Data modyfikacji:

Powerbank w samolocie. Jaki powerbank do samolotu wybrać?

Wybierasz się w podróż służbową lub na wakacje? Nie wiesz, jaki powerbank do samolotu wybrać? Nie szukaj dłużej. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego na temat zasad dotyczących powerbanka w samolocie.

powerbank

Powerbank do samolotu – o czym musisz wiedzieć?

Wbrew pozorom zabieranie powerbanku do samolotu to nie taka oczywista sprawa. Przede wszystkim nie może znajdować się w bagażu, który zdajesz do luku bagażowego przed lotem. Powerbanki mogą być przewożone tylko w bagażu podręcznym.

Dlaczego? W tym przypadku chodzi o zasady bezpieczeństwa. Powerbanki to zasadniczo baterie, które wykorzystują ogniwa litowe. Są one bardziej podatne na przegrzanie, dlatego zabronione jest przewożenie ich w luku bagażowym.

Jako że powerbanki mogą się zapalić, dużo łatwiej okiełznać taki problem wewnątrz samolotu niż w luku bagażowym. Kabiny samolotów są wyposażone w gaśnice, dlatego obsługa samolotu może dużo szybciej zareagować, jeśli wystąpiłby problem z zapaleniem powerbanka.

Powerbank w samolocie – jaki możesz zabrać?

To jednak nie wszystko. Nie wszystkie powerbanki możesz zabrać na pokład samolotu. Oto zasady, o których musisz pamiętać:

 • Powerbank w samolocie możesz mieć tylko do użytku własnego.
 • Powerbank możesz umieścić tylko w bagażu podręcznym. Zabronione jest przewożenie powerbanków w bagażu rejestrowanym.
 • Na pokład samolotu możesz zabrać powerbank o mocy poniżej 100 Wh.
 • Powerbanki o mocy od 100 Wh do 160 Wh możesz przewozić tylko za zgodą przewoźnika.
 • Większość linii lotniczych zabrania zabierania na pokład samolotów powerbanków o mocy powyżej 160 Wh lub takich, które nie mają jasno określonej mocy.

Powerbank w samolocie a linie lotnicze – sprawdź przed wyjazdem

Koniecznie sprawdź przed podróżą, czy linie lotnicze, które wybrałeś, pozwalają na przewożenie powerbanków.

Powerbank w samolocie Wizzair – ta linia lotnicza zezwala na zabieranie powerbanków na pokład. Bateria musi być jednak odizolowana i przewożona w bagażu podręcznym.

Powerbank w samolocie Ryanair – ta firma, podobnie jak Wizzair, pozwala na transport powerbanków, pod warunkiem, że są odizolowane i znajdują się w bagażu podręcznym.

Polecane powerbanki do samolotu

Nie wiesz, jaki powerbank do samolotu wybrać? Sprawdź nasz ranking, w którym zebraliśmy najpopularniejsze modele. Możesz je również zabrać w podróż – wszystkie modele posiadają pojemność 20000 mAh lub mniejszą. Pamiętaj, że powerbanki powyżej tej pojemności są zabronione na pokładzie samolotu lub musisz uzyskać specjalne pozwolenie. Zobacz najlepsze powerbanki do samolotu.

Redmi 20000 mAh – dobra jakość w atrakcyjnej cenie

To jeden z najpopularniejszych modeli wśród kupujących. Wyróżnia go olbrzymia pojemność, aż 74 Wh, która pozwala na ładowanie czterech urządzeń jednocześnie. O kompatybilność z większością sprzętu dostępnego na rynku dba inteligentny kontroler USE. To jednak nie wszystko.

Powerbank Redmi pozwala także na dwukierunkowe, szybkie ładowanie za pomocą interfejsów USB-A. Prędkość ładowanie wynosi aż 18 W! Dzięki temu możesz ładować do 4 smartfonów jednocześnie w standardzie 5.1V/3.6A. Do dyspozycji masz również możliwość ładowania urządzeń z wejściami USB-C oraz micro USB.

Najważniejsze cechy produktu:

 • pojemność 74 Wh,
 • interfejsy USB-C oraz micro USB,
 • standard 5.1V/3.6A,
 • ładowanie do 4 smartfonów jednocześnie.

Samsung P1100 10000 mAh – szybkie ładowanie i świetny design

Kolejny świetny powerbank w doskonałej cenie. Najnowszy model przenośnej ładowarki Samsung został wyposażony w funkcję AFC (15 W) oraz Quick Charge 2.0. Wybierając ten powerbank, możesz korzystać z ultraszybkiego ładowania kilku urządzeń naraz.

Odpowiednie zabezpieczenia dbają o równomierny pobór prądu, dzięki temu twoje urządzenie będzie działało sprawnie i bezpiecznie. Ten powerbank jest przeznaczony do ładowania urządzeń o niskim poziomie poboru prądu. Co ważne, możesz go wykorzystywać do ładowania sprzętu nie tylko od marki Samsung. Dzięki temu ten powerbank jest niezwykle wielofunkcyjny i wygodny w użyciu.

Najważniejsze cechy produktu:

 • nowoczesny design,
 • ładowanie do dwóch urządzeń jednocześnie,
 • pojemność 10000 mAh,
 • bateria litowo-jonowa.

Adata P20000D – niezawodność działania

Flagowe urządzenie od marki Adata zachwyca ogromną pojemnością 20000 mAh, precyzyjnym wyświetlaczem cyfrowym oraz łatwością użytkowania. O dodatkowy komfort i bezpieczeństwo dba wbudowana latarka, którą możesz wykorzystać w podróży lub w terenie. Podwójne portu USB pozwalają na niezależne ładowanie dwóch urządzeń.

Najważniejsze cechy produktu:

 • dwa porty USB,
 • wyświetlacz LED,
 • pojemność 20000 mAh.
 Autorka: Patrycja Hendzel