Data publikacji:

Czy warto kupić otulacz do fotelika samochodowego?

Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa podczas podróży z dziećmi producenci fotelików samochodowych nie zalecają zapinania pasów bezpieczeństwa bezpośrednio na odzieży wierzchniej. Latem nie stanowi to problemu, jednak zimą niska temperatura uniemożliwia takie rozwiązanie. Z pomocą przychodzi otulacz do fotelika samochodowego.

otulacze do fotelika

Otulacz do fotelika samochodowego: co to jest?

Otulacze powstały w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa podczas podróży w foteliku samochodowym. Warto podkreślić, że dzięki licznym przystosowaniom otulacz do fotelika samochodowego jest bardziej praktyczny niż dotychczas stosowane śpiworki. Zamontowanie i odpowiednie zapięcie to kwestia minuty, co jest ważne zwłaszcza w przypadku, kiedy dziecko śpi. Tego typu okrycie przeznaczone jest dla dzieci od pierwszego dnia (po wyjściu ze szpitala) do dwunastego miesiąca życia.

Zobacz nasz ranking fotelików samochodowych 9-36 kg

Jakie są zalety korzystania z otulacza samochodowego?

Stosowanie otulacza do fotelika samochodowego niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzięki odpowiednio zapiętym pasom (pomiędzy pasy a klatkę piersiową dziecka powinno się wsunąć maksymalnie jeden palec).
  • Uniemożliwienie przegrzania dziecka – w razie potrzeby na czas podróży można w prosty sposób rozpiąć lub zapiąć okrycie.
  • Uniknięcie wydatków – dzięki odpowiedniej konstrukcji niektórych otulaczy wystarczy jeden od narodzin do pierwszego roku życia.
  • Prostota użytkowania – dotychczasowe przebieranie niemowląt w samochodzie gwarantowało stres zarówno rodzicom, jak i maluchom. Możliwość łatwego wpinania i wypinania dziecka oraz szybkiego rozpięcia otulacza w trakcie jazdy to bardzo praktyczne rozwiązanie.
  • Wykorzystanie w innych celach – wielofunkcyjne otulacze mogą być wykorzystane jako mata do zabawy, podkładka do przewijania, kocyk podczas pikniku, okrycie do wózka.
  • Zapewnienie odpowiedniej higieny – większość otulaczy wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które można prać w pralce, dzięki czemu zachowana jest odpowiednia higiena kocyka, co jest szczególnie ważne w pierwszych miesiącach życia.

Jaki otulacz do fotelika samochodowego wybrać?

Obecnie rynek oferuje szeroki wybór otulaczy do fotelików samochodowych. Pierwszą zasadą, którą powinni kierować się rodzice, jest sprawdzenie, czy producent korzysta z certyfikowanych, hipoalergicznych materiałów, które będą zdrowe dla malucha. Otulacz musi zawierać specjalne otwory na pasy bezpieczeństwa.

Kolejne kryterium to rodzaj materiału, z którego są wykonane otulacze – tutaj należy kierować się preferencjami rodzica. Jako otulacz zimowy do fotelika dobrze sprawdzą się modele typu minky, wiosną i jesienią idealnym materiałem jest bawełna, a otulacz na lato powinien być wykonany z muślinu.

Sprawdź także ranking fotelików samochodowych 9-18

Ranking otulaczy do fotelików samochodowych

Otulacz samochodowy to produkt, w który warto się zaopatrzyć, jest to bowiem gwarancja bezpieczeństwa dla malucha. Aby ułatwić wybór „tego jedynego”, poniżej przedstawiamy nasz ranking otulaczy do fotelików samochodowych.

Otulacz Medi Partner Minky

Główną zaletą otulacza Medi Partner Minky jest dwustronne wykonanie, dzięki czemu sprawdzi się on idealnie zarówno wiosną, jesienią, jak i zimą. Produkt łączy wysokiej jakości bawełnę oraz miękki i przyjemny w dotyku plusz Minky.

Otulacz wykonany jest w taki sposób, aby idealnie pasował do fotelików samochodowych, ale także nosidełek oraz wózków. Dodatkowo zawiera kapturek, który pozwala szczelnie otulić malucha. Solidne wykonanie oraz wysokiej jakości materiały umożliwiają pranie otulacza w pralce.

Otulacz Sensillo wafel

Otulacz Sensillo uszyty jest w stu procentach z bawełny oraz antyalergicznej ociepliny, zawiera trzypunktowe otwory na pasy bezpieczeństwa. Kocyk charakteryzuje struktura wafla, która oprócz fotelików samochodowych, idealnie sprawdzi się także w wózku lub łóżeczku. Otulacz zawiera funkcjonalny kapturek. W przypadku czyszczenia zaleca się pranie ręczne.

Otulacz Pink No More

Otulacz wykonany z bawełny, weluru, antyalergicznej włókniny oraz poliestru, może być prany w pralce. Odpowiedni do fotelików samochodowych z trzy- i pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, dzięki czemu idealnie sprawdzi się już od pierwszych dni po opuszczeniu szpitala aż do dwunastego miesiąca życia. Otulacz wyposażony jest w regulowany kapturek.

Otulacz Sensillo muślinowy

Firma Sensillo posiada w swojej ofercie także otulacze na lato, które w doskonały sposób chronią malucha przed przegrzaniem, słońcem oraz komarami. Materiałem, z którego wykonane jest okrycie, jest przewiewny muślin.

Otulacz zawiera otwory na trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz lekki kapturek. Doskonale pasuje także do łóżeczka, wózka lub jako kocyk podczas pikników. W celu czyszczenia zaleca się maksymalną temperaturę 30 stopni Celsjusza.

Otulacz Bear Brown Baby Steps

Podwójnie ocieplany zimowy otulacz z otworami na trzy- i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Wykonany z bawełny, velvetu i włókien antyalergicznych. Zawiera bardzo duży podwójnie wypełniony kapturek.

Rozważając kupno otulacza samochodowego, warto pamiętać, że to nie tylko inwestycja w bezpieczeństwo malucha podczas podróży, ale także ochrona przed przegrzaniem, słońcem lub owadami. Ponadto niektóre otulacze sprawdzą się również w wózkach, nosidełkach lub podczas spacerów jako kocyk. To wielofunkcyjna inwestycja, która przede wszystkim chroni zdrowie i życie malucha.

Autor: Bartłomiej Mazurek