Data modyfikacji:

Odstraszacz kun: ranking najlepszych produktów

Kuny bardzo upodobały sobie samochody. Szczególnie takie z rozgrzanym silnikiem. Kiedy jest zima, szukają ciepłego miejsca i często znajdują je pod maską. Kuny niestety przegryzają kable, co wiąże się z dużymi kosztami. W ten sposób zaznaczają niejako swoje terytorium. Niestety pozostawiają po sobie nie tylko takie szkody, ale również zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach, a do tego wracają. Z tym szkodnikiem można jednak walczyć, dlatego dziś przedstawimy Wam produkt, jakim jest odstraszacz kun. Ranking pomoże dokonać wyboru najlepszego preparatu.

odstraszacz kun

Dlaczego odstraszacz kun samochodowy jest niezbędny, by skutecznie pozbyć się szkodnika?

Zanim przejdziemy do omówienia dostępnych opcji odstraszcza kun i przedstawienia rankingu, dowiecie się, dlaczego kuna wije sobie gniazdko w samochodzie i nie odwiedza go jednorazowo. Otóż kuna pozostawia po sobie intensywny zapach, który budzi w niej poczucie bezpieczeństwa. Pozostaje on na kablach, a także komorze silnika. W związku z tym, poza stosowaniem odstraszaczy, konieczne jest gruntowne umycie komory silnika i tę czynność wykonuje się w pierwszej kolejności.

Jaki odstraszacz kun najlepiej wybrać? Jakie mamy możliwości?

Wśród odstraszaczy kun dostępne są modele dźwiękowe, chemiczne i elektryczne. Warto poznać bliżej ich charakterystykę. Oczywiście odstraszacz dźwiękowy wytwarza nieprzyjemny dla kuny dźwięk, który ma ją przepłoszyć, gdy będzie chciała znów wejść pod maskę samochodu. Chemiczny roztacza po prostu niemiły zapach, ale wiele osób uważa, że kuna do niego może się przyzwyczaić i dalej uważać maskę samochodu za swój dom.

Za najbardziej skuteczny uważany jest odstraszacz kun elektryczny. Trzeba jednak pamiętać, że może boleśnie krzywdzić kuny. Jest też rozwiązaniem najdroższym spośród dostępnych metod odstraszania tego szkodnika.

Szkody, jakie pozostawia po sobie kuna, mogą być rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych, zatem warto jednak wygonić dzikiego lokatora. Niektórzy eksperci twierdzą, że kuny szczególnie lubią zadomowić się w samochodach, gdzie przewody zostały wykonane ze środków roślinnych, jednak nie jest to potwierdzona teoria. Warto zatem skutecznie chronić samochody przed kuną, bez względu na to, z jakich komponentów są wykonane przewody.

Elektryczny odstraszacz kun składa się z metalowych płytek, które montowane są w miejscach komory silnika i podłączone do akumulatora. Kontakt kuny z płytką powoduje porażenie, które zwierzę zapamięta na pewno na długo i poszuka sobie innego schronienia. To rodzaj odstraszacza, do którego kuna nie może się przyzwyczaić i choć jest dość brutalny, to jednak skuteczny.

A jak jest z odstraszaczami ultradźwiękowymi? Czy będą odpowiednie? Aby taki produkt był skuteczny, musi działać w sposób ciągły, a ultradźwięki muszą być zróżnicowane. Ponadto warto wiedzieć, że odstraszacz kun ultradźwiękowy działa tylko wtedy, gdy silnik jest wyłączony. Ponadto nie zużywa dużo prąd z akumulatora, do którego jest podłączony.

Odstraszacze chemiczne to przede wszystkim neutralizatory zapachu kun - środki, dzięki którym można dokładnie wyczyścić komorę silnika. Aktywna piana może zostać rozpylona, gdy komora silnika samochodu jest zimna. Po oprysku części silnika środkiem na kuny należy odczekać kilka minut, a potem pozostały płyn spłukać lekkim strumieniem wody, uważając na części elektryczne.

Tak naprawdę preparaty na kuny do czyszczenia elementów pod maską są niezbędnym zakupem, bo trzeba pozbyć się zapachu kuny. Potem można zamontować elektryczny odstraszacz z impulsem elektrycznym, a jeśli ten sposób ze względów zadawania zwierzęciu bólu Wam nie odpowiada, to oprócz odstraszacza ultradźwiękowego, zdecydujcie się na odstraszanie zapachem.

