Data modyfikacji:

Pomysły na prezenty świąteczne dla rodziny – jaki uniwersalny prezent dla rodziny wybrać?

Pomysły na prezenty świąteczne dla rodziny to każdego roku głośny temat. Większość osób szuka prezentów na ostatnią chwilę, a wybór indywidualnego prezentu dla każdego domownika może być trudny. Rozwiązaniem jest jeden prezent dla całej rodziny. Nie dość, że może być nieco droższy i porządniejszy, to dodatkowo sprawi radość wszystkim bliskim jednocześnie. Jak praktyczny prezent dla rodziny wybrać? Oto lista pomysłów.
pomysły na prezenty świąteczne

Jeden prezent dla całej rodziny – jak wybrać najlepszy upominek?

Aby jednak wszyscy domownicy cieszyli się z prezentu w równie wielki sposób, prezent musi odpowiadać upodobaniom każdego z osobna. Świąteczny upominek musi być więc uniwersalny lub dobrany do zainteresowań, które dzieli ze sobą cała rodzina. Wbrew pozorom znalezienie takiego prezentu nie jest trudne i jest to okazja do podkreślenia tych rzeczy, które łączą.
Dobrym pomysłem jest również wybranie takich akcesoriów lub przedmiotów, z których skorzystają wszyscy razem, np. spędzając wspólnie czas. Podczas świątecznej przerwy wspólny prezent dla rodziny może umilić chwile pomiędzy spożywaniem pysznych potraw i rozmowami w gronie najbliższych.

Wspólny prezent dla rodziny – czy to dobry pomysł?

Jeden prezent dla całej rodziny początkowo może wydawać się dziwnym pomysłem, zwłaszcza jeśli dotychczas tradycją w twojej rodzinie było przygotowanie oddzielnych prezentów. Warto jednak spojrzeć na to z innej strony i potraktować tę okazję do spełnienia wspólnych marzeń.
Zakup jednego dużego prezentu zamiast kilku oddzielnych upominków to nie tylko sposób na oszczędność, ale i na zakup czegoś trwalszego, droższego lub po prostu uniwersalnego, z czego mogą skorzystać wszyscy. Dzięki temu unikniesz chociażby kłótni dzieci o zabawkę lub ryzyka, że jeden z prezentów będzie bardziej okazały niż pozostałe.
Dobrym pomysłem może być także zsumowanie budżetów i zakup jednego wspólnego prezentu przez wszystkich domowników. Może to być wówczas coś ekstra, czego żaden z domowników nie kupiłby sobie na własną rękę. Pole do popisu jest bardzo duże!

Jaki uniwersalny prezent dla rodziny wybrać? Pomysły na prezenty świąteczne dla rodziny

Zestaw ozdób choinkowych

Wspólny prezent dla rodziny powinien przynosić radość każdemu z domowników, dlatego zestaw ozdób choinkowych idealnie wpasowuje się w ten klucz. Ręcznie wykonane bombki choinkowe i ozdoby stworzą przyjemny, świąteczny klimat. Mogą to być również inne dekoracje nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia, np. stroiki, świeczki czy też lampki oświetlające dom.

Gra planszowa

Prezentem, który przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym, są gry planszowe. Zarówno te najpopularniejsze, takie jak Monopoly, Scrabble czy Rummikub, jak i mniej znane – Dixit, Tajniacy, Splendor, Carcassone, 5 sekund czy Osadnicy z Catanu. Przed zakupem upewnij się, jaki jest przedział wiekowy gry i ile osób może jednocześnie w nią grać. Gra planszowa jako wspólny prezent dla rodziny na święta to strzał w dziesiątkę, bowiem umila wspólne spędzanie czasu.

Ekspres do kawy

Jeśli wszyscy bliscy są już dorośli i nie wyobrażają sobie poranka bez filiżanki kawy, zakup ekspresu do kawy może być idealnym rozwiązaniem. To praktyczny prezent dla rodziny, który przyda się każdego dnia. Dobrej jakości ekspresy ciśnieniowe można kupić już za około 600 zł, a powyżej 1000 zł można znaleźć już ciekawe ekspresy automatyczne, wyposażone w młynek i funkcje parzenia różnego rodzaju kaw. Tańszą opcją jest natomiast zakup urządzenia do alternatywnego parzenia kawy, np. aeropressu, dripa, syfonu lub chemexu.

