Data publikacji:

Najlepsze prezenty na pępkowe: siedem propozycji

Twój przyjaciel organizuje pępkowe? To świetna okazja do męskiego spotkania, które oczywiście nie obejdzie się bez prezentów dla świeżo upieczonego taty. Jeśli nie masz pomysłu na wyjątkowy upominek, zajrzyj do naszego prezentownika. Przedstawiamy siedem propozycji prezentów na pępkowe, które ucieszą każdego młodego ojca!

pępkowe prezent

Otrzymałeś zaproszenie na pępkowe i zachodzisz w głowę, co ze sobą zabrać? Czy młodemu ojcu wypada podarować alkohol? A może lepiej sprawdzą się praktyczne akcesoria do pielęgnacji niemowlaka? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź, jaki prezent na pępkowe dla taty będzie najlepszym wyborem.

Męska tradycja. Co kupić na pępkowe?

Pępkowe to impreza organizowana przez świeżo upieczonego ojca dla najbliższych przyjaciół i rodziny. Trzeba jednak zaznaczyć, że zgodnie ze sztuką, na przyjęcie zapraszani są tylko goście płci męskiej. Niektórzy organizują pępkowe tylko i wyłącznie dla żonatych ojców. Oczywiście, czasy się zmieniają; zdarza się, że tatusiowie zapraszają na imprezę przyjaciół obojga płci.

Celem pępkowego jest nie tylko uczczenie pojawienia się maleństwa, ale również wsparcie młodego taty w całkiem nowej roli. Wielu panów traktuje pępkowe jako jeden z ostatnich momentów na zupełnie swobodną imprezę z kolegami. Jeszcze inni oczekują wsparcia od bardziej doświadczonych znajomych.

Kiedyś pępkowe było kameralną imprezą urządzaną w domu młodego taty; dziś coraz częściej organizowane jest w eleganckich knajpach. Niektórzy decydują się nawet na kilkudniowe wyjazdy, podobne do wieczorów kawalerskich.

Prezent na pępkowe dla faceta – siedem pomysłów

Jeśli zostałeś zaproszony na pępkowe, nie wypada pojawić się na nim z pustymi rękami. Podpowiadamy, co warto wręczyć koledze, który właśnie został ojcem. Upominek dla świeżo upieczonego taty może być pamiątkowy, praktyczny lub zabawny. Istotą wyboru tego najlepszego jest charakter organizatora. Zabawny, lubiący imprezy tata ucieszy się ze śmiesznego gadżetu. Rodzinny domownik o wiele bardziej doceni prezent, który ułatwi mu pielęgnację dziecka. Podpowiadamy, jaki prezent sprawdzi się na tę wyjątkową okoliczność.

1. Humorystyczne gadżety na pępkowe

Największą popularnością wśród prezentów na pępkowe cieszą się bezsprzecznie zabawne akcesoria dla młodego taty. Może być to kufel na piwo ze specjalnym hasłem, koszulka, medal czy puchar. Taki prezent zajmie honorowe miejsce na półce z pamiątkami i przez długie lata będzie przypominał o wyjątkowej imprezie z najbliższymi przyjaciółmi.

2. Elegancki prezent na pępkowe dla taty

Jeśli świeżo upieczony ojciec lubi stylowe gadżety, pępkowe to dobra okazja, aby wręczyć mu kolejny. Tatusiowi możesz podarować eleganckie spinki do mankietów, papierośnicę, piersiówkę lub modny krawat. Zastanów się, za jakimi akcesoriami najbardziej przepada twój przyjaciel.

3. Pamiątkowy album ze zdjęciami przyjaciół

Narodziny dziecka rozpoczynają nowy, ważny etap w życiu każdego mężczyzny. Odtąd liczy się przede wszystkim odpowiedzialność. Choć pojawienie się potomka to całe mnóstwo szczęścia, niektórzy tatusiowie mogą odczuwać nostalgię związaną z dawnymi, beztroskimi czasami. Podaruj przyjacielowi album ze zdjęciami z szalonych imprez i wakacji. Niech wie, że wciąż może liczyć na zaufanych kumpli.

4. Prezent na pępkowe dla taty i dziecka

Wielu panów bardzo ucieszy się z gadżetów, które pomogą im w codziennej opiece nad maluszkiem. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach tatusiowie coraz częściej decydują się na skorzystanie z urlopu przewidzianego na pierwsze tygodnie po narodzinach dziecka.

Elektroniczna niania, komplet ubranek czy okazyjny tort z pieluch to funkcjonalne prezenty na pępkowe, które z całą pewnością się nie zmarnują. Przy okazji, takie podarunki ucieszą również świeżo upieczoną mamę. Inną możliwością jest jeden, większy prezent, w który zainwestujecie całą grupą – np. fotelik samochodowy czy łóżeczko turystyczne.

5. Voucher na przygodę dla taty na pępkowe

Chcesz, by młody tata wyluzował się po stresującym porodzie? Voucher na skok ze spadochronem lub lot balonem pozwoli mu poczuć przypływ adrenaliny i należycie uczcić rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu!

6. Książka o wychowaniu dzieci

Niejeden z ojców na samym początku nowej życiowej roli może czuć się odrobinę zagubiony. Zwłaszcza przy pierwszym dziecku panowie borykają się z obawami, czy dadzą sobie radę z opieką nad małą kruszyną. Dobry poradnik dla ojców rozwieje wiele wątpliwości twojego przyjaciela.

Jaka książka dla taty będzie dobrym wyborem? Ojcom, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat budowania relacji z dzieckiem, polecamy „Tworzenie więzi dla ojców niemowląt. Przygoda bycia ojcem” Kena Canfielda. Panowie zainteresowani psychologią chętnie przeczytają książkę „Ile znaczy tata” Kevina Lemana.

7. Dobry alkohol dla taty na pępkowe

Znasz stare powiedzenie: „dziecko nie opite – dziecko chorowite”? Jeśli twój przyjaciel lubi dobre alkohole, pępkowe to dobra okazja do wręczenia mu butelki dobrego wina lub whisky. Wraz z alkoholem, młodemu tacie możesz podarować komplet eleganckich kieliszków lub karafkę z kompletem szklanek.

Prezent dla pępkowe nie tylko dla taty

Podczas pępkowego w dobrym guście jest wręczenie upominku nie tylko tacie, ale i młodej mamie. Partnerce przyjaciela warto przekazać dobre czekoladki, pamiątkową biżuterię lub ładną roślinę doniczkową.

Zaskocz młodego tatę prezentem na pępkowe

Istotą pępkowego jest wspólne świętowanie narodzin dziecka przyjaciela. Świeżo upieczonemu ojcu będzie jeszcze przyjemniej, jeśli wyrazisz swoje gratulacje poprzez niebanalny prezent. Podaruj mu jeden z zaproponowanych przez nas upominków – gwarantujemy, że okaże się trafiony!

Autorka: Joanna Stanuch