Data publikacji:

Premiery smartfonów 2024. Jakie modele trafią do sprzedaży?

W 2024 roku czeka nas co najmniej kilka bardzo głośnych premier flagowych smartfonów. Pierwsze przecieki wskazują na to, że możemy spodziewać się zupełnie nowych rozwiązań, które mogą sprawić, że korzystanie z telefonu będzie jeszcze przyjemniejsze. Sprawdź, które modele pojawią się na półkach sklepowych.
premiery smartfonów 2024

Xiaomi 14/Xiaomi 14 Pro

Chiński producent zgodnie ze swoim zwyczajem pod koniec 2023 roku pokazał już swoje nowe flagowce. Największą nowością jest zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który działa z 8 GB, 12 GB lub 16 GB pamięcią RAM. Obie wersje mają świetne aparaty o rozdzielczości 50 Mpix. Główna kamera dysponuje zmienną przysłoną w zakresie f/1.4 - f/4.0. Teleobiektyw ma natomiast 3,2-krotne przybliżenie optyczne, a obiektyw szerokokątny oferuje pole widzenia wynoszące 115 stopni.
Smartfony różnią się pomiędzy sobą wielkością ekranu – Xiaomi 14 ma panel 6,36 cala, natomiast Xiaomi 14 Pro oferuje wyświetlacz 6,73 cala. Mniejszy model dysponuje baterią 4610 mAh z ładowaniem 90W, natomiast większy otrzymał ogniwo o pojemności 4880 mAh z ładowaniem 120 W. Data premiery w Polsce nie jest na razie znana.

Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra

Premiera nowych flagowców Samsunga odbędzie się najprawdopodobniej w połowie stycznia 2024 roku. Pierwsze przecieki wskazują na to, że wzornictwo nie ulegnie wielkiej zmianie. Nowe telefony mają mieć ostrzejsze krawędzie, a Galaxy S24 Ultra może być wykonany z tytanu.
Wszystkie trzy modele mają mieć ekrany LTPO o wielkości 6,1 cala (Samsung Galaxy S24), 6,6 cala (Samsung Galaxy S24+) oraz 6,8 cala (Samsung Galaxy S24 Ultra). Sercem smartfonów będzie najprawdopodobniej Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Więcej informacji na temat tych modeli poznamy w kolejnych tygodniach.

Huawei P70

O premierze Huawei P70 wiemy wciąż niewiele, ale premiera w 2024 roku jest bardzo prawdopodobna. Czego możemy się spodziewać po nowym smartfonie? Nie jest wykluczone, że producent wykorzysta technologię z modelu Mate 60 Pro, który korzysta z autorskiego procesora Kirin 9000S obsługującego sieć 5G. Po zakończeniu współpracy z Sony i marką Leica, chiński gigant może rozpocząć produkcję własnych sensorów do aparatów fotograficznych. Bardzo możliwe, że pojawi się również zupełnie nowy optyczny czytnik linii papilarnych.

iPhone 16

Od premiery iPhone’ów 15 nie minęło wiele czasu, dlatego o kolejnej generacji wiemy stosunkowo niewiele. Wszystko wskazuje na to że gigant z Cupertino zdecyduje się na rozwiązaniu problemu z przegrzewaniem. Ma w tym pomóc nowa konstrukcja grafenowa, która ma lepiej odprowadzać ciepło. W iPhone’ach 16 Pro ma pojawić się teleobiektyw z ogniskową 120 mm. W aktualnych modelach ta ogniskowa jest dostępna wyłącznie w wersji Pro Max. Niemal na pewno pod obudową znajdzie się nowy procesor Apple A18 Pro, który powinien oferować jeszcze lepszą wydajność.

Samsung Galaxy Z Fold 6

Samsung Galaxy Z Fold 6 powinien pojawić się w drugiej połowie 2024 roku. Składany smartfon według użytkownika Ice Universe znanego z przecieków nie będzie rewolucyjny. Kamery mają być identyczne jak w modelach Galaxy Z Fold 4 oraz Z Fold 5. Konstrukcja może być za to odchudzona, a pod obudową znajdzie się Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Na ten moment to jedyne doniesienia jakie są dostępne w sieci.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.