Zastanawiasz się, jakie olejki do dyfuzora wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od twoich potrzeb, ponieważ każda naturalna formuła może pochwalić się innymi właściwościami. Dziś pod lupę wzięliśmy najlepsze olejki eteryczne. Sprawdź ranking popularnych produktów, które sprawdzą się znakomicie w twoim wnętrzu!
Olejki eteryczne są wykorzystywane przede wszystkim jako odświeżacze powietrza. Jednak piękny zapach to dopiero początek ich zalet. Naturalne formuły sprawdzają się równie doskonale w aromaterapii, którą stosowano już w czasach starożytnych.
W zależności od wybranego rodzaju mogą mieć one właściwości wykrztuśne, antyseptyczne, diuretyczne czy spazmolityczne. Odkryj, jakie olejki eteryczne są najlepsze, zapoznając się z naszym rankingiem.
Olejek eteryczny z pomarańczy otwiera ranking. Naturalna formuła o energetyzującym aromacie działa pobudzająco i dodaje energii, dlatego warto stosować ją na przykład rano przed wyjściem do pracy. Olejek odświeża i oczyszcza powietrze, wspomaga układ odpornościowy, a do tego jest bogactwem cennych antyoksydantów, które chronią ludzki organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Naturalny olejek Złodziei zawiera aż 6 różnych rodzajów olejków – goździkowy, cynamonowy z kory i z liści, cytrynowy, eukaliptusowy oraz rozmarynowy. Tak bogaty skład sprawia, że mieszanka wykazuje przede wszystkim właściwości antybakteryjne oraz pomaga walczyć z roztoczami i wirusami. Równie dobrze radzi sobie z owadami, jednocześnie sprawiając, ze wnętrze wypełnia się przyjemnym, odświeżającym zapachem. Olejek eteryczny został przebadany dermatologicznie.
Przeczytaj także: Olejek do włosów - ranking
Kolejny olejek eteryczny w rankingu, który sprawdzi się w i w dyfuzorach, i w nawilżaczach. Naturalna formuła zawiera olejek sosnowy, kosodrzewinę, D, L-alfa-pinen oraz R-(+)-Limonen, które są mieszane i ręcznie butelkowane w Szwajcarii. Produkt działa przede wszystkim ocieplająco i odświeżająco oraz wypełnia wnętrze sosnowym zapachem.
Olejek eteryczny z mięty pieprzowej to fantastyczny dodatek do relaksacyjnej kąpieli, nawilżacza, dyfuzora, kominka zapachowego, a nawet prania. Formuła powstała z destylowanej części nadziemnej Mentha piperita L. oraz wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i przeciwzapalne. Szczególnie poleca się stosowanie olejku z mięty pieprzowej w przypadku bólu głowy czy mdłości.
Organiczny olejek tymiankowy ma dość charakterystyczny i intensywny zapach. W tym przypadku wykorzystano destylowane zioło o chemotypie tymol, który ma silniejsze działanie i aromat. Formuła, która sprawdzi się znakomicie w trakcie jesiennych i zimowych dni, ma właściwości wzmacniające i dezynfekujące. Dodatkowo działa pobudzająco i stymulująco. Olejek tymiankowy najlepiej łączyć z olejkiem migdałowym.
W naszym rankingu najlepszych olejków eterycznych nie mogło zabraknąć propozycji eukaliptusowej, która ma czysty, świeży i słodko-ostry aromat. Polecana formuła powstaje z odmiany Eukaliptus globulus, z destylowanych gałązek i liści drzewa. A jak działa? Przede wszystkim uspokajająco, antyseptycznie i przeciwzapalnie. Dodatkowo może wykazywać właściwości grzybobójcze i tonizujące, jeśli zostanie użyta na skórze. Olejek eteryczny eukaliptusowy możesz stosować w połączeniu z olejkiem miętowym, cytrynowym, lawendowym czy tymiankowym.