Data modyfikacji:

Jaki powerbank z szybkim ładowaniem? 

Powerbank z szybkim ładowaniem to bardzo przydatne akcesorium dla posiadaczy urządzeń mobilnych, a także laptopów. Podpowiadamy, jaki powerbank z szybkim ładowaniem będzie dla Ciebie odpowiedni! 
powerbank z szybkim ładowaniem

Szybkie ładowanie w powerbanku - kiedy się przydaje? 

Technologia szybkiego ładowania na dobre zadomowiła się na rynku urządzeń mobilnych. Jednak co tak naprawdę oznacza to, że powerbank wspiera szybkie ładowanie? Aby dostarczanie energii mogło odbywać się w krótszym czasie musi powerbank musi mieć technologię, która pozwoli mu na przesyłanie prądu o dużej mocy. Do wykorzystania pełnego potencjału takiego akcesorium konieczne jest posiadanie odpowiedniego przewodu. Żeby szybkie ładowanie mogło mieć miejsce, tablet bądź smartfon musi wspierać daną technologię. Dla przykładu smartfon z Androidem musi wspierać technologię Quick Charge, która pozwoli na ładowanie z maksymalną mocą 20W. Jeżeli telefon ma ograniczenie do ładowania 10W, wówczas powerbank będzie ładował z mocą 10W. 
Technologia szybkiego ładowania została opracowana w celu skrócenia czasu ładowania. Wyobraź sobie, że spieszysz się na spotkanie, a Twój telefon ma 5% baterii. Zastosowanie powerbanka z szybkim ładowaniem umożliwi dostarczenie 50% energii w zaledwie 15 minut. To oczywiście tylko przykład bo przy wartościach ładowania takich jak 65W czas ten może znacznie się skrócić! Powerbank to bardzo przydatne urządzenie, które ratuje skórę w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. 

Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru powerbanka? 

Wybierając powerbank trzeba zwrócić uwagę na jego pojemność. Wartość wyrażana jest wyrażana w miliamperogodzinach. Im większa pojemność baterii, tym więcej urządzeń będziesz w stanie naładować. Dobre powerbanki oferują pojemność na poziomie 10 000 mAh, a nawet 20 000 mAh. Zakładając, że Twój smartfon ma baterię o pojemności 5000 mAh to oznacza, że będziesz w stanie naładować urządzenie dwukrotnie (zakładając, że powerbank ma pojemność 10 000 mAh).  
Jeśli Twój smartfon wspiera technologię bezprzewodowego ładowania, to możesz poszukać powerbanka, który będzie współpracował ze standardem Qi. Szybkość ładowania nie jest tak wysoka jak w przypadku przewodowego połączenia. Takie rozwiązanie jest wygodne, ponieważ wystarczy położyć urządzenie na przenośnej baterii, aby rozpocząć dostarczanie energii. 
Podczas zakupu powerbanka trzeba spojrzeć na to jaką ilością portów USB dysponuje. Jeśli oprócz telefonu masz jeszcze tablet lub inne urządzenie, to dwa porty są absolutnym minimum. Warto dodać, że w powerbankach coraz częściej stosuje się porty USB-C, które oferują znacznie szybsze ładowanie niż standardowe wersje z USB-A. Powerbank bardzo często jest towarzyszem w podróży, dlatego trzeba spojrzeć na jego wymiary oraz wagę. Zbyt ciężki będzie tylko niepotrzebnym obciążeniem. Czasami lepiej kupić trochę mniejszy powerbank, aby móc z niego komfortowo korzystać.

Polecane powerbanki z szybkim ładowaniem 

Baseus BIPOW 20W 

Znakomity powerbank do ładowania wielu urządzeń jednocześnie. Dwa standardowe porty USB typu A, port USB-C oraz złącze Micro-USB będą współpracowały z wieloma urządzeniami. Wyświetlacz pokazuje aktualny stan ładowania, natomiast wzmocniona obudowa jest odporna na uszkodzenia. Maksymalna moc ładowania wynosi w tym modelu 20W. Pojemność 30 000 daje ogromny zapas energii.  

GreenCell GC PowerPlay 10 000 mAh 

Powerbank o pojemności 10 000 mAh wspiera technologię szybkiego ładowania Power Delivery o mocy 18W. Smukła obudowa zawiera dwa porty USB-C oraz dwa USB-A ultra. Nowe ogniwa wyróżniają się bardzo dobrą żywotnością. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Pass Through, która pozwala na jednoczesne ładowanie powerbanku i urządzeń mobilnych. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany. 

Redmi 20 000 mAh 

Pojemny i przystępny cenowo powerbank spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Podobnie jak w innych modelach, również tutaj zastosowano szybkie ładowanie Quick Charge o mocy 18W. Taka wartość wystarczy do błyskawicznego dostarczenia energii w wielu smartfonach. Dwa złącza USB typu A są uniwersalne i mogą służyć jako porty wyjściowe lub wejściowe. Trwała bateria polimerowa będzie działała bez problemów przez długi czas.

Samsung Super Fast Charge 

Ta ładowarka Samsunga została stworzona do szybkiego uzupełniania energii. Urządzenie ma jeden port USB-A oraz jeden port USB-C. Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 3A, natomiast moc ładowania wynosi 25W. Pojemność 10 000 mAh oraz kompaktowe wymiary powodują, że jest to niezwykle uniwersalny i elegancki powerbank z funkcją szybkiego ładowania. 

Xiaomi Mi 50W 

Chcesz wykorzystać pełny potencjał szybkiego ładowania w swoim smartfonie? W takim razie ten powerbank Xiaomi sprawdzi się idealnie. Urządzenie przy maksymalnej mocy 50W naładuje telefon w zaledwie 44 minuty. Producent sprawdził to na przykładzie telefonu Xiaomi MI 11. Tak duża moc może być wykorzystana nie tylko do ładowania telefonu, ale również komputera, czy przenośnej konsoli do gier. Wysokiej klasy zabezpieczenia przed zwarciem i przegrzaniem są gwarancją bezawaryjnej pracy. To bardzo uniwersalny powerbank!

Mophie Powerbank Snap+ 

To wyjątkowy Powerbank, który oprócz standardowego ładowania oferuje ładowanie bezprzewodowe zgodne ze standardami Qi i MagSafe. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowane mocowanie do statywu. Dzięki temu podczas rozmów wideo możesz ładować urządzenie i z niego korzystać. W razie potrzeby możesz skorzystać z portu USB typu C. Maksymalna moc ładowarki wynosi 20W. 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.