Data publikacji:

Jaki oryginalny prezent na chrzest dla dziewczynki wybrać?

Chrzest Święty to dla wielu rodzin niezwykle ważne wydarzenie w życiu małego dziecka. Oczywistym jest więc, że chcemy obdarować malucha w sposób, który uczci rangę tej podniosłej chwili, a jednocześnie pozostanie pamiątką na lata. Obecnie wybór prezentów z tej okazji jest naprawdę szeroki i różnorodny. Sprawdźmy więc, jaki oryginalny prezent na chrzest dla dziewczynki warto wybrać.

chrzest święty
Decydując się na zakup prezentu z okazji chrztu dla dziewczynki, możemy zdecydować się zarówno na prezent praktyczny, taki jak zabawka, element wyposażenia pokoju, akcesoria czy sprzęty, które zwyczajnie przydadzą się dziecku i jego rodzicom. Wiele osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, co jest całkowicie zrozumiałe – młodym rodzicom zazwyczaj nie jest lekko, a potrzeby małego dziecka są ogromne.

Jeśli jednak dziecko posiada wszystko, co niezbędne do jego opieki oraz wychowania, rodzice świetnie dają sobie radę – wówczas oryginalny prezent na chrzest dla dziewczynki będzie lepszym pomysłem. Bardzo często te prezenty są bowiem doskonałymi pamiątkami i mają ogromną wartość sentymentalną – zarówno dla rodziców dziecka, jak i dla niego samego. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej ciekawym, godnym uwagi propozycjom. Jaki prezent od chrzestnej na chrzest lub innego gościa wybrać?

Pamiątkowy komplet sztućców z grawerem

Wybierając prezent na chrzest dla dziewczynki, warto stawiać na klasyczne podarunki, które zawsze są dobrze odbierane. Czy taki prezent może być oryginalny? Jak najbardziej. Wystarczy, że zamówimy go z opcją personalizacji. Jedną z ciekawych propozycji są zestawy sztućców. Mogą być wykonane ze srebra lub równie efektownie wyglądającej i trwałej stali nierdzewnej. Zestaw sztućców zamknięty w eleganckiej, drewnianej szkatułce zawiera nóż, widelec, łyżkę oraz łyżeczkę. Na zakończeniu rękojeści każdego elementu wytłoczony jest motyw zwierzątek. Na zestawie może znaleźć się grawer z imieniem, datą, okazją, wizerunek aniołka lub zwierzątka. Słowem, mamy sporo możliwości spersonalizowania go w ciekawy, elegancki sposób.

Wyjątkowa skarbonka

Chrzestni i dziadkowie często poza prezentem rzeczowym chcą ofiarować również maluchowi pewną kwotę pieniędzy, którą rodzice mogą przeznaczyć na jego potrzeby. Nie da się jednak ukryć, że gotówka w kopercie nie jest zbyt oryginalnym prezentem na chrzest dla dziewczynki. W jaki sposób więc ją podarować? Ciekawym rozwiązaniem może być personalizowana skarbonka, która może być wykorzystywana przez malucha i jego rodziców również w późniejszym czasie. Wybór ciekawych dekoracji, graweru lub napisu wewnątrz skarbonki sprawi, że będzie to nie tylko ciekawa forma wręczenia prezentu, praktyczny gadżet na długie lata, ale również doskonała pamiątka chrztu. Bardzo elegancką, choć nieco bardziej kosztowną propozycją będzie skarbonka wykonana ze srebra. Propozycja taka jak Srebrna skarbonka rower Cargo z pewnością wywoła zachwyt i będzie wspaniałą dekoracją dziecięcego pokoju.

Skrzyneczka z prezentami

To kolejny ciekawy i oryginalny prezent na chrzest dla dziewczynki, który z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dziecku, ale również jego rodzicom. Drewniana skrzynka, na której możemy wykonać grawer z imieniem dziecka, datą, okazją czy krótkimi życzeniami, może skrywać najróżniejsze skarby. W niektórych skrzyneczkach znaleźć możemy gryzak, srebrną łyżeczkę, figurkę czy pamiątkowy srebrny obrazek. W innych zaś znajdują się niewielkie maskotki, słodycze, mądre bajki dla dzieci. Niezależnie od zawartości, stylistyka skrzyneczki i prezentów jest spójna i harmonijna, dzięki czemu całość prezentuje się doskonale. W późniejszym czasie skrzyneczka może posłużyć dziecku jako miejsce do przechowywania innych pamiątek, tworząc ciekawą, pełną wspomnieć całość.

Pamiątkowy ryngraf

Chrzest to wydarzenie religijne, które zmienia wiele w życiu dziecka. Zaczyna ono być członkiem wspólnoty Kościoła, a jego rodzice i chrzestni zobowiązują się do wychowywania go w wierze. Warto podkreślić podniosłość tej chwili, kupując prezent o symbolice religijnej. Ciekawym, a jednocześnie bardzo pięknym prezentem na chrzest dla dziewczynki będzie srebrny ryngraf, który przedstawia wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem. To niezwykle elegancki, ponadczasowy prezent, który może stanowić ozdobę dziecięcego pokoju, jak i amulet do dziecięcego wózka.

Pluszowy miś z metryczką

To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą, by prezent miał zarówno wymiar pamiątkowy, jak i sprawił dziecku radość. Chyba każdy z nas miał w swoim życiu ulubionego pluszowego misia, który był towarzyszem zabaw i najlepszym przyjacielem. Obecnie możemy sprawić, by był jeszcze bardziej wyjątkowy. Miś z metryczką ma wyhaftowane na brzuchu informacje na temat dziecka. Mogą znaleźć się tam: imię, data urodzenia dziecka, data chrztu lub krótkie życzenia. Dzięki temu, miś ten zawsze będzie również pamiątką wyjątkowego wydarzenia, jakim jest chrzest.

Personalizowany album na zdjęcia

To kolejna ciekawa propozycja prezentu na chrzest dla dziewczynki. Podczas pierwszych lat życia dziecka zazwyczaj wykonujemy setki fotografii, chcąc upamiętnić każdy moment rozwoju malucha. Przechowywane w cyfrowej formie nie dają jednak tyle radości, co tradycyjne zdjęcia. Warto więc podarować dziecku wyjątkowy album, którego okładka zostanie zaprojektowana przez nas. Może znaleźć się na niej imię, krótkie życzenia, wizerunek malucha oraz inne informacje. Taki album będzie jedyny w swoim rodzaju i z pewnością stanowić będzie doskonałą pamiątkę. Podsumowując, oferta oryginalnych prezentów na chrzest dla dziewczynki jest naprawdę szeroka i różnorodna. Dzięki temu każdy z nas może wybrać coś, co sprawi radość rodzicom i będzie doskonałą pamiątką dla dziecka – niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujemy.

Zdjęcie: Sonyachny/Envato Elements
Autor: Kamila Łońska-Kępa