Data publikacji:

Jaki pistolet do masażu? Ranking

Każdy trenujący wie, jak ważna jest odpowiednia regeneracja. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na rozluźnienie mięśni i powięzi jest masaż. Nie musisz jednak udawać się do fizjoterapeuty, by ulżyć obolałemu ciało. Ostatnimi czasy furorę robi pistolet do masażu, który umożliwi ci rozmasowanie mięśni poprzez wibracyjną głowicę. Jaki pistolet do masażu wybrać? Sprawdź nasz ranking masażerów pistoletowych.
pistolet do masażu

Jakie korzyści przynosi masowanie pistoletem?

Masaż pistoletem wibracyjnym to ostatnio jeden z najpopularniejszych trendów w branży fitness. Terapia masażerem pistoletowym polecana jest przez trenerów personalnych, fizjoterapeutów oraz sportowców. W czym tkwi jej skuteczność? Jak się okazuje, zalet masażu wibracyjnego jest wiele.
Przede wszystkim masażer jest w stanie rozluźnić zbite i przykurczone mięśnie. Działa także na powięź, więc zapobiega ograniczeniu mobilności. Masażer przynosi też ulgę przy opóźnionych boleściach mięśniowych (DOMS), znanych także jako zakwasy. Z tego powodu korzystają z niego nie tylko osoby ćwiczące siłowo, ale i kolarze, piłkarze czy biegacze.
Masażer pistoletowy przyda się też przed samym treningiem. Wibracyjna głowica jest w stanie zmobilizować mięśnie oraz układ nerwowy to wytężonego działania. Taka rozgrzewka zwiększa mobilność oraz wydolność organizmu. Największą zaletą masażera jest to, że możesz zabrać go w dowolne miejsce i nie potrzebujesz umawiać wizyt u specjalisty. To idealne uzupełnienie regularnej fizjoterapii.

Jaki pistolet do masażu wybrać?

Najważniejszym elementem masażera pistoletowego jest oczywiście silnik. Ma on moc ok. 50-100 W, czyli stosunkowo niedużą. To jednak od mocy silnika zależy częstotliwość i amplituda uderzeń głowicy. Słabe silniki mogą mieć problem z rozpędzeniem dużej głowicy i przegrzeją się w trakcie pracy.
Parametrem, na który najczęściej zwracają uwagę użytkownicy, jest jednak głośność silnika. Masaż pistoletem powinien przynosić ukojenie, a nie kolejny powód do irytacji i spięcia. Przed zakupem pistoletu do masażu sprawdź, czy odpowiada ci jego głośność. Irytujący dźwięk z pewnością sprawi, że porzucisz urządzenie w kąt już po kilku sesjach.

Najważniejsze parametry pistoletu do masażu

 • Częstotliwość uderzeń – dobrej jakości masażery wykonują od ok. 1000 do nawet 3800 uderzeń na minutę.
 • Głębokość uderzeń – duża amplituda pozwala dotrzeć do mięśni głębokich oraz sprzyja działaniu antycellulitowemu. Dobry pistolet do masażu zagłębia się na ok. 16 mm. Te tańsze wykonują ruchy w zakresie 10 mm.
 • Bateria – absolutne minimum to 2 godziny pracy na jednym ładowanie. Lepsze modele bez problemu wytrzymują 8-11 godzin ciągłego działania. Masażery zasilane są akumulatorami o pojemności ok. 2000-2500 mAh. Czas pracy na jednym ładowaniu uzależniony jest oczywiście od wybranego trybu. • Poziomy masażu – aby dobrać siłę masowania do własnych potrzeb, wybierz model z 20 poziomami masażu. W niedrogich masażerach znajdziesz jedynie 5 poziomów.
 • Waga urządzenia – masażer musi być stosunkowo lekki i dobrze wyważony. Rozmasowanie pleców czy tricepsów wymaga czasem ekwilibrystyki, a utrzymywanie w jednej pozycji ciężkiego urządzenia mogłoby być kłopotliwe. Najwygodniejsze w użyciu są masażery o wadze ok. 1 kg.
 • Dodatkowe głowice masażera pistoletowego

  Do każdego masażera dołączane są dodatkowe głowice. Płaska głowica idealnie nada się do rozbicia dużych partii mięśniowych, np. czworogłowych mięśni ud lub mięśni grzbietu. Głowica z dwoma wypustkami rozmasuje długie i wąskie mięśnie. Ta zakończona ostrym stożkiem skutecznie rozbije natomiast punkty spustowe, czyli bolące miejsca tworzące się w mięśniach.
  W zestawie z masażerem znajduje się zazwyczaj od 4 do 8 głowic. Dużym plusem jest też etui podróżne. Ceny pistoletów do masażu rozpoczynają się od ok. 200 zł. Na popularne urządzenia wiodących producentów trzeba wydać ok. 500-800 zł.
  jaki pistolet do masażu

