Data modyfikacji:

Ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych wolnostojących

Płyty indukcyjne dwupalnikowe wolnostojące to znakomity wybór dla osób, które w małej przestrzeni chcą przygotowywać potrawy i jednocześnie oszczędzać. Dzięki kompaktowym rozmiarom zmieszczą się nawet w najmniejszej kuchni. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także jakie płyty cieszą się największym zainteresowaniem.
płyta indukcyjna dwupalnikowa wolnostojąca ranking

Dla kogo płyta indukcyjna dwupalnikowa wolnostojąca będzie najlepszym wyborem?

Płyty dwupalnikowe wolnostojące z polem indukcyjnym najlepiej sprawdzają się w malutkich kuchniach. Bardzo często są one kupowane do kawalerek, a także pokoi z aneksem w domkach letniskowych. Taka płyta pozwoli na przygotowanie prostych potraw bez konieczności montażu w blacie kuchennym. Wolnostojące modele mogą być ustawione w praktycznie dowolnym miejscu. Dzięki zasilaniu 230V możesz podłączyć płytę do kontaktu i cieszyć się jej bezproblemowym działaniem.  
Zaletą płyt indukcyjnych wolnostojących jest ich atrakcyjna cena. Już za około 200 złotych możesz kupić przyzwoity model, który będzie dobrze sprawdzał się w codziennym użytkowaniu.
Trzeba tylko pamiętać, że technologia indukcyjna wymaga stosowania odpowiednich garnków , których spód jest wykonany z materiału ferromagnetycznego. Tylko dzięki niemu będzie możliwość uruchomienia płyty. Pomocne mogą okazać się oznaczenia na odwrocie garnka, które powinny wskazywać na to, czy dany model może być wykorzystany do płyty indukcyjnej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze płyt dwupalnikowych wolnostojących?

Jednym z najważniejszych parametrów w płytach indukcyjnych wolnostojących jest ich moc. Zwykle producenci podają moc obu palników, która waha się od 1500 nawet do 3000 W. Im wyższa moc, tym szybciej będzie nagrzewać się garnek. Warto zwrócić także uwagę na to jaką mocą dysponują poszczególne strefy grzewcze. Może być tak, że jedna z nich jest słabsza, natomiast druga jest mocniejsza. Dobrze, aby jedno pole dysponowało mocą co najmniej 1000 W. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o zbyt długi czas oczekiwania na nagrzanie.  
Podczas wyboru zwróć również uwagę na to, czy dana płyta ma funkcję regulacji mocy. Standardem jest sterowanie opierające się na 7 lub 8 stopniach mocy.  Wiele urządzeń ma wbudowany wyświetlacz, który pokazuje jaką moc mamy ustawioną w danym momencie. Dobra płyta indukcyjna dwupalnikowa powinna być wyposażona także w timer, który jest bardzo przydatny podczas gotowania.

Płyta indukcyjna dwupalnikowa wolnostojąca. Ranking

1. Hyundai IND 233

Solidnie wykonana płyta indukcyjna dwupalnikowa jest idealnym wyborem dla nieco bardziej wymagających użytkowników. Dwie strefy grzewcze mają łączną moc wynoszącą 2900 W. Mniejsze pole ma moc 1300 W, natomiast większe dysponuje mocą 1600 W.
Warto dodać, że płyta jest przystosowana do naczyń w rozmiarze od 13 do 18 cm. Panel sterowania zawiera niewielki wyświetlacz oraz pokrętło do regulacji. Całość została zamknięta w solidnej obudowie z antypoślizgowymi nóżkami.

2. Esperanza EKH008

To jedna z najchętniej wybieranych płyt indukcyjnych dwupalnikowych. Stosunek jakości do ceny został znakomicie zachowany, dlatego warto zwrócić uwagę na ten model. Każdy z palników ma moc 2000 W, która może być regulowana w 8 poziomach. 
Dodatkowo, urządzenie ma specjalne funkcje przygotowane z myślą o smażeniu, gotowaniu, duszeniu oraz podgrzewaniu. Do dyspozycji jest również 3-godzinny czasomierz i 24-godzinny moduł programowania. Pozytywne opinie potwierdzają, że jest to jeden z lepszych modeli w swojej klasie.

3. ELDOM 102-I

Funkcjonalna płyta indukcyjna ma wymiary 35,5 x 59 x 4,9 cm, co czyni ją bardzo kompaktową. Łączna moc wynosi 3400 W, co jest niezłym wynikiem na tle konkurencji. Mniejsze pole ma moc 1400 W, natomiast większe oferuje moc 2000 W. 
Producent zastosował możliwość regulacji mocy w 10 stopniach. Warto dodać, że cała powierzchnia została zabezpieczona wytrzymałym szkłem, które jest odporne na uszkodzenia.

4. MPM MKE-11

Kolejna solidna płyta indukcyjna dwupalnikowa w małej kuchni sprawdzi się idealnie. Łączna moc wynosi 2900 W, w czym duże pole maksymalnie osiąga 1600 W, natomiast mniejsze 1300 W. Plusem tego modelu jest funkcja blokady przed przypadkowym włączeniem, co w obecności dzieci jest bardzo przydatne. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. To dobry model w rozsądnej cenie. 

5. Clatronic DKI 3609

Bardzo mocna płyta indukcyjna w sumie dysponuje mocą 3500 W. Intuicyjny i prosty w obsłudze panel dotykowy w codziennym użytkowaniu sprawdzi się bardzo dobrze. Funkcja automatycznego wykrywania garnka automatycznie wyłączy płytę gdy postawimy niekompatybilny garnek.
Dodatkowo mamy timer 180 minutowy z funkcją automatycznego wyłączania. Jeśli szukasz dobrej płyty o wysokiej mocy, to ten model cię nie rozczaruje.  

6. OPTIMUM PW-2100

Ta płyta indukcyjna charakteryzuje się dużym polem grzejnym, które ma średnicę 19 cm. Regulowana moc pola w zakresie od 200 do 1800 W pozwala dopasować moc do danej czynności. Panel sterowania z wyświetlaczem LCD jest czytelny i łatwy w obsłudze.
Dodatkowo mamy zabezpieczenie przez automatyczne wyłączenie po 60 sekundach bezczynności, a także blokadę panelu sterującego i sygnalizację dźwiękową. Płyta nie tylko świetnie się prezentuje, ale ma również bardzo dobrą specyfikację.  

7. Sencor SCP 4501BK

Bardzo nowoczesna płyta indukcyjna ma gładką powierzchnię, na której znajduje się dotykowy panel dotykowy. Większa płyta ma moc 2000 W, natomiast mniejsza ma 1400 W. Mamy tutaj również regulację w 10 stopniach i możliwość ustawienia garnków o średnicy od 12 do 26 cm. Dodatkowe zabezpieczenia i elegancki wygląd to mocne strony tego modelu.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.