Odstraszacz kun do samochodu – ranking

Kemo Electronic M180

Warto dowiedzieć się, jakie odstraszacze wybierają najchętniej konsumenci. Otóż wysoko ocenianym produktem i zarazem popularnym wśród kierowców jest wodoodporny odstraszacz kun Kemo Electronic M180, który działa także na łasice. Wśród najważniejszych zalet użytkownicy wskazują na łatwość montażu, niewielki rozmiar, wodoszczelność, skuteczność i wydajność.

To produkt o klasie wodoodporności IP 65, który można zamontować w komorze silnika lub wnękach, przez które kuna może się do niej dostać. Emituje agresywne ultradźwięki, które nie są słyszalne dla ludzi, ale są za to bardzo denerwujące dla kuny.

Kemo Electronic M 100N

Kolejny odstraszacz kun z rankingu również emituje ultradźwięki o dużej częstotliwości i spełnia swoje zadanie. Co ważne, koszt urządzenia nie jest wysoki.

SecoRuet 10928

Ciekawym, choć droższym, wyborem może być również kompaktowy odstraszacz SecoRuet 10928. Gwarantuje głośność 110 db. W przypadku tego modelu dodatkową ochronę stanowi również silna dioda led, gdyż również sygnał optyczny może odstraszyć kunę.

Viano Car Duo LED

Nieco tańszy odstraszacz z kun z rankingu gwarantuje emitowanie ultradźwięków na poziomie 100 db i także wyposażony jest w diodę błyskową. Użytkownicy wskazują na jego mocne strony, np. bezobsługową pracę, ponieważ wystarczy podłączyć go do akumulatora. Istotne znaczenie ma także jego energooszczędność, nie eksploatuje nadmiernie akumulatora, gdyż pobiera zaledwie 0,5 W prądu tyle, co zapalniczka samochodowa.

No-Pest Spray na kuny do samochodu No-Marten

Jeśli chodzi o środki chemiczne, drażniące węch kun, to rekomendowany jest No-Pest Spray na kuny do samochodu No-Marten. Przed jego użyciem należy najpierw oczyścić komorę silnika przy użyciu produktu z tej samej linii produktowej – No-Pest No-Marten Smell. Jest silnym koncentratem i taki efekt nie może być osiągnięty naturalnymi sposobami.

Kierowcy próbują różnych rzeczy, np. woreczków z sierścią psa czy mydełek toaletowych. Jeśli takie metody w ogóle zdają egzamin, to jedynie na chwilę. Zatem znacznie lepiej sięgnąć po profesjonalne środki, które utrzymają się znacznie dłużej. Co ważne, są bezbarwne, niebrudzące i nie kleją się do powierzchni.

Kunagone

Wśród najpopularniejszych i zbierających dobre recenzje produktów zapachowych odstraszających kuny jest także Kunagone. Co ciekawe, wydziela naturalny zapach psa, od którego stronią kuny. Wystarczy wypakować go z folii i podwiesić pod maską. Jak oceniają go użytkownicy? Większość ocenia, że jest skuteczny i dzięki niemu kuna wyprowadziła się spod maski samochodu. Tutaj trzeba pamiętać, że zanim zastosuje się środek zapachowy, trzeba wymyć komorę i pozbyć się zapachu kuny.

Jaki będzie najlepszy odstraszacz na kuny z rankingu

Najodpowiedniejszy będzie elektryczny z ultradźwiękiem. Przy stosowaniu tego rodzaju odstraszacza trzeba jednak pamiętać, że wymaga czasowego demontażu, choćby wtedy, gdy wybieramy się do myjni samochodowej. Chodzi o to, by uniknąć uszkodzenia urządzenia, które działa po wyłączeniu silnika.

Kuny to bardzo sprytne i inteligentne zwierzęta, jednak jeśli zostaną skutecznie spłoszone, a ich zapach zostanie zlikwidowany, to nie powinny już wrócić. Warto środki zapachowe wymieniać regularnie. Może się zdarzyć, że kuna uodporni się na dany zapach, stąd też bardziej wyspecjalizowane odstraszacze podłączane do akumulatora są lepszym wyborem i warto w nie zainwestować.

Autorka: Justyna Kolorz