  Pistolet do masażu – ranking TOP 10

  1. Alpha AMG-01

  Pistolet do masażu Alpha AMG-01 to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku. Dzięki sporym gabarytom nadaje się do rozmasowywania nawet największych partii mięśniowych, np. mięśni czworogłowych ud. Jest wyposażony w 30 prędkości, dzięki którym można płynnie regulować intensywność masażu. Do zestawu dołączonych jest 6 końcówek o różnym zastosowaniu, a całość zamknięto w eleganckim etui.

  2. Yunmai Extra Mini

  Pistolet Yunmai Extra Mini to elegancki i poręczny masażer wibracyjny do ciała. Waży zaledwie 240 gramów, ale generuje aż 6 kg nacisku w trakcie pracy. Posiada 4 wymienne nakładki sylikonowe i 4 poziomy intensywności. Dużym plusem jest bateria wystarczająca na 8 godzin pracy oraz możliwość ładowania poprzez port USB-C. Dzięki temu nie musisz pamiętać o zabieraniu osobnej ładowarki.

  3. Vitammy Body 1

  Masażer Vitammy Body 1 wyróżnia się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu przypadnie do gustu osobom o małych dłoniach. Jest lekki (288 g) i ergonomiczny, dlatego dobrze nadaje się do rozmasowywania wrażliwych części ciała, np. mięśni szyi. Tryb inteligentny pistoletu do masażu dostosowuje liczbę wibracji do użytego nacisku.

  4. HMS Pdm3134

  Ten model masażera utrzymany jest w atrakcyjnej złotej stylistyce, więc zdecydowanie może się podobać. Za ciekawą stylistyką idą dobre parametry pracy. Pistolet ma 4 końcówki wymienne i 5 trybów pracy, w którym ten ostatni generuje aż 3200 ruchów na minutę. Wbudowany akumulator wystarcza na 240 minut pracy.

  5. Garett Beauty Powerful

  Nazwa pistoletu Garett Beauty dobrze oddaje jego możliwości. To mocny i wytrzymały pistolet, który nadaje się nawet do najcięższych zadań. Uniwersalności nadaje mu aż 99 trybów intensywności oraz 6 wymiennych końcówek. Waga urządzenia to ok. 800 g.

  6. Spacetronik SP1100B

  Pistolet do masażu Spacetronik już na pierwszy rzut oka wyróżnia się od reszty. Na grafikach producentach widoczny jest z sześciopalczastą końcówką, rzadko spotykaną w innych zestawach. Służy ona do rozmasowywania dużych partii mięśniowych. Oprócz tego w komplecie znajdują się też bardziej popularne końcówki, np. kulista, płaska, punktowa czy rozwidlona. Na jednym ładowaniu urządzenie wytrzymuje ok. 3 godzin pracy.

  7. Pistolet Lola

  Szukasz minimalistycznego i kompaktowego masażera, który zmieści się nawet w torebce? Pistolet Lola z pewnością przypadnie ci do gustu. Dostępny jest w atrakcyjnych kolorach, np. niebieskim, różowym, zielonym lub czarny. Oferuje 4 tryby pracy, ale przy tak niewielkim urządzeniu jest to w zupełności wystarczające.

  8. Misura MB4

  Podobną filozofię prezentuje pistolet do masażu Misura MB4. To niewielki i atrakcyjny wizualnie masażer, który sprawdzi się nie tylko w domu. Oprócz końcówki kulistej w zestawie producent dołącza końcówkę widełkową, płaską i punktową.

  9. Complex Fixx 1.0

  Jeśli poszukujesz czegoś bezkompromisowego, pistolet do masażu Complex Fixx 1.0 jest doskonałym wyborem. To duże i masywne urządzenie, idealne dla masażystów oraz fizjoterapeutów. Wyróżnia się kilkoma uchwytami oraz regulowaną pozycją głowicy. Plusem urządzenia jest bardzo cichy silnik.

  10. Pistolet do masażu Malatec

  Pistolet firmy Malatec wyposażony jest w 6 baterii o łącznej pojemności 2400 mAh, co pozwala nawet na kilkugodzinną pracę. Oferuje 20 programów intensywności, dlatego nadaje się zarówno do małych jak i dużych partii mięśniowych. W zestawie znajduje się 6 końcówek, w tym ta najbardziej uniwersalna, czyli miękka piłka (kula).
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Szymon Sonik