Data publikacji:

Czy zapowiedziany w 2021 roku Xiaomi Mix Flip będzie miał wkrótce premierę?

Potencjalny wygląd Xiaomi Mix Flip można było zobaczyć już w 2021 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze przecieki na temat dwóch składanych telefonów, nad którymi miał wtedy pracować chiński producent. Według tych doniesień, jeden z nich ma być częścią linii Mix Fold, a drugi, pierwszy tego typu model w ofercie Xiaomi, otrzyma nazwę Mix Flip. Czy te informacje okażą się prawdziwe? Czyżby Xiaomi szykowało coś wyjątkowego na najbliższe miesiące?
Xiaomi Mix Flip

Xiaomi Mix Flip – specyfikacja

Przyjrzyjmy się możliwej specyfikacji tego tajemniczego modelu. Informacje pochodzące z przecieków sugerują, że Xiaomi Mix Flip zostanie wyposażony w 256 GB pamięci wewnętrznej, co zapewni użytkownikowi dużo miejsca na zdjęcia, filmy i aplikacje. Co więcej, telefon prawdopodobnie będzie miał spory wyświetlacz o przekątnej 6,78 cala (17,22 cm) i rozdzielczości ekranu wynoszącej 1080 × 2520 pikseli. To połączenie powinno zagwarantować doskonałą jakość obrazu i wysoki komfort użytkowania.
Xiaomi Mix Flip (w specyfikacji, o której obecnie się mówi) w kwestii wydajności może okazać się prawdziwym gigantem. Według przecieków telefon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor. Jego specyfikacja obejmuje rdzeń pojedynczy o taktowaniu 3,2 GHz, cztery rdzenie typu Cortex A715 o częstotliwości 2,8 GHz oraz trzy rdzenie typu Cortex A510 taktowane zegarem 2 GHz. To zestawienie zapewni szybkie działanie nawet najbardziej wymagających aplikacji i gier.
Również aparaty w Xiaomi Mix Flip powinny zadowolić pasjonatów fotografii. Według przecieków, z tyłu telefonu znajdzie się podwójny aparat o rozdzielczości 50 Mpix oraz 12 Mpix, co pozwoli na wykonywanie wyjątkowych zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. Selfie natomiast będzie można robić za pomocą przedniego aparatu o rozdzielczości 32 Mpix, co pozwoli na uzyskanie wysokiej jakości autoportretów.
Pojemna bateria ma być kolejnym dużym atutem Xiaomi Mix Flip. Model ten ma zostać wyposażony w akumulator o pojemności 4400 mAh, który powinien zapewnić zadowalającą wytrzymałość na jednym ładowaniu. Telefon ma działać na systemie Android, dzięki czemu użytkownicy będą mieć dostęp do bogatej bazy aplikacji oraz regularnych aktualizacji od Google. Czy model trafi do rankingu telefonów Xiaomi?

Xiaomi Mix Flip – premiera

Co do daty premiery, jeśli przecieki są prawdziwe, możemy się spodziewać, że Xiaomi Mix Flip pojawi się na polskim rynku w 2024 roku. Jest to jednak jedynie spekulacja, a ostateczną datę premiery poznamy dopiero po jej oficjalnym ogłoszeniu przez producenta.

Xiaomi Mix Flip – cena

Cena tego modelu również pozostaje tajemnicą. Jednak zważywszy na wydajność i zaawansowane funkcje, można oczekiwać, że Xiaomi Mix Flip będzie należał do wyższej półki cenowej. Ostateczna cena będzie jednak zależała od wielu czynników, takich jak koszty produkcji, konkurencja na rynku i strategia cenowa Xiaomi.

Model Xiaomi Mix Flip i specyfikacja, która budzi zainteresowanie

Informacje na temat Xiaomi Mix Flip wskazują na to, że chiński producent telefonów szykuje coś wyjątkowego dla fanów nowoczesnych technologii. Specyfikacja tego modelu zapowiada wydajne i zaawansowane urządzenie, które powinno przyciągnąć uwagę miłośników mobilnych gadżetów. Z podanych nieoficjalnie danych wynika, że Xiaomi Mix Flip będzie wyposażony w mocny procesor, pojemną pamięć wewnętrzną, duży wyświetlacz oraz aparaty fotograficzne o wysokich rozdzielczościach.
Pamiętajmy jednak, że wszystkie te informacje są jedynie przeciekami i nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Xiaomi. Ostateczna specyfikacja, cena i data premiery będą znane dopiero po ogłoszeniu przez producenta. Jeśli jednak dostępne obecnie dane okażą się prawdziwe, Xiaomi Mix Flip może stać się jednym z najciekawszych smartfonów na rynku w 2024 roku.
Zdjęcie: Envato Elements
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!