Data publikacji:

Pralka Bosch Serie 6 czy 8?

Urządzasz swoją nową łazienkę lub planujesz wymianę dotychczasowego sprzętu piorącego i zastanawiasz się jaką pralkę wybrać? Trafiłeś doskonale! W naszym najnowszym artykule pochylamy się nad ofertą marki Bosch. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu oraz sprawdzisz czy nowości takie jak pralka Bosch serie 6 czy 8 będą odpowiadać na twoje potrzeby.
bosch serie 8

Bosch - niemiecka precyzja w twoim domu

Marka Bosch to firma specjalizująca się między innymi sprzętach do użytku domowego, która została założona jeszcze w XIX wieku! Klienci cenią urządzenia Bosch za ich jakość, niezawodności, ale i design. Najpopularniejszymi sprzętami AGD w Polskich domach od tejże marki są lodówki, zmywarki oraz pralki. I to właśnie ostatnim typem urządzeń zajmiemy się w niniejszym artykule. Zostały one zaprojektowane z myślą o wydajności, trwałości, energooszczędności i komforcie obsługi.
Jaka pralka Bosch jest najlepsza? Obecnie największą popularnością cieszą się serie 6 i 8. Nic dziwnego - wyposażone są w najnowocześniejsze funkcje i technologie, które ułatwiają codzienne życie. Sprawdź, która pralka Bosch serie 6 czy 8 będzie dla ciebie odpowiednia.

Pralka Bosch serie 6 vs 8 - poznaj serie 

Na początek zaczniemy od wytłumaczenia oznaczeń, którymi posługuje się Bosch. Otóż wszystkie urządzenia AGD, a więc zarówno zmywarki, lodówki, jak i właśnie pralki podzielone są obecnie na cztery serie: 2, 4, 6 oraz 8. Każda z nich charakteryzuje się innymi funkcjami, przeznaczeniem oraz designem. 
 • Seria 2 to urządzenia najprostsze, z minimalną, jednak optymalną liczbą funkcji. Jest to seria najtańsza ze wszystkich oferowanych przez Bosch.
 • Seria 4 kierowana jest do większych rodzin, a więc sprzęt w tej serii jest bardziej pojemny niż na przykład seria 2. Również w tej serii Bosch zaproponował niezbędne funkcje, które pozwalają na zoptymalizowanie kosztów sprzętu.
 • Kolejne serie to właśnie 6 i 8. Posiadają one więcej funkcjonalności oraz nowinek technologicznych, które ułatwiają codzienne życie oraz stworzenie zintegrowanego domu. 
 • Seria 6 to linia posiadająca wyjątkowo energooszczędne urządzenia. Marka skupiła się tutaj także na rozwiązaniach przyjaznych środowisku. Jest to więc seria szczególnia bliska urzytkownikom, którzy są eko lub osobom, które chcą rozpocząć zmniejszanie swojego wpływu na środowisko. Seria 6 to więc urządzenia pobierające mniej wody, jak i energii elektrycznej. Przy tym są również ciche oraz posiadają wiele inteligentnych funkcji pozwalających na personalizację użytkowania.
 • Seria 8 to natomiast urządzenia, w których oprócz postawienia na trwałości i funkcjonalność projektanci Bosch postawili także na design. Sprzęt z serii 8 jest więc bardzo nowoczesny w swojej budowie. Posiada liczne inteligentne funkcjonalności i zautomatyzowania. Sprzęt posiada oczywiście opcje energooszczędności. Seria 8 skierowana jest jednak przede wszystkim do osób, które cenią sobie nowinki technologiczne.
 • Pralka Bosch serie 6 czy 8 - nie wiesz, na którą się zdecydować? Sprawdź nasze podpowiedzi.

  Pralka bosch serie 6 czy 8 - którą więc wybrać?

  Przed ostateczną decyzją o zakupie pralki Bosch, zastanów się, jakie funkcjonalności pralki są dla ciebie niezbędne na co dzień. Lista z niezbędnymi cechami pralki pomoże ci wybrać odpowiednią serię oraz model. Jeśli zależy ci na obniżeniu cen za prąd, a więc na energooszczędności - wybierz model pralki z serii 6. Jeśli jednak zależy ci na bardzo inteligentnych funkcjach, a więc ustawianiu konkretnego czasu zakończenia cyklu prania lub spersonalizowanym dozowaniu detergentów - wybierz serię 8.
  Autor: Honorata Pitura