Data modyfikacji:

Ranking piór wiecznych dla dzieci

Nauka pisania u dzieci bywa niełatwa, dlatego warto zadbać o przybory szkolne dobrej jakości, które mogą ułatwić to zadanie. Najmłodszym uczniom zaleca się stosowanie piór wiecznych, gdyż to właśnie one najlepiej ćwiczą właściwe trzymanie pióra, prowadzenie ręki, tworzenie kształtnych liter. Jakie pióro wieczne dla dziecka ma szansę dobrze się sprawdzić? Sprawdź ranking piór wiecznych dla dzieci i zainspiruj się, aby wybrać najlepsze przybory szkolne dla dziecka zgłębiającego tajniki kaligrafii.

pióro wieczne

Sprawdzony ranking piór wiecznych dla dzieci - jak powstaje?

Dobry i niezależny od poszczególnych producentów ranking piór wiecznych dla dzieci to lista polecanych produktów, które najlepiej sprawdzają się w danej roli. Może powstawać na podstawie opinii użytkowników, ocen produktów, częstotliwości kupowania danego modelu pióra wiecznego czy też testów albo ocen niezależnych ekspertów. Ważne cechy piór wiecznych dla dzieci, jakie brane są pod uwagę, to przede wszystkim:

 • wygoda trzymania w ręce - profilowany kształt, elementy antypoślizgowe,
 • komfort pisania - forma nie męcząca ręki, dopasowana do anatomii i możliwości dziecka,
 • materiały, z jakich wykonany jest produkt,
 • stosunek ceny do jakości,
 • dostępność i uniwersalność nabojów, łatwość ich wymiany,
 • trwałość i estetyka wykonania.

Nie bez znaczenia dla najmłodszych zaczynających przygodę z pisaniem piórem wiecznym jest też po prostu jego atrakcyjny wygląd. Rankingi zwykle są nieco subiektywną listą, nie zawsze bowiem to, co dla jednych jest zaletą, dla innych nie okaże się wadą. Jednak o ile decyzja o tym, jakie pióro wieczne dla dziecka warto wybrać na postawie rankingu, staje się prostsza, warto także pamiętać o odpowiednim etui, piórniku na przybory piśmiennicze. Dzięki niemu pióro wieczne nie ulegnie uszkodzeniu czy zagubieniu.

Niezawodne wieczne pióra dla dzieci - polecane propozycje

Jakie pióro wieczne dla dziecka jest chętnie kupowane, które modele sprawdzają się najlepiej? Ranking piór wiecznych dla dzieci obejmuje zarówno modele z nieco wyższej półki, za kilkadziesiąt złotych, jak i prostsze oraz tańsze propozycje. Trzeba jednak przyznać, że droższe pióra są z reguły trwalsze, mają też najczęściej bardziej uniwersalny i ponadczasowy design. W zestawieniu znajdziesz jedynie pióra wieczne, ze stalówką. Pióra kulkowe czy wymazywalne należą do osobnej kategorii, choć w przypadku producentów Pelikan czy Stabilo można znaleźć kulkowe odpowiedniki piór wiecznych dla dzieci różniące się praktycznie jedynie końcówką. Oto TOP 6 sprawdzonych wiecznych piór dla dzieci:

 • Faber Castel - pióro wieczne Scribolino - pióro o trwałej konstrukcji, charakterystycznie zawiniętej zatyczce zapobiegającej turlaniu i okrągłych otworkach pozwalających kontrolować poziom atramentu w standardowych nabojach; inna wersja dla prawo- i leworęcznych, solidna irydowa stalówka;

 • Pelikan - pióro wieczne Griffix - pióro dedykowane dzieciom stawiającym pierwsze kroki w pisaniu; odmienna wersja dla lewo- i praworęcznych; posiada ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt, wyprofilowany kształt, okienko do kontroli poziomu atramentu, bogaty wybór kolorów;

 • Herlitz - pióro wieczne My Pen - prostsze pióro niemieckiej marki do nauki pisania z systemem zapobiegającym wysychaniu atramentu na irydowej stalówce, posiada ergonomiczny kształt, osobna wersja dla lewo- lub praworęcznych;

 • Stabilo - pióro wieczne Easybirdy - specjalna, ergonomiczna wysmuklona na końcu konstrukcja, zaprojektowane dla dzieci do nauki pisania, posiada możliwość regulacji stalówki, okienko do kontroli tuszu, wygodny uchwyt, najdroższy w zestawieniu model;

 • Pelikan - pióro wieczne Twist P457 - model o trójkątnym, ergonomicznym kształcie uchwytu, dobry dla lewo- i praworęcznych osób, prosta stylistyka, wiele kolorów do wyboru, trwała i solidna konstrukcja;

 • Zenith - pióro wieczne Omega - najtańszy z prezentowanych modeli, to pióro wieczne z irydową stalówką, posiada prosty kształt i solidne wykończenie powłoką niklową, lepsze dla starszych dzieci.

Pióra te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a w przypadku wybranych produktów Pelikan - również w kilku rozmiarach. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest doskonałe dopasowanie pióra do potrzeb dziecka.

Jakie pióro wieczne dla dziecka warto kupić?

Pióra wieczne są specyficzną grupą produktów piśmienniczych, jednak ich użycie do pisania pomaga w lepszym opanowaniu tej sztuki. Jeżeli zastanawiasz się, jakie pióro wieczne dla dziecka kupić, postaw na model cieszący się dobrą opinią. Wybierz kilka dobrych propozycji i pozwól dziecku uczestniczyć w ostatecznym wyborze. Jeżeli pomocny okaże się ranking piór wiecznych dla dzieci, pokaż synowi czy córce, co w opiniach innych użytkowników sprawdza się najlepiej, by mocniej umotywować wybór. Nie bez znaczenia przy wyborze pióra będzie także zakup pasującego do niego korektora, zmazika. Każdy może się mylić, warto zawczasu wyposażyć dziecko w narzędzia pomagające mu naprawić swoje pomyłki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pióra dla młodego ucznia?

Kiedy decydujesz się na zakup konkretnego pióra dla dziecka, upewnij się jeszcze, że spełnia wszystkie wymagania. Ważne jest, aby było dopasowane do ręki dominującej dziecka - lewej albo prawej, a także wielkości dłoni. Ważna jest także stosunkowa prostota obsługi, naboje dopasowane do potrzeb. Z opisu oraz opinii w sieci czy rankingów zweryfikuj także trwałość wybranego modelu. Niektórzy rodzice decydują się także na zestawy przyborów piśmienniczych, dzięki którym w dobrej cenie mogą zakupić dobry jakościowo produkt.

Bez względu na to, na jakie pióro wieczne dla dziecka się zdecydujesz - jedno z proponowanych czy inny model, pamiętaj, że w nauce pisania u dziecka ważny obok odpowiednich przyborów jest również poświęcony mu czas, uwaga i cierpliwość. Młody uczeń nie opanuje starannego pisania jedynie przez zajęcia w szkole, powinien ćwiczyć również w domu, a ty możesz mu w tym skutecznie pomóc.

Zdjęcie: Envato Elements

Autor: Aleksandra Ginalska