Data modyfikacji:

Prezent dla 2-latka do 50 złotych

Dwulatek to już całkiem duży człowiek – poznaje świat wszystkimi zmysłami, biega, coraz więcej rozumie i bardzo dużo się uczy. Co sprawi mu radość? Nie musi to być bardzo drogi podarunek, za to ważne jest, by zabawka wspierała rozwój. Zebraliśmy więc pomysły na prezent dla 2-latka do 50 złotych.

Prezent dla 2-lata do 50 zł – Lego Duplo

Dwulatki uwielbiają klocki. Muszą one być jednak duże i bezpieczne, a na opakowaniach wyraźnie powinno znaleźć się oznaczenie, że zabawki są odpowiednie dla dzieci dwuletnich. W zestawach znajdziemy więc proste pod względem konstrukcyjnym klocki, z którymi zabawa dla każdego dwulatka będzie wielką radością i przygodą.

Wśród klocków Lego Duplo dostępne są m.in. zestawy Moja pierwsza biedronka, Przyjęcie urodzinowe, Samolot, Pierwsza wyścigówka lub Opiekunka zwierząt.

Przeczytaj także: Cyber Monday 2024: prezenty dla dzieci

Prezent do 50 zł: puzzle i klocki z drewna

Zabawki z drewna to zawsze świetna alternatywa dla tych plastikowych. W kategorii prezent do 50 zł dla dwuletniego dziecka można znaleźć bardzo ciekawe i wartościowe zestawy. Mogą to być puzzle z uchwytami i drewnianą tabliczką, na której można układać elementy.

Polecane też są klocki z drewna, które świetnie rozwijają umiejętności motoryczne małych dzieci. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania i atesty drewnianych zabawek, muszą one też być odpowiednie dla dwulatków.

Pomysły na prezent dla 2-latka do 50 zł: zabawki montessoriańskie

Bardzo wartościowymi i mądrze rozwijającymi dzieci zabawkami są te produkowane według wytycznych nurtu pedagogiki Marii Montessori. Głównym założeniem dotyczącym przedmiotów, z którymi obcują dzieci, jest przede wszystkim ich naturalność. Dlatego też zabawki powstają często z drewna lub z materiałów, z których dane przedmioty wykonane są w świecie rzeczywistym.

Wszystko, czym bawi się dziecko, powinno jak najbardziej odzwierciedlać prawdziwe cechy danej rzeczy. Podobnie jest w materiałach edukacyjnych i książkach montessoriańskich – zamiast rysunków są prawdziwe zdjęcia lub ilustracje, a np. zwierzęta nie mogą być przedstawiane w dziecinny sposób, ale powinny jak najbardziej przypominać te żywe.

Ubranka – dodatkowy prezent dla 2-latka 

Piękne, kolorowe ubranka, zwłaszcza z podobiznami ulubionych bohaterów z bajek, to dla większości dzieci również miły prezent, choć zazwyczaj nie tak bardzo atrakcyjny jak zabawki. Ale barwna sukienka lub koszulka ze śmiesznym nadrukiem też może sprawić wielką radość, jeśli będzie dodatkiem do głównego prezentu.

Pomysł na prezent dla 2-latka wspierający samodzielne jedzenie

Dwulatkowi przyda się też zestaw do jedzenia – łyżeczka, widelec, talerzyk i miseczka to dobry pomysł na prezent. Dziecko, zaciekawione nowymi sztućcami i naczyniami, będzie uczyło się jeść samodzielnie. Współczesne zestawy dla dzieci są pięknie zdobione i wykonane z nowoczesnych tworzyw, np. z melaminy, co daje gwarancję bezpieczeństwa. 

Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.