Indywidualne kubki

Wspólny, ale indywidualny prezent dla całej rodziny? Pozornie te dwie cechy się wykluczają, ale nie w tym przypadku. Zakup zestawu kubków z indywidualnymi napisami lub obrazkami spełnia oba kryteria. Przygotowanie spersonalizowanych kubków dla najbliższych wymaga jednak nieco czasu, dlatego warto zlecić produkcję kubków z dużym wyprzedzeniem. Najpopularniejszym wariantem jest wybór kubków imiennych, ale warto dołożyć do projektu obrazek lub symbol charakterystyczny dla każdej osoby. Zabawne pomysły na dekorację kubków również są wskazane.

Zestaw do sushi

Jeśli uwielbiasz przygotowywać posiłki wraz z rodziną i nie zamykasz się na inne kuchnie, trafnym pomysłem może być zakup zestawu do sushi. Zestaw do przyrządzania i serwowania rolek nie kosztuje dużo, a pozwoli wam przygotować pyszne danie kuchni japońskiej. Tworzenie nigiri, hosomaki, uramaki oraz futomaki to przy okazji świetna zabawa, która spodoba się nawet (a może zwłaszcza) najmłodszym domownikom.

Kosz przysmaków

Zakup słodyczy na święta to wręcz rytuał, dlatego warto przekształcić go w ciekawy prezent. Jeśli nie planujecie z rodziną wręczania sobie indywidualnych prezentów, możesz obdarować najbliższych zestawem słodyczy lub innego rodzaju przysmaków, np. orzechów. Nie muszą to być ulubione łakocie – interesującym pomysłem jest zakup nieznanych, zagranicznych słodyczy oraz słonych przekąsek. Próbowanie ich po raz pierwszy w gronie najbliższych to ciekawe przeżycie, które będziecie wspominać jeszcze długo po świętach. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na nieoczywiste i dziwne słodycze z całego świata.

Eleganckie kieliszki

Zestaw eleganckich kieliszków to kolejny pomysł wyłącznie dla dorosłych. Luksusowe szkło do wina, whisky lub piwa z pewnością się przyda i to nie tylko podczas świąt. Postaraj się jednak wybrać taki rodzaj kieliszków, których zawartość lubią wszyscy domownicy. Kieliszki do białego lub czerwonego wina zazwyczaj są najbardziej uniwersalne.

Konsola do gier

Utożsamianie konsoli do gier z zabawką dla dzieci jest sporym nadużyciem. Z tej formy rozrywki z powodzeniem skorzystają również starsi członkowie rodziny, a znalezienie wciągającej gry dla trzech pokoleń nie powinno stanowić problemu. Jeśli chcesz sprawić dzieciom radość, a przy okazji zapewnić sobie odskocznię od codziennej rutyny, konsola do gier będzie trafnym pomysłem na świąteczny prezent.

Zestaw LEGO

Jak spędzić długie godziny w gronie najbliższych, ani przez moment się nie nudząc? Nieoczywistym towarzyszem rodzinnych spotkań mogą być klocki LEGO. Wieloczęściowe zestawy klocków wymagają nierzadko nawet kilku dni, aby złożyć je w całość. Największym z nich jest zestaw LEGO Titanic, mierzący 135 cm długości i składający się z 9090 elementów. Inne popularne zestawy to Koloseum oraz Bugatti.
Która z powyższych propozycji przypadła ci do gustu najbardziej? Tworząc listę wspólnych prezentów dla całej rodziny, wybraliśmy upominki w różnych kategoriach cenowych, odpowiadające różnym budżetom. Nie trzeba bowiem wydawać kilku tysięcy złotych, by sprawić najbliższym miły prezent. Czasem najwięcej uciechy przyniesie gra planszowa za mniej niż 50 zł. Dopasuj prezent świąteczny do upodobań i zainteresowań swoich bliskich, a wspólnie spędzone chwile będą jeszcze przyjemniejsze.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Szymon Sonik