Data publikacji:

Pomysłowe prezenty na ślub, czyli jaki pomysłowy prezent na ślub wybrać?

Każdy z nas chociaż raz stanął przed dylematem, jaki upominek wręczyć państwu młodym z okazji ich ślubu. Najprościej jest wręczyć tzw. „kopertę”, jednak czasami warto być nieco bardziej kreatywnym i zdecydować się na inny podarunek. Poniżej znajdziesz pomysłowe prezenty na ślub: zbiór inspiracji, które pomogą ci zdecydować się na coś dla rodzeństwa, przyjaciół bądź innych bliskich ci osób. Kto wie, może nasze pomysłowe prezenty ślubne młoda para zapamięta na dłużej?

Przeczytaj również: Wirtualny prezent online. Co kupić i dać przez internet?

pomysłowe prezenty na ślub

Pomysłowe prezenty ślubne – w roli głównej… koperta

Czy wręczenie koperty z pieniędzmi może być pomysłowym prezentem? Tak, jeśli będzie ona oryginalnie wyglądać! Nie musisz ograniczać się do tradycyjnej białej koperty: nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podszedł do tematu bardziej kreatywnie.

Ciekawym pomysłem będzie wydrukowanie małego zdjęcia, na którym znajduje się para młoda, i użycie go w formie znaczka pocztowego. Samą kopertę możesz zaadresować niczym tradycyjny list, a na jej odwrocie – zamiast adresata lub obok niego – napisać życzenia ślubne.

Pamiętaj również, że pieniędzy w ogóle nie musisz wkładać do koperty! Równie dobrze możesz ulokować je na przykład w śwince skarbonce. Jeśli dysponujesz większą ilością czasu i chęci, warto taką skarbonkę wykonać samodzielnie, np. poprzez oklejenie papierem kolorowym puszki po napoju lub poprzez sklejenie kubka po kawie na wynos.

Możesz też schować gotówkę w… skarpecie! Warto, abyś do skarpety dołączył karteczkę w stylu „pieniądze na czarną godzinę”. Z pewnością ten pomysł nowożeńcy będą wspominać przez wiele lat z uśmiechem na ustach.

Nietypowa książka

Co jeszcze może być pomysłowym prezentem ślubnym? Z pewnością będzie nim książka z nietypowym wnętrzem. W tym celu wykorzystaj starą książkę (dobrze w tym celu sprawdzą się opasłe tomy, np. nieaktualnych słowników), wytnij w środku dziurę, a strony zabezpiecz klejem. Do jednej okładki możesz przymocować gumkę, a do drugiej guzik, po to, aby z łatwością można było zamknąć książkę. Tak przygotowany schowek będzie dobrym miejscem np. na gotówkę lub kieliszki dla nowożeńców.

Słuchawki

Słuchawki mogą być bazą ciekawego upominku dla młodej pary, która ma do siebie dystans. Kup dwie pary słuchawek (najlepiej takie, które mają możliwość wyciszania otoczenia lub chociaż takie, które są duże) i dorzuć do nich kartkę z napisem w stylu „Używać tylko w razie kłótni”. Na pewno takim prezentem wywołasz uśmiech na twarzy młodych!

Pobyt w spa

Organizacja ślubu i wesela to bardzo angażujące i stresujące przedsięwzięcie, po którym nowożeńcom należy się zasłużony odpoczynek. Z pewnością mają już plany co do podróży poślubnej, która na pewno pomoże im odzyskać siły, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogli się oni zrelaksować w ośrodku spa. Masaże, specjalnie dobrane programy pielęgnacyjne oraz przeróżne kuracje szybko pomogą im odpowiednio się zregenerować i wyciszyć.

Pendrive z niespodzianką

Tym razem proponujemy przedmiot, który potwierdza tezę, że nie trzeba wydawać fortuny na pomysłowy prezent na ślub. Wystarczy, że kupisz pendrive i nagrasz na niego ślubne życzenia. Do tego możesz dorzucić wspólne zdjęcia oraz nagrania.

Personalizowane gadżety

Pomysłowe prezenty na ślub wcale nie muszą być drogie i nudne. Kubki z personalizowanym nadrukiem mogą być ciekawym dodatkiem do upominku dla młodej pary. Tym nadrukiem mogą być zdjęcia pary młodej wraz z ich imionami urozmaicony cytatem. Podobnie możesz postąpić z T-shirtami, długopisami lub podkładkami pod myszkę. Młodzi z pewnością uśmiechną się na widok spersonalizowanych gadżetów.

DIY

Wykorzystaj swoje talenty, aby przygotować pomysłowy prezent na ślub! Narysuj coś, zaśpiewaj, zagraj albo sfotografuj – to tylko niektóre z propozycji upominku. Przygotuj coś, co wyjdzie dlatego, że masz do danej dziedziny predyspozycje i zapewne też spore doświadczenie. Ręcznie przygotowany plakat, samodzielnie wydziergana narzuta na łóżko, własnoręcznie ozdobione kubki… Możliwości jest naprawdę mnóstwo. 

Słoik z życzeniami

Słoik z życzeniami to wspaniały upominek dla nowożeńców za niewielkie pieniądze. Wystarczy, że przygotujesz duży szklany słój oraz małe kolorowe karteczki bez kleju. Na każdym z arkuszy napisz coś miłego, a następnie zwiń i wrzuć do naczynia. Kiedy napełni się ono ciepłymi słowami, zakręć je i przyklej na ściankę etykietę „Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!”. Pomiędzy karteczkowe ruloniki możesz też wrzucić pozwijane banknoty.

Pomysłowe prezenty na ślub – czego unikać?

Niestety, nie każdy upominek, mimo najszczerszych chęci i użytej kreatywności, może okazać się trafionym pomysłowym prezentem na ślub.

Pomysłowym prezentem na ślub nie jest zwierzak. Szczenię z wielkimi oczami lub maleńki kotek może i są słodkie, ale wiążą się ze sporą odpowiedzialnością. To żywe istoty, którym, szczególnie na początku, trzeba poświęcać dużo czasu. Nowożeńcy mogą też nie mieć odpowiednich warunków dla zwierzaka, mieć alergię na sierść lub z jakiegoś powodu bać się go. Nawet jeśli masz pewność, że młoda para pragnie mieć np. psa, możesz wybrać nie taką rasę. Domatorzy raczej nie będą zachwyceni kilkukilometrowymi spacerami z haskim.

Z pewnością nie sprawdzą się również wszelkie motywy związane z ewentualnym potomstwem. Lepiej unikaj smoczków, dziecięcych ubranek i akcesoriów, ponieważ nie każda para może czuć się komfortowo przy nawiązywaniu do tematu dzieci.

Kolejnym takim przedmiotem są ubrania, w szczególności bielizna. Ślub i wesele to nie są dobre okazje do wręczania tego typu upominków, choćby miały być bardzo drogie i luksusowe.

Zdjęcie: Lobachad/Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus