pomiary tętna, tlenu we krwi, śledzenie snu i parametrów życiowych, co ma duże znaczenie dla wszystkich użytkowników. Producent zadba również o obecność monitorowania stresu i nauki jego opanowywania.
Xiaomi kojarzymy z ekranami AMOLED, które zapewniają widoczność nawet w pełnym słońcu – w tym zakresie raczej nie spodziewajmy się zmian. Zapewne ponownie dostaniemy dobrej jakości, zadowalający wyświetlacz. Spodziewamy się dość dużej popularności Xiaomi Mi Watch 3, w szczególności po poprzednich sukcesach marki związanych ze smartwatchami oraz smartbandami.

Xiaomi Mi Watch 3 – cena

Xiaomi Mi Watch 3 nie będzie tańszy od poprzedników z tej serii (wersji podstawowej i S), zatem jego cena wyniesie minimum 500 złotych. Spodziewalibyśmy się jednak kwoty w okolicach przynajmniej 800 zł, ale Xiaomi słynie z promocji na premierach. Być może zegarek będzie można nabyć w cenie niższej o około sto złotych od ceny regularnej. Niezależnie jednak od tego, jaki dokładnie będzie koszt zegarka, firmie Xiaomi trzeba przyznać, że potrafi zrobić doskonałej jakości smartwatche, funkcjonalnością dorównującą flagowcom innych marek, a znacznie w niższej cenie.

Xiaomi Mi Watch 3 – premiera

Obecnie nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat premiery Xiaomi Mi Watch 3. Firma zadeklarowała pojawienie się na rynku jednej nowej opaski, tabletu oraz kilku telefonów, jednak o omawianym zegarku wciąż jest cisza. Być może więcej informacji na ten temat otrzymamy bliżej wakacji lub końca roku.
Premiera zapewne nie będzie mieć miejsca wcześniej niż pod koniec 2023 roku. Spodziewalibyśmy się jej nawet później – przynajmniej po Nowym Roku. Możemy mieć jednak pewność, że firma przedstawi nam warty uwagi zegarek o ogromnej liczbie funkcji w atrakcyjnej cenie. Z pewnością Xiaomi Mi Watch 3 będzie godny zainteresowania konsumentów!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!