Data publikacji:

Ranking najlepszych kluczy nasadowych

Jesteś złotą rączką i lubisz sam naprawiać domowe urządzenia? Klucze nasadowe to kluczowe narzędzie, które na pewno sprawdzi się w twoim domowym warsztacie. Kompletujesz swoją skrzynkę z narzędziami i nie wiesz, jakie klucze nasadowe powinny się w niej znaleźć? Tego dowiesz się z tego artykułu!
ranking najlepszych kluczy nasadowych

Do czego służą klucze nasadowe?

Tak jak wszystkie inne klucze, służą one do odkręcania i dokręcania śrub. Co je w takim razie wyróżnia? Są bardzo wygodne podczas pracy, a dodatkowo możesz samodzielnie dobrać odpowiednie elementy i złożyć klucz idealnie pasujący do pracy.

Oto, z czego składa się klucz nasadowy:

  • trzpień prosty - jest połączony z uchwytem, który możemy znaleźć w kilku wariantach. Może mieć kształt fajkowy (wygięty, przypominający literę L), sztorcowy (z przetyczką) lub kształt litery T,
  • pokrętło do nasadek - służy do osadzania odpowiedniej końcówki roboczej,
  • nasadka - możesz kupić standardowe, sześciokątne, dwunastokątne lub uniwersalne SPLINE,
  • akcesoria - grzechotki, przedłużki, redukcje, zabieraki, przeguby.

Jakie klucze nasadowe do warsztatu domowego?

W sklepach możemy spotkać się z naprawdę dużą ilością zestawów kluczy, które różnią się zawartością, przeznaczeniem oraz jakością wykonania. Jak zatem wybrać najlepsze klucze nasadowe? Na początku warto zastanowić się, do czego tak naprawdę będziemy potrzebować kluczy. Zazwyczaj używane są one przez mechaników, hydraulików oraz fachowców zajmujących się wykańczaniem wnętrz. Nie oznacza to, że nie sprawdzą się one dla domowych majsterkowiczów. Jednak zakup całego zestawu kluczy do naprawy kilku urządzeń w domu może być po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Zazwyczaj kupuje się cały zestaw narzędzi z myślą, że dzięki niemu będzie się gotowym do wykonania każdej naprawy. Jednak ilość dodatków i akcesoriów nie zawsze oznacza, że akurat taki zestaw będzie najlepszy. Dobrze jest sprawdzić wcześniej materiał i jakość wykonania kluczy, a także uniwersalność elementów zawartych w zestawie. Dobre klucze nasadowe wcale nie muszą wchodzić w skład zestawu ze 100 elementami. Jakie klucze nasadowe najlepiej jest kupić?

Ranking najlepszych kluczy nasadowych

Bosch, Zestaw kluczy nasadowych i bitów 2607017160 (27 szt.)

Ten zestaw jest idealny do drobnych, domowych napraw. Zawiera 20 końcówek z kodowaniem kolorami, magnetyczny uchwyt uniwersalny, 4 klucze nasadowe (6/8/10/13 mm), grzechotkę oraz adapter do kluczy nasadowych. Ze względu na swoje małe rozmiary jest nie tylko wygodny do użytku domowego, ale możesz też przechowywać go w samochodzie.

Neo, Zestaw kluczy nasadowych 1/2”(25 szt.)

Zestaw zawiera aż 25 elementów wykonanych ze stali chromowo-wanadowej. Wyróżnia go wysoka jakość wykonania, czytelne opakowanie i solidna walizka. Dodatkowo klucze objęte są aż 25-letnią gwarancją. Jest to solidny zestaw w dobrej cenie. który powinien znaleźć się w każdym domu.

Sata, Zestaw kluczy nasadowych 1/4", 1/2" (76 szt.)

Jest to profesjonalny i rozbudowany komplet kluczy, zawierający 76 elementów. Sprawdzi się zarówno w warsztatach samochodowych, jak i przy pracach remontowo-budowlanych. Marka Sata oferuje dożywotnią gwarancję na narzędzia ręczne.

Yato, Zestaw narzędziowy YT-12681 (94 szt.)

Zestaw składający się z 94 elementów pozwala na sprawne i profesjonalne odkręcanie i przykręcanie połączeń gwintowych o różnych rozmiarach nominalnych. Narzędzia wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, która cechuje się dużą wytrzymałością.
Autor: Patrycja Hendzel