Data modyfikacji:

Najlepszy opiekacz do kanapek. Ranking

Ciepłe kanapki to świetny pomysł na szybką kolację lub sycącą przekąskę w ciągu dnia. W codziennym pędzie nie zawsze mamy czas na pełnowartościowy posiłek, można wtedy skorzystać z możliwości, jakie daje opiekacz do kanapek. Ranking, który uwzględnia różnego rodzaju modele, pomoże podjąć dobrą decyzję. Przy wyborze warto zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy urządzenia prostego, czy wielofunkcyjnego, jaka moc będzie odpowiednia oraz czy urządzenie jest wygodne w codziennym użytkowaniu.

toster

Jak wybrać najlepszy opiekacz do kanapek?

W przypadku opiekaczy ranking może pomóc w podjęciu dobrej decyzji, jednak pod warunkiem, że zastanowimy się najpierw, do czego potrzebne będzie nam wybrane urządzenie oraz jaki budżet planujemy na nie przeznaczyć. Cena sprzętów AGD bywa bardzo różna, jednak zwykle odzwierciedla jakość. Pozornie podobne urządzenia mogą bardzo różnić się sposobem wykonania, materiałami oraz mocą, dlatego trzeba dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru opiekacza do kanapek. Ranking musi objąć różnego rodzaju sprzęty, żeby każdy mógł wybrać ten, który najlepiej odpowie na jego potrzeby.

Istotne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę

  • Moc. Zazwyczaj im większa, tym lepiej. Wpływa ona na szybkość przygotowania kanapek lub ewentualnie innych potraw, takich jak gofry czy panini. Ponadto, jeśli będzie zbyt mała, kanapki bardziej się ugotują niż przypieką, a gofry nie będą odpowiednio chrupkie. Niezbędne minimum to 700 W.
  • Wykonanie obudowy. Może ona być wykonana ze stali szlachetnej lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ale w tańszych modelach bywa to słabej jakości plastik. Warto zwrócić na to uwagę, by uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak połamana lub stopiona obudowa.
  • Rodzaj powłoki. Żeby wygodnie i higienicznie korzystać z urządzeń tego typu, wyposażone są one w powłokę nieprzywierającą. Może być ona teflonowa, ceramiczna lub kamienna. Dzięki niej bez żadnego problemu można wyjąć kanapki, a sam opiekacz wyczyścić w kilka chwil.
  • Dodatkowe funkcje i wymienne płyty. Jeśli potrzebne jest nam urządzenie wielofunkcyjne, warto szukać modeli 3 w 1 lub 2 w 1. Dodatkową możliwością zwykle jest przygotowywanie gofrów, często także grill.
  • Pozycja przechowywania. Zwykle w kuchni nie mamy wiele miejsca. Co zrobić, jeśli jest go naprawdę mało, a marzymy o opiekaczu do kanapek? Ranking obejmuje również modele, które można ustawić pionowo, gdy nie są używane. To bardzo wygodna opcja.
  • Udogodnienia, które zwiększają komfort użytkowania i przechowywania. Może to być chowany przewód, nienagrzewający się uchwyt czy antypoślizgowe nóżki.

Opiekacze do kanapek czy urządzenia 3 w 1?

Zazwyczaj podstawowy model opiekacza do kanapek w rankingu zajmuje wysoką pozycję, ponieważ jest wiele osób, które właśnie tego szukają. Proste urządzenie zajmuje mało miejsca, a używanie go nie wymaga wiele zachodu. Plusem jest również to, że często im mniej elementów, tym większa żywotność. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość sprzętu, dobry opiekacz do kanapek może mieć wyłącznie jedną funkcję, ale powinien ją pełnić bez zarzutu i służyć przez lata.

Inną opcją są urządzenia wielofunkcyjne. Sprawdzą się idealnie w wielu rodzinach. Możliwość przygotowania nie tylko charakterystycznych trójkątnych kanapek, ale także gofrów czy panini, a wszystko to za pomocą jednego, niewielkich rozmiarów sprzętu, jest bardzo kusząca. Z łatwością można znaleźć tego typu opiekacz w rankingu na dość wysokich pozycjach i nie jest trudno kupić bardzo dobry model w rozsądnej cenie. Czy warto? Biorąc pod uwagę możliwości, jakie daje takie urządzenie, warto, jednak tylko pod warunkiem, że wiemy, że rzeczywiście będziemy korzystać z tych funkcji.

Opiekacz do kanapek – ranking najciekawszych modeli

Tefal Snack Collection SW852D12

Opiekacz o mocy 700 W, którego obudowa została wykonana ze stali szlachetnej. Wyposażony w płyty do przygotowania kanapek i gofrów pokryte nieprzywierającą powłoką. Ma antypoślizgowe nóżki i nienagrzewający się uchwyt. Jest jednym z najchętniej polecanych modeli tego typu.

Tefal Ultracompact SM1552

Klasyczne urządzenie przeznaczone wyłącznie do przygotowywania kanapek. Małe i kompaktowe, może być przechowywane w pozycji pionowej, dzięki czemu zmieści się wygodnie w każdej kuchni. Jego moc to 700 W.

De'Longhi SW12BC.S

Świetnie prezentujący się, elegancki i bardzo solidny sprzęt 2 w 1 o mocy 800 W. Nieco większa moc sprawia, że trójkątne kanapki oraz gofry przygotowuje się szybko i są dobrze dopieczone. Plusem jest możliwość pionowego postawienia tego opiekacza.

MPM MOP-33M

Wielofunkcyjne urządzenie o dużej mocy: 1200 W. Można przygotowywać w nim trójkątne kanapki, gofry oraz wiele grillowanych dań. Działa szybko i skutecznie, a możliwość regulacji temperatury pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów. Atutem jest rozsądna w stosunku do jakości cena.

Toster opiekacz grill 3 w 1 Russell Hobbs 17888-56

Duży opiekacz o mocy 1800 W umożliwia przygotowanie grillowanych i smażonych beztłuszczowo dań. Można go używać w wersji otwartej i zamkniętej, a dodatkowo wyposażony jest w ruchomy zawias, który umożliwia opiekanie różnej grubości kanapek. Jego obudowa wykonana jest z eleganckiej szczotkowanej stali, która prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Opiekacz do kanapek – dobra decyzja na lata

Jak widać, w procesie wyboru opiekacza do kanapek, ranking może być bardzo pomocny. Dzięki niemu można poznać polecane modele, które są najpopularniejsze wśród użytkowników. Jednak różnorodność urządzeń wymaga od nas zastanowienia się nad własnymi potrzebami. Co będzie najkorzystniejsze? Urządzenie 3 w 1 czy najprostszy opiekacz? Czy konieczny jest sprzęt o dużej mocy? Na ile ważny jest dla nas wygląd? Jedno jest pewne, z pewnością warto kupić dobry opiekacz do kanapek, który umożliwi szybkie przygotowanie sycącej, ciepłej przekąski.

Można również przy okazji rozważyć zakup urządzenia do pieczenia chleba. Z takim zestawem możemy zostać prawdziwymi mistrzami kanapek.

Autor: Nina Nadybska